Tajska 2011/2012

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Porocam, ko se vrneva.

Kaj če se ne
grims-1.gif
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Cist opcija, je tak OK pa poceni, da bi kar ostal, ne pa doma janseke pa pahorcke pa jankovice pa kurce palce gledal pa njihovo jamranje poslusal....
grims-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
Cist opcija, je tak OK pa poceni, da bi kar ostal, ne pa doma janseke pa pahorcke pa jankovice pa kurce palce gledal pa njihovo jamranje poslusal....
grims-1.gif

Se 100% strinjam! In nekateri resno delamo na tem, da bi (bomo) to v bližnji prihodnosti res naredili. Nekatere države, kot so Filipini, Indija in Malezija (Tajska žal (še) ne) , imajo že prav uporabne programe/aranžmaje za take "upokojence". Glavni pogoj pa je najmanj 400 EUR mesečnih dohodkov/prilivov.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
Cist opcija, je tak OK pa poceni, da bi kar ostal, ne pa doma janseke pa pahorcke pa jankovice pa kurce palce gledal pa njihovo jamranje poslusal....
grims-1.gif

Se 100% strinjam! In nekateri resno delamo na tem, da bi (bomo) to v bližnji prihodnosti res naredili. Nekatere države, kot so Filipini, Indija in Malezija (Tajska žal (še) ne) , imajo že prav uporabne programe/aranžmaje za take "upokojence". Glavni pogoj pa je najmanj 400 EUR mesečnih dohodkov/prilivov.

stanovanje oddam in grem v "penzijo"
wink-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pozdravljeni
Bom v tejle temi vprasal ker se itak navezuje na Tajsko. S punco nekja razmisljava da bi konec leta sla za nekaj dni na Tajsko. Plan je nekako 3 tedne, vec sigurno ne. Najprej sva razmisljala par dni v Bangkoku zabit. Od tam en dnevni izlet v Ayjutthaya z vlakom in en dan do plavajocih trznic...z enim od javnih prevozov. Pol pa sva se misnila prelozit na jug do enega od otokov Ko Samui ali najverjetneje Ko Tao....tisto se bova se odlocila. Pa me zanima kako bi bilo najbolje iz Bangkoka priti na omenjena otoka. Nekaj sem gledal letalo do Surat Thani (gledam imena krajev v Google Maps) in od tam z trajekti na otok za par dni. Ali mogoce nekako do Chumphona (mislim da nima letalisca) in od tam s trajektom do Ko Tao??
In pol se najvecja dilema. Ali v Phuket ali v Krabi? Rada bi vsaj z longtail boati za en dan malo pogledala Ko Phi Phi in okoliske otocke za kar je Krabi boljsa izbita kot Phuket. Bi pa skocila tudi do Andamanskih otokov oz. tam me nekako mika malo z kajakom, ker sem videl ogromno fotk posnetih s kajaka. Tam pa se izlet do Muslim floating village, mislim da se imenuje Ko Panyee.

Ce povzamem rabim nasvete za:
1. Kako oz. od kje iz BKK do Ko Tao (najraje letalo zaradi, da ne bom cel dan zabil na avtobusu)?
2. Kam iz Ko Tao? Na Krabi ali Phuket za ogled Ko Phi Phi otoka in okoliskih otockov?
3. Kako pol (recimo) iz Krabija do Andamanskih otokov kjer bi najraje rental kajak? Najverjetneje v mestu Kalai ki je najblize?

Pol pa let nazaj iz Krabija do BKKja. Naj povem se to da ne greva dol zurat in da je bolj v planu izlezavanje po plazah pa videt kako zanimivost. Za vsak predlog bom vesel.
Edit:
Aja se tole me zanima. Kaj vi niste cist nikjer v naprej rezerviral prenocisc? Za Bangkok bova sigurno rezervirala, da ne bom ze ob prihodu skakal kot opica od hotela do hotela. Za ostale kraje/otoke pa ne vem? Kaj bi bilo pametno z v Krabiju/Phuketu rezervirat? Kaj pa na otokih?

Hvala
LP
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
notranji leti so poceni.glej airasia.com,obvezno rezerviraj online lahkotudi ko boš že tam.jaz sem letel iz bkk v surat thani.na letlaišču v suratu kupiš karto cca 300bahtov katera zajema bus in trajekt.mislim da imaš na izbiro 2 podjetji ki vozita na samui,phang nang in tao.
predlagam obisk kančanaburija(most na reki kwai) in pa Chiang maija.če boš 3 tedne gor to ne bo problem.BKK pa boš sit po 4 dneh.
puket ali krabi?definitivno krabi.najbolje boš naredil ko boš hotel na nek otok da pogledaš vremensko napoved. in se potem odločiš ali vzhodna ali zahodna obala ker če boš naletel na monsun si pečen.poglej še koh lipe(priporočam)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
O super hvala. BKK bo tako ali tako samo 3-4 nocitve, sepravi 4-5 dni kar nama je dovolj. Lahko se manj, ker ponavadi tezko zdrzim vec kot 3 dni na istem prosotru
smile-1.gif


Hvala se 1x, sem se ti zahvalil tudi za ALTi
smile-1.gif


lP
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Bolj pametno bi ti bilo, če ostaneš na isti strani in obiščeš Koh Tao, Koh Pangan, Koh Samui.... Letališče je samo na Samuiju. Selitev iz Koh Taoja do phi phija je dolga in ti bo vzelo vsaj 1 dan, če ne več. Tudi Chumphon je super za izležavanje!

V Tajski sem bil 4 tedne in rezervirano sem imel samo prve 3 dni v Bangkoku... ostalo vse sproti...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Koh Tao je fenomenalen, jst bi se dobesedno preselil tja... tam sem naredu osnovni in advanced tečaj za potapljanje
cheer.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
- Phuket ali Krabi? Krabi.
- Longtail boati so pain in the ass, ker so noro glasni in če to poslušaš cel dan, se ti zmeša. Midva sva na izlete hodila z njihovimi super gliserji (zadaj 4 motorji, vsak po 200KM). Leti ko sneta sekira in ne izgubljaš časa z vozakanjem po morju, tako ti več časa ostane za uživanje na otokih.
- Vnaprej sem rezerviral samo v Bangkoku in sicer tukaj. Prenočišč je kolikor hočeš.
- Tudi letalske karte sem kupoval dol sproti v prvi agenciji, ki mi je prišla na pot. Vedno vse OK, vedno smešno poceni.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Khao San in Rambuttri.. menda sem bil tam 9 dni. Tako pravita dva štemplja v potnem listu. Ker odlom jao :D
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Oooo thanks za tale hotel. Super lokacija kot kaze
smile-1.gif
Zdaj samo upam da bo slo vse po planih, da si ne bom urejal alternativnega dopusta. Ma jaz bi se rad peljal z njihovimi longtail boati. Kaj so gliserji precej drazji? Pa kaj mi poves kako izgledajo tile izleti po otokih? Kaj te pobere, vrze na otoku dol in se zmenis kdaj te pobere? Ali caka tud driver na otoku??

LP
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Z long taili pojdi na kako krajšo varianto, jaz sem se ga hitro naveličal. Motor od kamiona, tisti propeler pa napol po zraku mlati.
smile-1.gif

Gliserji so v primerjavi z long taili kar nekaj dražji, ampak je vse skupaj še vedno poceni. Cene si lahko ogledaš tukaj (25 EUR po glavi).
Odvrže te tam, kjer te pobere, vse se da zmenit. Če je na otoku daljši postanek, čoln čaka tam.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ne, tja nisva šla. Naredila sva dva celodnevna izleta, v prvem sva obdelala Poda, Chicken in mogoče še kakšnega, v drugem pa Phi Phi (Maya bay) in neke male otoke tam okoli. Do Phang Nga-ja je precej dlje, verjetno je tudi zaradi tega višja cena.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ko pravite o smešnih cenah za letalske karte, koliko je to v eurih? Ker zdaj gledam airasia in je pač povraten let bkk-krabi-bkk 100€ po osebi. Sicer ni drago, ampak za pol cene sem letel LJ-Pariz-LJ.