Tajska 2011/2012

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Torej,

nekaj slik na hitro.

Trajanje: december 2011 do: marec 2012.

Decembra sva potovala cel mesec, potem pa sva se premikala (zaradi narave dela med vikendi) na 14 dni. Slik je 800+, delim nekaj za pokušino.

Munich - zverina, ki naju je zapeljala do Dubaja.




Prvi stik s poceni hrano - shopping center v Bangkoku.




Bangkok - prevoz po reki.






"No meat please" juhica. Itak da so ble notri pork balls
smile-1.gif
.






Prodaja kokic in gledanje filmov. Zakaj pa ne?




Odpuljena restavracija v Bangkoku - Cabbages and Condoms
smile-1.gif
.






Market ...










Tuk tuk in božič.




Reclining Buda.






Tajci imajo lepe otroke. Brez heca
smile-1.gif
.







Most na reki Kwai:




Večerna perfekcija.




smile-1.gif





Mini tiger. Tastari so pa težki narkomani.




Vlak - spalnik via Chiang Mai.




Templji, templji. Na tone jih je.




Scooter parking
smile-1.gif
.




Sloni. Ni da bi padel dol od navdušenja.




Street food.




Overnight busi. Udobni in čisti. Pa relativno poceni.




Ko Panghan.








The way to go
smile-1.gif
.












Ko Phi Phi. Turistična greznica.










Mačku se jebe.




Zajebanci na skuterjih.




Bungalov na drevesu.




Menjava zračnice F1 style
smile-1.gif
.




smile-1.gif





Ko Samui
















Mumuficirani menih.




Gledamo frčoplane.




Duriani - satanovo seme.




Pedi fish - papcajo odmrle celice - menda.




Ja itak.






Kokosova plaža.




Končno spet na kajtu
smile-1.gif
.




Skratka, luštno je tukaj.

LP,
PIC
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Ups, saj si napisal: do marec 2012.
redface-1.gif

Malo prehitevam, ti & company kar še uživajta.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
same same

as ubodu kasno tajkico
wink-1.gif


riž dela cudeze, vse so suhe pa dobre hehe
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
To dela forum pri portrait fotkah. Jih resiza. Meni dela isto, in pol berem komentarje da moram fotic zamenjat
smile-1.gif


LP
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
hudooooooo!!
komi čakam na tole, jst mam še 30 dni do odhoda, pol me pa stara celina ne vidi 6 tednov
cheer.gif
Jst bom tut letel s tole Emirates zverino, grem pa z Benetk preko Dubaja.

A sta bila (še gresta) v kakšnih drugih sosednjih državah?

Kaj mi lahko svetuješ kar se tiče Tajske in kaj odsvetuješ (turistične greznice, načini potovanja, hrana, itd.)? Sta šla na kakšen full moon party? Se splača kakšno tehniko tam kupit (recimo fotkič, ker ravno kupujem enega za potovanje)? Kaj vzeti in kaj ne vzeti s sabo, grem z backpackom. Nevarnosti tam?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ok, zdaj pa bodi še do nas prijazen in prilepi kaj "prijetnega" za oči, kaj lepega...
wink-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ojla.

S sabo vzemi NIČ, ker je najbols da vse kar rabis kupis tam. Mogoce par gat in kratkih hlac + prenosnik ( wireless skoraj povsod ). Tajska in tajci so zelo prijazni ljudje (po mojih izkusnjah z izjemo bangkoka, sicer se ga bos pa tudi sam po treh dneh najedu ). Veliko bo barantanja, cimmanj tuk tukov ( boljse je taxi, vendar preden se odpeljes vprasaj ce bo vklupil taxi meter ). Izogibaj se GOVERMENT agencij ker so 1x dražji od navadnih agencij.

Tehnika ni nic kaj cenejsa kvecjem drazja kot pri nas v slo. Recimo toshiba p5001d0 je tam cca 1700 eur, pri nas 1000e ( december 11 ). Baje da imajo na tehniko ful davka.

V prvi lekarni si kupi sprej proti komarjem, tega ne kupuj v slo ker so nasi spreji neucinkoviti, torej njihovi so mocnejsi. Baranta se tudi v lekarni za ceno!!

Kar se tice prevoza recimo za kophangan in fullmoon party je to mustgoandsee ker ti bo potem zal ( kar preveri na youtube;)). Apartmaje v casu partija oddajajo NE ZA MANJ kot 4 dni, kar pri tebi ne bo problem ce gres za 6 tednov ( PRASC!)
wink-1.gif
cena bus+ladja tja in nazaj bo cca 20 eur.

Nevarnost k jo jst vidm je da zgubis potni list/bance kartice/ denar ...

Drugih ni;)

Aja al pa da te tvoja zasač k bos sov na "OIL MASSAGE"
wink-1.gif


lp
Matej


ps ce bos hodu po otokih pa ce slucajno kadis, ti lahko povem kje se kljub strogim tajskim zakonom proti skromnem placilu lahko pihne kaksen oné;)
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
hudooooooo!!
komi čakam na tole, jst mam še 30 dni do odhoda, pol me pa stara celina ne vidi 6 tednov
cheer.gif
Jst bom tut letel s tole Emirates zverino, grem pa z Benetk preko Dubaja.

A sta bila (še gresta) v kakšnih drugih sosednjih državah?

Kaj mi lahko svetuješ kar se tiče Tajske in kaj odsvetuješ (turistične greznice, načini potovanja, hrana, itd.)? Sta šla na kakšen full moon party? Se splača kakšno tehniko tam kupit (recimo fotkič, ker ravno kupujem enega za potovanje)? Kaj vzeti in kaj ne vzeti s sabo, grem z backpackom. Nevarnosti tam?

Tehnike ne boš kupoval na Tajskem. Pika.

Čim manj se zadržuj na jugu, ker je pač turistično, četudi se ti bo na začetku kje zdelo, da zdej si pa pobegnil turizmu..no, mu ne boš
smile-1.gif
.

S sabo vzami čim manj, itak se da vse tam dobit.

V nasprotju z Matejem, ti jaz OBVEZNO svetujem government 1st class buse.

Zakaj?

Udobni.
Poceni (od kje Mateju informacija, da so ti dragi, pojma nimam).
Zanesljivi.
Možnost natega minimalna oz. je ni.

Mene je na te buse opozoril forumaš Primus, nasvet sem upošteval in je bilo super.

Pri "poceni" busih boš:

a) imel normalno vožnjo (redkost, ampak mogoče si srečko)

b) namesto 1st class busa bo podrtija
c) namesto 6 ur se boste vozili 13
d) možnost, da bo bus crknil, je precej velika

Na kratko: busi iz/na Kho San road (Bangkok) = nateg.

LP,
PIC
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Na kratko: busi iz/na Kho San road (Bangkok) = nateg.

Kaj misliš s tem, da je nateg?


Drugače pa vama obema hvala za vse nasvete, dajem 5* obema.

Če vama ali komu drugemu pade še kaj drugega na pamet...feel free to help
smile-1.gif
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Mimogrede, zakaj je ene slike tako nemarno raztegnilo??

LP

poskusi spremenit velikost slike - v linku iz picase/google+ je pred imenom slike koda velikosti v obliki npr. /s720/, to spremeni v najmanj /s1024/ ali pa še več (seveda če si v osnovi shranil pod vsaj tako veliko ločljivostjo).
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Tehnike ne boš kupoval na Tajskem. Pika.

A se ne splača več? Ko sem bil jaz dol nekaj let nazaj, je bila fotooprema na polovici naših cen. Računalniki so bili pa res približno toliko kot pri nas, če ne celo dražji.

Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Na kratko: busi iz/na Kho San road (Bangkok) = nateg.

Midva sva šla na tak bus v Surat Thaniju in je bil čisto OK, dostava 100m stran od Khao Sana. Se je tudi tukaj kaj spremenilo?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
hehe

ravno to je nateg.

Jst sm se iz chang maia peljal v bangkok za dve osebi 450 batov (cca 750 km - 12 ur ). Bus s klimo in televizijo. Dokaj isti kot na tvoji sliki. Mislim da bus potuje casovno isto kot vsak??

Goverment agencije so drazje ker sem sel tja za prevoz iz bangkoka na koh samui pa se turili so mi paket torej prevoz+apartma. Kasneje sem v ne-goverment agenciji dobil isto ponudbo za polovicno ceno.

Res pa da te tam strasijo kako te bodo oropali ter pobrali vse kar imas, na koncu pa pustili nekje sredi avtoceste samega bogega turista.

Nic od tega...

lp
m
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Matej, prvo dobro poglej fotko, potem pa govori kako je bus na sliki enak tistemu s katerim si se ti peljal za 450 BHT. "Tvoj" bus je (po mojih izkušnjah je tako v 100%) imel 54 sedežev in je bil natlačen do amena, ponoči ob enih je ustavil v neki vukojebini, kjer so ti zaračunali še umivanje rok, hrana je bila sicer vključena a nikakva, klima dela, da zmrzuješ (ali pa sploh ne), itd, itd. Na busu, s katerim pa se je peljal PIC pa je bilo (pri normalni dolžini busa) le 24 sedežev (8 vrst po 3 sedeže) prostora za noge ogromno in lahko ga poležiš skoraj vodoravno, imel je WC, ki ga je bilo možno uporabiti, ponoči je ustvavil na precej boljšem mestu, kjer je bila vsa ponudba na nivoju in brezplačna, itd, itd.

Nateg ni ne eno ne drugo (z obema vrstama busov sem prišel na cilj v skoraj enakem času, a s prvim totalno zjeban, z drugim pa spočit), kakor komu pač paše, vendar pa za 10 EUR manj ne grem več na bus, ki jih ponujajo na Khao San roadu. Sem bil na Tajskem (v zadnjih letih) 12x in sem preizkusil prav vse vrste prevoza in "twenty four seater" je na Tajskem in v Maleziji zakon ko potuješ na dolge razdalje.

Pravkar pa sem se vrnil iz Indije, kjer je pa vse drugače in je "twenty four seater" znanstvena fantastika in kjer bi bil zadovoljen tudi s takim, ki ima 54 zicev, kruta realnost je pa tole: