Tajska 2010(avgust-september)

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Po dolgoletnih željah da bi odšel z ruzakom v azijo(edini kontinent kjer še nisem bil) se je to letos uresničilo.Padla je poroka in po poroki sem sodelavce malo lažje omehčal da so me nadomeščali v službi in sem si vzel en mesec dopusta, da sva odšla na poročno potovanje.Žena ima itak kolektivni dopust cel mesec tako da so se stvari lepo poklopile.izbrala sva Tajsko ki velja za backapkerje kot preprosta država.Cene letalskih kart sem spremljal že od pomladi.junija sem dobil najugodnejšo ponudbo družbe qatar airways iz minhna z postankom v dohi slabi 2 uri tja in nazaj(Bangkok) kar je bilo odlično.cena karte je bila 560€.
avgusta zjutraj ob 5ih sva štartala iz gorenjske proti bavarski prestolnici.čeprav sva imela let šele ob 12.30 sva se zaradi možnih zastojev odpravila zelo zgodaj.in imela sva prav.pred minhnom je šlepar letel čez vse 3 pasove in autobahn je bil zaprt.obvoz urejen po okoliških vaseh nama je odnesel skoraj 2 uri.ampak dobro za par kozarčkev airbraua je še ostalo časa
cheer.gif



iz minhna do dohe smo leteli z airbusem a330-300


zakaj je qatar airways 5 star airline vidiš takoj ko vstopiš v letalo.postrežbanad nivojem.vse brezplačno v neomejenih količinah razen šampanjca.
po6 urah smo prispeli v doho kjer ti butne v glavo 42 stopinj ob neznosni vlagi in slanem ozračju.
samo letališče v dohi ni nič kaj posebnega.
čez dve uri sva že sedela na novem boeingu 777-300 ki ima pri tej letalski družbi v economy classu 10cm več prosotora.tako da sem z pomočjo 15mg dormicuma 7ur leta lepo prespal.Žena pa je cel let zijala filme.



v Bangkok sva prispela ob 7uri zjutraj po tamkajšnjem času.temperatura 30 stopinj in vlage 99%
vzela sva taxi(10€) in krenila proti china townu kjer naju je čakal preprosta soba z klimo in tv v hotelu(18€).v Bamgkoku sva ostala 3 dni in obema je bilo to več kot dovolj.Bangkok ima 12mio prebivalcev je veliko, umazano, vroče in soparno mesto ki se kopa v smogu.po samem mestu sva se večinoma premikala po sami reki chao praya ztaxi boati ki stanejo 30-40centov in je sigurno najhitrejši način premikanja po samem mestu ker pač na reki ni zastojev.Prvi dan sva se potepala po samem China townu ki je res sceničen in da občutek da si zavrtel čas nazaj za 60-70 let.


pogled iz taxi boata na okolico bangkoka


naslednji dan je sledil ogled znamenite grand palace kjer te vsi vozniki tuk tukov(3 kolesnih taksijev)skušajo prepričati da je danes zaprta zaradi tega ali onega razloga in bi te oni radi zastonj vozili po mestu.itak...
vstopnina za tujce je 10€ po osebi





sledil je premik v wat pho na znamenite tajske masaže(10€ kar je za tajske razmere zelo veliko) ter pogledati ležečega budo ki meri več kot 100 metrov


po Bangkoku je sledil premik v Kanchanaburi in to z vlakom tretjega razreda.vožnja je bila zelo zabavna.Mesto je v 2. sv. vojni odigralo pomembno vlogo.
Znano je predvsem po mostu na reki Kwai in velikem številu vojni ujetnikov ki so gradili železnico do Burme.Po samem mestu sva se premikala z najetim skuterejm(5€dnevno)

most na reki kwai
1000550.jpg



pokopališče vojnih ujetnikov v Kanchanaburiju




v bližini so tudi znameniti slapovi Erawan.slapovi so res nekaj neverjetnega.so narodni park in po drevesih lahko vidiš opice ki te radovedno opazujejo in poizkušajo tudi kaj izmakniti.kopanje v slapovih je obvezno.





nazaj grede ko smo se vračali domov(v guesthouse) je zatajila toyota,razneslo hladilnik.
Počakali 30minut na novo toyoto da nas je odpelajala nazaj


naslednji dan smo si ogledali hellfire pass.prehod ki so ga morali naresti v živo skalo za železnico.pri 36 stopinjah in komarjih v rojih si je težko predstavljati da so bosi odnašali ostro kamenje in brez sekir ali žag podirali bambus.
1000533.jpg


tale kačon naju je spremljal kakih 600 metrov po helfirepassu



po 3 dneh Kanchanaburija sva se odpravila v bivšo prestolnico Tajkse,v Ayutthayoz 3rd class busom.
Vožnja zopet nekaj posebnega.

ruševine bivše prestolnice


sledil je premik v še eno bivšo prestolnico in sicer Sukhothai
1000605.jpg






Sukhothai se nama je zdel veliko bolj zanimiv kot Ayutthaya zato sva tukaj ostala kar 3 dni.Najela skuter in po gasu.
Po 3 dneh pa premik v Chiang Mai.Najbolj zanimivo mesto na Tajskem.Zelo moderno a še vedno čisto in z pridiho stare Tajske.tu sva ostala celih 9dni.Spala sva v guesthousu Funkymonkey kateraga lastnik je anglež David in njegova žena Nuy. Oba zelo vredu človeka.David naju je vzel s seboj celo na trekking po đungli na katerem ni turistov in res vidiš stvari ki jih drugače nebi.Tudi tu sva se premikala po mestu kar z motorjem.Večino časa kar z Davidom in njegovima dvema psoma ki se vozita en na sedežu drugi pa na balanci.Odšla sva še na rafting,bamboo rafting in jahanje slonov.Klapa na teh eventih pa zelo pisana 2 angleža(pakistanca),2 nemca,2 korejki,1 japonka in midva.angleža in nemca sta bila za scene tako da smo se nasmejali in spili konkretno število piv(chang 7% alk. 1€)







naslednji dan je sledil kuhraski tečaj tajske kuhinje



med bivanjem v Chiang maiu sva si ogledala tudi tiger kingdom in sicer mladičke 4 mesece(13€)
in največje mačke(6€)

1000945.jpg


Kar nekako težko nama je bilo oditi iz Chiang Maija ampak imela sva še kar nekaj planov.
Odpravljala sva se na jug na morje.Z vlakom bi potovala več kot 27ur pa sva se potem odločila z da z air asio letiva do bangkoka in nato do suratthanija(2x35€+2x40€ za karte)

V suratu sva nato pogledala vremensko napoved in najbolj obetjaoča je bila za Koh Pha Ngan.Sledil je transfer z trakjetkom iz Don sak piera z trajektom na otok (2uri in 30min cena 10€)



Na otoku sva izbrala plažo Haad Sadet ki je brez elektrike in ima zelo slabo cestno povezavo zato sva pričakovala mir.in sva ga tudi dobila.bungalovček na plaži (16€) in pa morda 10 ljudi na celotni plaži.




Po 6 dneh čistega miru sva se prestavila na plažo Had Thong Nai Pan Yai
bungalovček na plaži (5€) elektrika pristona 24ur,internet,atm...paše zopet malo civilizacije

Kljub mnogim nasvetom naj ne jemljeva motorja na tem otoku mi žilica ni dala miru in sem ga vzel.kmalu sva spoznala zakaj so nama odsvetovali najem dvokolesnika.ceste so namreč zelo slabe.cesta ki vodi v glavno mesto otoka Thong sala je namreč makadamska z enormnimi količinami blata ter 20 in več % vzponi in spusti.kaj taka cesta naredi 70ccm skuterji na katerem sedita dve osebi je kmalu jasno.zavore se žgejo.motor se pregreva kljub vodno hlajeni hondi in na koncu sva imela še gumidefekt sred ničega.Strošek gume 22€.
imajo pa zelo zanimive bencinske „postaje“ na otoku
1001201.jpg








Kljub dežni sezoni sva imela super vreme.en dan je padal dež pa še to samo 1 uro.ko se pripravlja nevihta je vse na kupu v 10minutah.




pogled iz bungalovčka plaže Had Thong Nai Pan Yai



naredila sva tudi 2 izleta na otok Koh Saumi (z ladjico 15€)ki pa na naju ni naredil nobenega posebnega vtisa.pač visoko turistično razvit kraj kjer je kljub nizki sezoni vse overkravded.
1001269.jpg

Po 28 dneh se je najin dopust iztekel in sledil je let nazaj v minhen kjer naju je pričakalo zgolj 9 stopinj.če strenm vtise.Tajska je ztelo zanimiva raznolika pokrajina prijaznih ljudi.Včasih preveč prijaznih da si že malo skeptičen.Na celem potepanju nisva imela niti ene slabe izkušnje.imajo zelo dobro hrano ki je zelo poceni (1-20€ odvisno kaj vzameš),alkohol je zelo obdavčen tako da niti ni poceni.pivo stane od 1€ pa do 2€.spanje je zelo relativno.lahko spiš za 3€ vendar je ponavadi to zelo umazana luknja z 4imi stenami in skupnim WCjem tako da ponavadi nekaj normalnega stane tam od 8-12€.Transport po državi katerega uporabljajo tudi domačini je zanimiva izkušnja in že prava mala dogodivščina tako da tudi za trenutek nisva pomislila da bi vzela 1 ali 2 razred.
Za 28 dni za dve osebi z letalskimi kartami,transfer do minhna in nazaj + dva tatooja je cena okroglih 3000€ kar je zelo ugodno glede na to kar doživiš,vidiš.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Lepo. Dobro si opisal. Sam Tajske razen Bangkoka nisem videl, mogoče se kdaj spravim tudi v takle turizem, če me kaka ženska prepriča. Sam grem sicer raje v bolj zahojene kraje.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Upam da tudi meni kdaj uspe. na tajsko si želim že kar lep čas, vendar vedno pride nekaj vmes.
btw. Super foke in tura.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Odlično. Tajska me še čaka v bližnji prihodnosti sigurno.
1500€ po glavi z vsemi stroški, za 4 tedne je zelo ugodno.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
glede na to da me je tajska navdušila sem že v glavi planiral na laos,kambodžo in vietnam za prihodnje leto
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
le pejt preden jo dokončno spremenijo v totalno turistično državo.kar na nekaterih koncih že definitvno je
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz sem bil leta 98 pa lani in me je presenetilo, kako malo se je spremenilo.
Res pa (razen Bangkoka in Chiang Maia) nisem rinil v najbolj turistično oblegane kraje.

Zato naivno sklepam, da se niti ne mudi preveč...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ja, Laos in SZ Vietnam imam tudi jaz v planu (čeprav se bojim, da sem najbolj zanimivo že zamudil). Čeprav, hudiča toliko planov, pa tako malo časa.
rolleyes-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Meni pa se nasprotno zdi, da se je vse zelo spremenilo. Od leta 1997 pa do letos (marca sem bil tam zadnjič) sem bil na Tajskem 9x (nekajkrat samo kot izodišče pri potovanju v okoliške dežele) in se je tam vse kar precej poslabšalo, takrat so bili otoki Samui, Phangan in Phi Phi (pa tudi Sukorn in Bulon) praktično prazni in podvodni svet je bil skoraj nedotaknjen, danes pa so vsi omenjeni otoki (vsak po mojih merilih) popolnoma uničeni.

Ima pa Tajska nek poseben čar in zato se tja tako pogosto vračam: hrana, vonji, prijaznost ljudi in varnost ter enostavnost potovanj po tej deželi se pač ne morejo primerjat z nobeno drugo v JV Aziji, pa sem prepotoval praktično vse, do Filipinov.
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Točno 1 leto je odkar sem prišel s 3 tedenskega potepanja po Tajskem pa imam tako Tajskotožje da je kar hudo.
grin1.gif


Treba se bo vrnit, naslednjič za kaj dalj kot 3 tedne.
grin1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik TheAnswer pravi:
Točno 1 leto je odkar sem prišel s 3 tedenskega potepanja po Tajskem pa imam tako Tajskotožje da je kar hudo.
grin1.gif


Treba se bo vrnit, naslednjič za kaj dalj kot 3 tedne.
grin1.gif

Potem nas je več s takšnim mnenjem....
smile-1.gif


sem lani imel zelo podobno "turo" in ja dosti premišljujem, da bi se vrnil ...