Tako nas imajo nasi sosedje radi

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
A kdo opazi nekaj zanimivega spodaj?
Enter Croatia - slovenski jezik na zadnjem mestu.jpg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Izpod katere skale si ti prišel??
To je že več kot mesec dni tudi v Slovenščini..
Izpod tiste ta najbolj trde.
A nobenega ne moti, da smo na zadnjem mestu, za Slovaki? Zadeva ni po abecedi in nobenem drugem ključu.

Samo nam šaljite novac, a ako več morate doči (s stisnjenimi zobmi), evo vam i u slovenščini.

PS: je vsaj v slovenščini, kar je že napredek v primerjavi z jedilnimi listi. A so gostinci sedaj, ko jim teče voda v grlo, to kaj nadgradili?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Bolj za "dijasporo", ki se množično vrača v domovino v času dopustov. Bosancev ni na seznamu, ker je večina takih uradno "Hrvati iz BiH", torej tudi za njih velja hrvaščina.

Drugače pa je zgornji seznam, razen angleščine in hrvaščine kar se mi zdi logično, verjetno sortiran po mednarodnih kraticah za države - CZ, DE, FR, HU, IT, NL, PL, SK, SL.

Če te take stvari motijo, mogoče ne hodit preveč po svetu, da te ne bo še bolj zmotilo kaj drugega...

PS. A se ne bi raje vsi mi skupaj ukvarjali s čem bolj koristnim? Evo, ura je skoraj 8, lahko bi šli na plažo, v mesto al pa končno začeli delat tisti, ki ste/smo na šihtu... :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak in gr69

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Imaš prav. Zoprn sem.
Ne moti me, če ni jedilnika v slovenščini in je le v hrvaščini. Me pa moti, če je jedilnik v x jezikih, le v slovenščini ne.
Ravno tako me ne moti, če me ne ogovorijo v slovenščini (znam srbo-hrvaščino), če pa vse tujce okrog ogovorijo v njihovem jeziku, mene pa v hrvaščini, potem me pa moti. Jebiga, zoprn sem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Drži. Zato pa tudi taki ne vidijo mojega denarja.

In ja, nekateri se znajo iti turizem tudi na Hrvaškem, pa ne mislim s tem, da mi ližejo rit, ker tega ne rabim. Želim le normalen enakovreden odnos z ostalimi turisti.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Lepo je natakar mislim da iz Portoroza pred dnevi na TV povedal da slabsega turista kot je Slovenec ni. To pove vse koliko lahko mi ocenjujemo turisticne delavce in njihove usluge...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Lepo je natakar mislim da iz Portoroza pred dnevi na TV povedal da slabsega turista kot je Slovenec ni. To pove vse koliko lahko mi ocenjujemo turisticne delavce in njihove usluge...
To je pavšalno ocenjevanje. Dej link, pa da si pogledamo zakaj tako pravi.
Ker verjamem, da me Hrvat, ki se mu lepo zahvalim, ker nisem dobil jedilnega lista v slovenščini (zraven so pa jedilni listi v 10ih jezikih) in grem ven, ima za gnoj od turista. No, njegov sosed očitno ni tega mnenja.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
To je pavšalno ocenjevanje. Dej link, pa da si pogledamo zakaj tako pravi.
Ker verjamem, da me Hrvat, ki se mu lepo zahvalim, ker nisem dobil jedilnega lista v slovenščini (zraven so pa jedilni listi v 10ih jezikih) in grem ven, ima za gnoj od turista. No, njegov sosed očitno ni tega mnenja.
mislim da je zate bolje da sploh ne hodiš na hrvaško, oziroma za obe strani je bolje da ne greš
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in Konec