Tako nas imajo nasi sosedje radi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.369
5.875
113
pri taščici
Ko ste že pri napitninah....

Na tržnico se je z novim avtom pripeljala dobro oblečena gospa, urejena od glave do pet.
Starejšo zgarano ženico, ki je na tržnici prodajala zelenjavo in sadje je vprašala:
"Za koliko prodajate čebulo?"
Ženica ji je odgovorila:
"1,20 € za kilogram, gospa!"
Urejena gospa je premislila, nato pa rekla:
"Če mi ceno znižate za 1,00 € čebulo vzamem, če ne, jo grem kupit k drugi prodajalki."
Ženica je z žalostnim glasom odgovorila:
"Znižam vam, samo da jo prodam. Cel dan je bil slab in prodala sem zelo malo zelenjave, denar pa potrebujem za preživetje."
Gospa je čebulo plačala, vrečko vrgla na zadnji sedež in odšla z nasmehom in občutkom zadovoljstva. Sedla je v svoj dragi avto in šla s prijateljico v restavracijo na kosilo. Po obilnem kosilu je na krožnikih ostalo še veliko hrane, saj je nista mogli vse pojesti. Lastnik restavracije je prišel k mizi preverit, če je vse v redu.
Gospa je prosila za račun, ki je znašal 54 €. Brez pregovarjanja je vzela denarnico, poravnala račun in lastniku pustila še napitnino v vrednosti 6 evrov.

Vprašanje je:

Zakaj moramo vedno dokazovati svojo moč, ko kupujemo od revnih? Zakaj zbijamo ceno malim prodajalcem, ustvarjalcem, prijateljem, ki imajo svoje podjetje in se trudijo preživeti?
Zakaj smo po drugi strani brez težav pripravljeni odšteti veliko denarja za nekaj, česar pravzaprav sploh ne potrebujemo, denar pa dajemo tistim, ki ga že tako imajo dovolj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Nikoli, ampak res nikoli nisem napisal, da jaz ne bom crknil, enako, kot boste drugi. Ker se že dolgo zavedam, da glede tega ni in NE MORE BITI izjem.
Čeprav se nakateri smrti zelo bojijo.

Eden od Rockefellerjev se je stegnil star 101 leto, po ŠESTI (6-i) presaditvi srca. Mislil je namreč, da bo večno. Oziroma je mislil, da bodo pravočasno odkrili nesmrtnost... Japajade da bodo.

K temi: Hrvati so imeli včeraj aboslutni rekord letos: 680.000 turistov.
sej to ves da teh 6 presaditev je urbani mit ane? tko kot uporaba svincnika pr rusking austronautih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
grafit in les (svincniki se radi lomijo) sta pozarna nevarnost v kabini. Grafit prav tako lahko povzroci kratek stik na elektronskih napravah, kar v okolju ki je pod pritiskom in ima velik kisika, lahko povzroci bum. Zato so oboji sli stran od svincnikov.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Joj in oh in joj.
Zakaj so odstranili količino kisika v plovilih APOLLO 1?
A kapljica vode pa ni problem! Obvezen ogled.


Urbana legenda tudi pravi, da so izumili kmični svinčnik z nadtlakom v 'minci'. Ta omogoč, da 'črnilo' gre ven v vseh polžakih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Hrvati trdijo, da je avgust nad pričakovanj. Katerimi? Lansko leto ali junij 2020.
'što je oko 70 posto lanjskog rezultata ostvarenog u istom razdoblju, '
'Najviše je turističkih dolazaka ostvareno s tržišta Njemačke, njih oko 225 tisuća, što u odnosu na isto lanjsko razdoblje predstavlja rast od šest posto. Zatim slijedi domaće tržište s kojeg je ostvareno 178 tisuća dolazaka, što je skok od 18 posto, Slovenaca je 10 posto više, odnosno 133 tisuće, dok je s tržišta Poljske realizirano 109 tisuća dolazaka, 16 posto više u odnosu na isto razdoblje lani. '

Bodo pa zagotovo najuspešnejši v sredozemju. Tudi to prebral :)
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.972
113
Slovenci smo od 1. do 9. avgusta na Hrvaškem skupaj realizirali 1.216.913 nočitev

800k + družin je v Slo. Torej dobrih 170 000 družin je bilo en teden tam, recimo. Sicer pa ni čudno, malo pomisliš, koga vse poznaš in koliko od teh ima vikende ali bajte tam. Polovica :)