Tankanje polnega rezervoarja goriva in klikanje že polnega (gostilniška debata)

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Ena nerešena debata, ki buri šanke marsikatere gostilne:

Ko tankaš avto polno, ti ročka za gorivo naredi “klik”. Takrat naj bi bil rezervoar dosežen na nivo ki je dovoljen.
Ce se poglobiš globje ima vsak tank se dodatni prostor, cev in prostor za hlape.

Takrat lahko napolniš se nekje 15% volumna, če se gleda dejansko polno “z kupčkom” kar seveda noben proizvajalec tega ne priporoča ( na očetovem avtu je se nalepka kjer piše max 3x klik”)

porajata se dve vprašanji:

1.) kako nevarno je voziti z tako napolnjenim tankom

2.) eni trdijo drugi zagovarjajo mit, da če “klikas” že polni avto brizga ven samo zrak in le nekaj goriva, drugi trdijo da je meritev zelo točna.

Mene zanimajo tu bolj dokazana dejstva, če ima kdo kaj materiala na to, hvala bo več za popit v gostilni.

rekla kazala in mislim imamo že dosti mnenj :)
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.382
5.414
113
Zmagajo pa taki, kateri se postavijo na Petromat ročko, klikajo do nezavesti, potem grejo pa not v vrsto stat za plačilo namesto, da bi zunaj kartico vstavil in direkt plačal.

Uf, jaz pa nikdar ne klikam. Ne da se mi... Saj ga je dost notri za en cajt...

Kar se pa citiranega tiče... Nikdar vec ne placam na petromatu. Mi n26 piska, da je denar dol pobralo, cez 20 mimut dobim, da je denar nazaj na TRR. Racuna vec imela nisem, da bi tudi gor pogledala, kaj tocno je pisalo. Pac app mi sporoca odtegljaj, masina pljune en listek ven, ne gledam pol vec... Potem moram nazaj na petrol, za šalter, ki mi torej ni prihranjen. Tam pa rece: "A spet?!". Da se kar dogaja... Oni potem klicejo policijo, ker sem kokrdane pobegnila. ce ne bi imela nastavljeno, da mi sporoča vse spremembe na TRR, sploh vedela ne bi, da je denar nazaj priletel in bi me en dan cakali pred bajto. Od takrat dalje nikdar vec ne placam na petromatu, niti se ne silim na tocno to rocko, ampak ce je edina frej, pa tudi ne bom cakala na naslednjo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
ja klikaš zvečer po alterju z miško. Ko pa tankaš pa vliješ bencin do vrha cevi.
Al kaj si ti mel v mislih?
Ja, še čez zaliješ, tak da je zaziher polno.
Eh, ne da se mi več. Dol mi visi, kaj vi delate. Vaš užitek ali problem.
Človek napiše en nasvet, potem pa spet vsi pametni najbolj vedo. Te pa svoje Toyotke do konca nafilajte, čisto do vrha, da gre bencin še čez. Pa javite, kako se bo obneslo, ko boste to parkrat naredili. Bom hvaležen za informacijo iz prve roke, da ne bom neumnosti trosil okrog. Ali pa tudi ne, blagor neumnim, ker ne vedo, kako neumni so. :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Uf, jaz pa nikdar ne klikam. Ne da se mi... Saj ga je dost notri za en cajt...

Kar se pa citiranega tiče... Nikdar vec ne placam na petromatu. Mi n26 piska, da je denar dol pobralo, cez 20 mimut dobim, da je denar nazaj na TRR. Racuna vec imela nisem, da bi tudi gor pogledala, kaj tocno je pisalo. Pac app mi sporoca odtegljaj, masina pljune en listek ven, ne gledam pol vec... Potem moram nazaj na petrol, za šalter, ki mi torej ni prihranjen. Tam pa rece: "A spet?!". Da se kar dogaja... Oni potem klicejo policijo, ker sem kokrdane pobegnila. ce ne bi imela nastavljeno, da mi sporoča vse spremembe na TRR, sploh vedela ne bi, da je denar nazaj priletel in bi me en dan cakali pred bajto. Od takrat dalje nikdar vec ne placam na petromatu, niti se ne silim na tocno to rocko, ampak ce je edina frej, pa tudi ne bom cakala na naslednjo...
Aplikacija je vrhunska stvar. Poskeniraš kodo in že tankaš.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
To so svoje fotre vidli, k so stoenke čez rob natankal, da ni blo treba v vrsto tok hitr.
Mi je pa zanimiv da se jim da klikat za tist liter.
Tankat se naučte. Klikne mi samo enkrat.
Ostalo vlivam do vrha brez klikanja, na koncu še šlauh v luft dvignem, da gravitacija naredi svoje, kaj se pa prelije pa pobrišem.
Z dvigovanjem šlauha bom v življenju prišparal par €. Se splača.

Do vrha vlijem vsaki teden. Z trenutnim avtom 5 let 130kkm, še ni riknil zaradi filanja do vrha
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
Tankat se naučte. Klikne mi samo enkrat.
Ostalo vlivam do vrha brez klikanja, na koncu še šlauh v luft dvignem, da gravitacija naredi svoje, kaj se pa prelije pa pobrišem.
Z dvigovanjem šlauha bom v življenju prišparal par €. Se splača.

Do vrha vlijem vsaki teden. Z trenutnim avtom 5 let 130kkm, še ni riknil zaradi filanja do vrha
Dvigneš šlauh?? Ti to resno, al je to bil hec... ker ne morem razbrat iz tvojega posta...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.223
3.375
113
Uf, jaz pa nikdar ne klikam. Ne da se mi... Saj ga je dost notri za en cajt...

Kar se pa citiranega tiče... Nikdar vec ne placam na petromatu. Mi n26 piska, da je denar dol pobralo, cez 20 mimut dobim, da je denar nazaj na TRR. Racuna vec imela nisem, da bi tudi gor pogledala, kaj tocno je pisalo. Pac app mi sporoca odtegljaj, masina pljune en listek ven, ne gledam pol vec... Potem moram nazaj na petrol, za šalter, ki mi torej ni prihranjen. Tam pa rece: "A spet?!". Da se kar dogaja... Oni potem klicejo policijo, ker sem kokrdane pobegnila. ce ne bi imela nastavljeno, da mi sporoča vse spremembe na TRR, sploh vedela ne bi, da je denar nazaj priletel in bi me en dan cakali pred bajto. Od takrat dalje nikdar vec ne placam na petromatu, niti se ne silim na tocno to rocko, ampak ce je edina frej, pa tudi ne bom cakala na naslednjo...
Eni ste res srečni, meni se to ni zgodilo v par letih še nikoli.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.382
5.414
113
Aplikacija je vrhunska stvar. Poskeniraš kodo in že tankaš.
A to Na poti? To ima vsaka rocka ali samo petromat? Imam nalozeno, nikdar uporabila... Imam vneseno petrol klub kartico, najbrz moram se placilno in jo nastaviti za privzeto?

Bom poskusila... Ceprav teh appov je tok, da sploh pozabim nekatere, da jih imam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Ja, še čez zaliješ, tak da je zaziher polno.
Eh, ne da se mi več. Dol mi visi, kaj vi delate. Vaš užitek ali problem.
Človek napiše en nasvet, potem pa spet vsi pametni najbolj vedo. Te pa svoje Toyotke do konca nafilajte, čisto do vrha, da gre bencin še čez. Pa javite, kako se bo obneslo, ko boste to parkrat naredili. Bom hvaležen za informacijo iz prve roke, da ne bom neumnosti trosil okrog. Ali pa tudi ne, blagor neumnim, ker ne vedo, kako neumni so. :evil:
5 let že to delam na Toyotki. Tak da vidim benz na vrhu rora.
Kaj bi se naj točno zgodilo? Gledam zaj navodila (Auris in Prius) in nikjer ne piše, da se bo zgodilo kaj hudega. Niti ne piše, da tega ne smem. pa je ena stran in pol rdečih klicajev v razdelku za tankanje. Bi rekel, da tak potencialn problem bi ja bil dobro povdarjen. Tak, da zgleda ima sad spet več informacij ko Toyotka inženirji.
Čez pa valda ne zlivam, zakaj bi. Nem bek metal bencina, da bo sad srečn na Alterju.

BTW nismo v kaliforniji kjer imajo vsi avti te jebene sisteme. Tak da malo majn beri forume in bo.
Si že v bistvu sploh videl kaki ror in kesl od blizu? Mislim tak v živo, da si narazn vzel, ker si kesl mogo odmontirat pa tote finte.

p.s. dobro si se trofo z zadnjim stavkom.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
1663703074809.png

1663703096199.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
5 let že to delam na Toyotki. Tak da vidim benz na vrhu rora.
Kaj bi se naj točno zgodilo? Gledam zaj navodila (Auris in Prius) in nikjer ne piše, da se bo zgodilo kaj hudega. Niti ne piše, da tega ne smem. pa je ena stran in pol rdečih klicajev v razdelku za tankanje. Bi rekel, da tak potencialn problem bi ja bil dobro povdarjen. Tak, da zgleda ima sad spet več informacij ko Toyotka inženirji.
Čez pa valda ne zlivam, zakaj bi. Nem bek metal bencina, da bo sad srečn na Alterju.

BTW nismo v kaliforniji kjer imajo vsi avti te jebene sisteme. Tak da malo majn beri forume in bo.
Si že v bistvu sploh videl kaki ror in kesl od blizu? Mislim tak v živo, da si narazn vzel, ker si kesl mogo odmontirat pa tote finte.

p.s. dobro si se trofo z zadnjim stavkom.
Zaj pa probaj razložit kak se ti da ror od kesla filat do roba in ka maš od tega, razen to da te je foter na stoenki tak naučo....