Tankanje polnega rezervoarja goriva in klikanje že polnega (gostilniška debata)

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Ena nerešena debata, ki buri šanke marsikatere gostilne:

Ko tankaš avto polno, ti ročka za gorivo naredi “klik”. Takrat naj bi bil rezervoar dosežen na nivo ki je dovoljen.
Ce se poglobiš globje ima vsak tank se dodatni prostor, cev in prostor za hlape.

Takrat lahko napolniš se nekje 15% volumna, če se gleda dejansko polno “z kupčkom” kar seveda noben proizvajalec tega ne priporoča ( na očetovem avtu je se nalepka kjer piše max 3x klik”)

porajata se dve vprašanji:

1.) kako nevarno je voziti z tako napolnjenim tankom

2.) eni trdijo drugi zagovarjajo mit, da če “klikas” že polni avto brizga ven samo zrak in le nekaj goriva, drugi trdijo da je meritev zelo točna.

Mene zanimajo tu bolj dokazana dejstva, če ima kdo kaj materiala na to, hvala bo več za popit v gostilni.

rekla kazala in mislim imamo že dosti mnenj :)
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Ena nerešena debata, ki buri šanke marsikatere gostilne:

Ko tankaš avto polno, ti ročka za gorivo naredi “klik”. Takrat naj bi bil rezervouar dosezen na nivo ki je dovoljen.
Ce se poglobis globje ima vsak tank se dodatni prostor, cev in prostor za hlape.

Takrat lahko napolnis se nekje 15% volumna, če se gleda dejansko polno “z kupčkom” kar seveda noben proizvalec tega ne priporoca ( na ocetovem avtu je se nalepka kjer piše max 3x klik”)

porajata se dve vprasanji:

1.) kako nevarno je voziti z tako napolnjenim tankom

2.) eni trdijo drugi zagovarjajo mit, da ce “klikas” ze polni avto brizga ven samo zrak in le nekaj goriva, drugi trdijo da je meritev zelo tocna.

Mene zaimajo tu bolj dokazana dejstva, ce ima kdo kaj materiala na to, hvala bo vec za popit v gostilni.

rekla kazala in mislim imamo ze dosti mnenj :)

pri Mazdi 6 je na tak način po boku tekla nafta... Torej je gorivo "metalo ven." Pri drugih avtih tega nisem opazil...
Vsekakor pa niti približno ni 15%, kakšen dodaten liter, ponavadi še to ne...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Z dodatnim zlivanjem goriva noter pri nekaterih vozilih poškoduješ EVAP sistem in potem avto crkne in ne vžge več. Strošek popravila (menjave EVAP “kontejnerja”) zna biti zanimiv.:fredi:
Jaz sem na starih dizelaših to kar uporabljal, saj je šlo noter še za 100km goriva, če sem šel takoj naprej in porabil gorivo. Na novih tega ne delam več, ko sem enkrat nekje na spletu zasledil, da je nekoga to stalo pičlega jurčka, ker mu je EVAP sistem zalilo in je moral zamenjat.
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.797
113
kod Džej-Zija
Čudno.

Do diesels have EVAP systems?​

No — diesel engines do not have EVAP systems. The purpose of an EVAP system is to capture the evaporated fuel, stabilize it, and return it to the engine for combustion. Without the EVAP system, all the toxic vapors would end up in the atmosphere. However, unlike gasoline, diesel fuel is heavier and doesn’t evaporate as easily. Furthermore, diesel’s boiling point is higher than water’s, so even the engine bay’s high temperature isn’t enough to cause evaporation. As a result, diesel engines simply don’t need an EVAP system.

That said, that doesn’t mean diesel fumes are harmless. Indeed, diesel engine exhaust fumes contain a wider variety of pollutants than gasoline engines, so they have other emissions systems in place that gasoline engines don’t, including diesel particulate filters (DPF), diesel oxidation catalyst (DOC) systems, and selective catalytic reduction (SCR).
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Če ni bilo gužve na črpalki, sem do zdaj sem ročno s počasnim tankanjem nafilal povsem do konca, do samega robu tanka, brez penic. Brez težav do sedaj pri parih različnih dizlih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Sharan pred 20-imi leti je imel prav en jeziček, ki si ga s pištolo zataknil in si dotankal še vsaj 10 litrov. Za res dolge poti in če si takoj s črpalke nadaljeval nekaj 100 km smo to uporabljali in ni bilo težav tistih 200.000 ali 300.000 km, ko je šel s firme.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Vedno na klikam. Par litrckov gre več notr ne pa 5+. Vsaj kar se spomnim pri svojih avtih. Se spomnim dogodka s H1 Hyunadai. Sem šel po nesreči na pipco za tovornjake. Neverjetno hitro je klik naredil in k sreči nisem zraven stal, ker je butnlo ven na muč.Pri tem avtu nisem več do klikaval
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.797
113
kod Džej-Zija
Vse jasno.

Toyota? Nimam in je nikoli nisem imel. 20 let sem vozil Subaruje, vedno klikal ko mutav, res pa so bili stari ko Zemlja (najmlajši je bil letnik 2000). Trenutno sem nekaj let v Volvu dizel. Pa tudi klikam. Brez problemov.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Ena nerešena debata, ki buri šanke marsikatere gostilne:

Ko tankaš avto polno, ti ročka za gorivo naredi “klik”. Takrat naj bi bil rezervoar dosežen na nivo ki je dovoljen.
Ce se poglobiš globje ima vsak tank se dodatni prostor, cev in prostor za hlape.

Takrat lahko napolniš se nekje 15% volumna, če se gleda dejansko polno “z kupčkom” kar seveda noben proizvajalec tega ne priporoča ( na očetovem avtu je se nalepka kjer piše max 3x klik”)

porajata se dve vprašanji:

1.) kako nevarno je voziti z tako napolnjenim tankom

2.) eni trdijo drugi zagovarjajo mit, da če “klikas” že polni avto brizga ven samo zrak in le nekaj goriva, drugi trdijo da je meritev zelo točna.

Mene zanimajo tu bolj dokazana dejstva, če ima kdo kaj materiala na to, hvala bo več za popit v gostilni.

rekla kazala in mislim imamo že dosti mnenj :)


Odvisno od avtomobila - nekateri imajo gumb za oddušek, kamor lahko natočiš še kar nekaj goriva. Drugi, ko so polni so polni.

Klik na pištoli se naredi ko gorivo (ali pena) pride do pištole. Pri dizlu, ki se je včasih na polno penil, si itak moral čakat da se pena poleže, da si lahko res do vrha natočil.

Je pa vožnja z avtomobilom smtrno nevarna (poglej črno kroniko). Več kot imaš goriva in če pride do vžiga, večja bo eksplozija. Tako da...boljše pivo v roki s polnim želodcem in avto parkiran ob bufetu s praznim tankom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
V manj kot 1 (eni) minuti nobenemu ne zraste brada...
Ja, velik vas je takih ki se vam sanja ko tankate. Najprej naklikat, da slučajno dva deci nafte ne bi ostal bogve kje, pol je treba ročko spraznit, da slučajno ne bi kej po plehu poteklo, pol se odsanjate not in pol počas ven. Trije taki pred tabo, pa maš kr dolgo brado že. Ampak jest se vam sam režim, niti pizdim ne več. Šalterja na tankšteli pa nisem videl že par let.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.223
3.375
113
Eni bi klikali tudi, če bi imeli 500l kestl za gorivo. Me pa čudi, da alteraši, ko naklikajo polno ne začnejo guncat avta, tako kot to počno romuni na kombijih. Potem spravijo še par litrov notri in spet klikajo. :aplauz:

Zmagajo pa taki, kateri se postavijo na Petromat ročko, klikajo do nezavesti, potem grejo pa not v vrsto stat za plačilo namesto, da bi zunaj kartico vstavil in direkt plačal.
 
  • Haha
Reactions: sad

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.174
3.096
113
Ja, velik vas je takih ki se vam sanja ko tankate. Najprej naklikat, da slučajno dva deci nafte ne bi ostal bogve kje, pol je treba ročko spraznit, da slučajno ne bi kej po plehu poteklo, pol se odsanjate not in pol počas ven. Trije taki pred tabo, pa maš kr dolgo brado že. Ampak jest se vam sam režim, niti pizdim ne več. Šalterja na tankšteli pa nisem videl že par let.
Jaz bi tudi poslal ženo. Na koncu grem natankat v oba.