Tatvine s pomočjo motilca signala

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Berem tole in me nekaj matra

https://www.24ur.com/novice/slovenija/velike-tatvine-s-pomocjo-motilcev-signala.html

Ključno :

Pri tem sta uporabila motilec signala daljinskega zaklepanja, da se vozilo ni zaklenilo, česar pa oškodovanci niso opazili.

Torej kako zadeva deluje ?
Težko si predstavljam da spregledaš da se ne sliši "klonk" kot bi vrgel piksno pira z desetega štuka in spregledal da se niso prižgale vse štiri utripalke.
Ali pa gre za ogromno število voznikov, ki ne pogledajo na vozilo ko pritisnejo daljinca ?
Je pri keyless vozilih zadeva neslišna in so bili predvsem takšni tarče ?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Jaz nikdar ne zaklepam z daljincem (imam na kljuki od vrat senzor, ki ga pošlatam) + nastavljeno imam, da mi zloži špegle. Zvočni in vizualni efekt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in novaa

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Meni moja tudi, obrnem ključ v ključavnici, naredi klok, si zažvižgam ćiv-čiv in tlesknem 3x s trepalnicami :zmaga: ...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Berem tole in me nekaj matra

https://www.24ur.com/novice/slovenija/velike-tatvine-s-pomocjo-motilcev-signala.html

Ključno :

Pri tem sta uporabila motilec signala daljinskega zaklepanja, da se vozilo ni zaklenilo, česar pa oškodovanci niso opazili.

Torej kako zadeva deluje ?
Težko si predstavljam da spregledaš da se ne sliši "klonk" kot bi vrgel piksno pira z desetega štuka in spregledal da se niso prižgale vse štiri utripalke.
Ali pa gre za ogromno število voznikov, ki ne pogledajo na vozilo ko pritisnejo daljinca ?
Je pri keyless vozilih zadeva neslišna in so bili predvsem takšni tarče ?
A to rabis potrditev, da si kul, ker pocakas in spremljas kako se avro zaklene? Bravo! Cestitam!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Težko si predstavljam da spregledaš da se ne sliši "klonk" kot bi vrgel piksno pira z desetega štuka in spregledal da se niso prižgale vse štiri utripalke.
Pa ti misliš, da se te bodo lopovi s tem načinom lotili zvečer ob 21.00 pred tvojo hišo v sredi gozda, ko lahko slišiš še lastno dihanje?
Pojdi enkrat do Merkurja v Celju ali recimo Europark v Mariboru, pa parkiraj kje tam zraven ceste, ko je šundra še in še potem probaj slišat tisti klonk.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pa ti misliš, da se te bodo lopovi s tem načinom lotili zvečer ob 21.00 pred tvojo hišo v sredi gozda, ko lahko slišiš še lastno dihanje?
Pojdi enkrat do Merkurja v Celju ali recimo Europark v Mariboru, pa parkiraj kje tam zraven ceste, ko je šundra še in še potem probaj slišat tisti klonk.
Če si pri avtu, ga brez problema slišiš. Če pa zaklepaš šele potem, ko odideš, pa pač tvegaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Še enkrat: ponovi v zgoraj opisani situaciji. Pa seveda omeni še avto, ker nekateri res usekajo, marsikateri nov pa ne več.
Najbolj zanesljivo je, da gledaš smernike, če utripnejo. Lahko pa greš še vse okrog avta in preveriš na vseh vratih, če so zaklenjena. :valjamse:
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Iščeš izgovore, če je nekdo zainteresiran, bo slišal in/ali videl v kakršnikoli situaciji.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
No daj, ti vseved.
Spravi se z S-klaso na parkirišče pred Merkur v Celju ob 15.00 med delovnikom in da te slišimo.
Pa btw. jaz nimam tega problema, ker imam keyless.
 
  • Haha
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Tudi možno. Kaj je boll verjetno to ali podaljševalnik dosega? Verjetno jim je bistveno lažje to drugo. Pa nimam problema, ker kdo pri zdravi pameti bo šel krast japonca, če ima 2 avta naprej ravno ulaufano premijo.:valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Ti mas problem da ti kljuc poskenirajo in odprejo :)
Jest zmeri pogledam, da smerniki požmigajo ko zaklepam, opažam pa, da zadnje čase res nekam velikokrat ne prime v prvo,...malo sumim baterijo, čeprav kdaj odpre na 20m, včas pa tud na 1m ne prime v prvo...pa ja ni tolk zlikovcev s to igračko bemtiša? Sicer pa v avtu nikoli ne puščam nič vrednega...edino bogastvo so otroški sedeži, tega pa po mojem ne iščejo? :) So mi tolkrat vlomil v avto in razbili šipe v časih avtoradia na kasete in cd, da avtomatsko vse poberem ko grem ven, radia se pa ne krade več, je končno mir s temi kozlarijami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in ales85

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.662
6.219
113
Tudi možno. Kaj je boll verjetno to ali podaljševalnik dosega? Verjetno jim je bistveno lažje to drugo. Pa nimam problema, ker kdo pri zdravi pameti bo šel krast japonca, če ima 2 avta naprej ravno ulaufano premijo.:valjamse:
Ja, bolj si na udaru s podaljsevalnikom dosega. Je pa tako, da tudi podaljsevalnik ne deluje vedno oz je odvisen od vec dejavnikov (pa nam vseh niti ni uspelo dolocit)... tko po spominu bi rekel, da deluje v 30% procentih. Torej isti avto, isti podaljsevalnik, razlicne lokacije/ure/okolica in je delovalo v cca 30%
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Pa nimam problema, ker kdo pri zdravi pameti bo šel krast japonca, če ima 2 avta naprej ravno ulaufano premijo.:valjamse:
Bolj nagradno vprašanje je kaj folk sploh ima v avtih takega, da se jih sploh splača prebrskat. V starih cajtih so vsaj kradli radije... a zdaj pa komplete za prvo pomoč in fasngo iz lidla pobirajo?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Bolj nagradno vprašanje je kaj folk sploh ima v avtih takega, da se jih sploh splača prebrskat. V starih cajtih so vsaj kradli radije... a zdaj pa komplete za prvo pomoč in fasngo iz lidla pobirajo?
Nimajo nič, dokler jim ne vdrejo. Potem pa nov ifon še v skatli in laptop, plošcice zlata in bitkojne...

Se najslabše je ta keyless ker ne veš če je avto res zaklenjen.