Tatvine s pomočjo motilca signala

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
Ja, tako kot strici, ko jim vedno neznanci ukradejo iz denarnice tri jurje... v resnici je pa notri ravno za sendvič. Kot da jim bo policaj iz lastnega žepa odkartal za povzročeno "škodo".

Keyless je pa seveda tako neumen kot je neumen njegov uporabnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Gonzo

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Bolj nagradno vprašanje je kaj folk sploh ima v avtih takega, da se jih sploh splača prebrskat. V starih cajtih so vsaj kradli radije... a zdaj pa komplete za prvo pomoč in fasngo iz lidla pobirajo?
Točno to, imam keyless in se je že parkrat zgodilo, da ko pridem do avta, da je odklenjen. Ker res ne mislim vedno gledati/poslušati ali je zaklenilo samo ali ne in tudi ne puščam v avtu nič vrednega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Čudno, meni se pa še nikoli to ni zgodilo. Ne pri avtih s keylessom in ne brez.
Sem si pa uspel že zaklenit ključe v avto. Tak da izgleda moj je bil nadgrajena različica :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Keyless tudi ima gumb "zakleni" na pilotu. V kriznih primerih pritisnem da se prepričam, ali je avto sprejel ukaz o zaklepanju.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Čudno, meni se pa še nikoli to ni zgodilo. Ne pri avtih s keylessom in ne brez.
Sem si pa uspel že zaklenit ključe v avto. Tak da izgleda moj je bil nadgrajena različica :).

Isto, Hyundai frdaman, sm sam pogledal k idiot pa zuni stal... sam sreca, da je bil frend dobre vole in je prpelal rezervo. Drgac pa keyless je super, samo jst moram kluko prjet, drgac ne odklene.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Bolj nagradno vprašanje je kaj folk sploh ima v avtih takega, da se jih sploh splača prebrskat. V starih cajtih so vsaj kradli radije... a zdaj pa komplete za prvo pomoč in fasngo iz lidla pobirajo?
Odvisno kje te ujame. Na poti v službo kak laptop, tablica, ključi, denarnica, kakšni papirji, ...? Na poti na dopust ali iz večjega nakupa verjetno še kaj drugega.

Mojima tastarima so obema laptop ukradli, vsakemu iz svojega avta med tem, ko sta šla zjutraj na poti v službo še na kavo v bližnji kafič, ker so doma ravno nekaj prenavljali. Mat so vzeli celo torbo iz prtljažnika, fotru celo pobrskali po torbi in zagrabili samo prenosnik.

Zdaj kok se jim to splača ali ne, ne vem, ima pa verjetno dandanes marsikdo, ki dela pisarniško delo, s seboj prenosnik. Ampak glede na besede policaja, ki je lepo razložil, da je to tam (in še ne nekaj drugih parkiriščih ala žale) redna praksa, se jim očitno splača. Za tistega, ki ostane brez, zna bit pa vsebina na njemu večji problem kot sama vrednost prenosnika, ker ima še vedno le malokdo ustrezno zaščitene/zavarovane podatke (full disk encryption z dovolj varnim geslom, redni backup, itd.). Pa še na marsikaterem šihtu te v tem primeru čaka kar nekaj birokracije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Pa so bili prenosniki na sedežih ali v prtljažniku?
Na javnih parkiriščih se pač ne pušča ničesar na vidnih mestih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Če ogovorimo o tatovih z motilcem je o itak nepomembno. Najprej blokirajo zapiranje in šele potem pregledajo vse. Vključno s prtljažnikom.

Glede zaklepanja z daljincem: nekako v podzavesti imam da če slišim ključavnico/beep/ ali vidim utripalke da je vse ok. Pa to ni res : v mojem primeru je vse enako če so npr. vrata prtljažnika odprta. Utripalke pomenijo samo da je signal daljinca dosegel sprejemnik v vozilu, ne pa da je vozilo zaklenjeno.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pa to ni res : v mojem primeru je vse enako če so npr. vrata prtljažnika odprta. Utripalke pomenijo samo da je signal daljinca dosegel sprejemnik v vozilu, ne pa da je vozilo zaklenjeno.
Ocitno je odvisno od avtomobila. Ce jaz zaklenem odprt avto in nato zaprem vrata, bo vse zaklenjeno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Prtljažnik.
En top tip: ne sparkiraj avta in potem pakiraj stvari v prtljažnik. To se naredi preden se ustaviš in parkiraš avto.
Ker nisem še slišal za butla/lopova, ki bi šel random vlamljat v vozila, ''če bo kaj našel''.
Razen, če je bil kakšen znan in je točno vedel, da bo nekaj našel ali pa tvoji vozijo zelo draga vozila in so potem tvegali z random vlomom.
No, lahko je pa bil tudi kakšen džanki. Tam pa ni logike zadaj, tam je samo naslednji fiks.
Naj pa Apollo8 pove kaj več, če sem morda neumnost napisal.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
En top tip: ne sparkiraj avta in potem pakiraj stvari v prtljažnik. To se naredi preden se ustaviš in parkiraš avto.
Ker nisem še slišal za butla/lopova, ki bi šel random vlamljat v vozila, ''če bo kaj našel''.
Razen, če je bil kakšen znan in je točno vedel, da bo nekaj našel ali pa tvoji vozijo zelo draga vozila in so potem tvegali z random vlomom.
No, lahko je pa bil tudi kakšen džanki. Tam pa ni logike zadaj, tam je samo naslednji fiks.
Naj pa Apollo8 pove kaj več, če sem morda neumnost napisal.
Ja lahko je bit pameten za nazaj in predvsem dokler se ne zgodi tebi. Sicer pa ne razumem tvojega top tipa oziroma tega "pakiranja" pred parkiranjem. Torej med vožnjo jemlješ stvari iz/v prtljažnik, da ga ne odpiraš nikjer, kjer si parkiran in bi te morebiti lahko kdo videl. Ja prljažnik sta odprla na parkirišču (za tistih par sekund), ker je vmes začelo padat in sta iz prtljažnika vzela dežnik. Najbrž so takrat tudi videli torbo v prtljažniku ampak kaj boš. S tem da sta bila v tem kafiču (oz. na sploh zunaj na kavi pred šihtom) prvič (enkrat in edinkrat v 20letih kar živita v bližini), ker so doma pač prenavljali in kuhna ni bila operativna. Splet okoliščin. Seveda bi se dalo marsikaj naredit drugače, predvsem bi lahko preverila, če je avto dejansko zaklenjen, ampak v praksi se ti pa hitro stvari odvijejo malo drugače.

Zložljiva ogledala so še najboljši pokazatelj.
Tudi sam se na to še najbolj pozoren, ampak tudi ni idealno vsaj pri mojem avtu ne, ker ostanejo zložena, če ga recimo nazaj odkleneš, da boš še enkaj vzel iz avta, in potem zakleneš ali pa "zankleneš" nazaj. Sicer že od nekdaj praktično vedno preverim, če je avto dejansko tudi zaklenjen, in se moja že smeji temu, ampak ne upam trdit, da se meni kaj takšnega ne more zgodit.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Čudno, da si vzel kot da pametujem.
In ja. Jaz na potencialno ''problematičnih'' mestih nikoli ne pospravljam stvari v prtljažnik tam, kjer bom parkiral avto. Sem se tudi že zapeljal 300m stran, pospravil in šel parkirat drugam, če je bilo potrebno.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Dobr, da ste napisali kam shranite drazje stvari! V prtljaznik! Tega pa res nisem pomislil :valjamse: najbrz pod dvojno dno h gumi?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Kaj mas to za enega dinozavra da imas se gumo v prtjazniku.
Vsi imamo ze baterijo, ali pa vsaj plinski rezervoar ;)
Za laptop in podobno sem pa eno tapeto predelal da se s parimi potezami odpre in ga skrijem za tapeto ;)