Tablica Windows 8 RT Surface

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.716
6.625
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
X86 varianta bo top. Linux gor in to je to.
zmaga.gif

Zakaj bi dal gor nekaj, kar deluje slabše?
smile-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
X86 varianta bo top. Linux gor in to je to.
zmaga.gif

Zakaj bi dal gor nekaj, kar deluje slabše?
smile-1.gif

Slabše? Za resno uporabo pač ne morem uporabljati Windows sistema.

Zame bi bila tale tablica (x86, ne ARM) zmaga, ker bi mi praktično nadomestila laptop in stacionarca. Za tablet uporabo bi imel Win8, za resno uporabo z zunanjim monitorjem pa Linux.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Končno tablica z normalnim OSom in normalen igralec na tem trgu.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.734
1.639
113
eni res nikoli ne boste skapirali da tablice niso namenjene in nikoli bodo zamenjale prenosnikov. kak pri pm bos na 10inc ekranu z debeliki prsti klofal po mikroikonah in textu, ki je v aplikacijah v windowsih? ne gre, ze z stylusom mora bit yebeno.
sicer pa je stvar lusna, ni kaj. ampak v kakem zaostanku so za jabolko, pa je ze grozljivo. ipad bo v svoji 4 reinkarnaciji, ko bo ms spravil ven to zadevo po stari navadi v napol beta, miljarda hroscev in nobene podpore dazvijalcev
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.716
6.625
113
Kakšnem zaostanku bi naj bli, razen pač to, da je apple na tem trgu že par let. Ampak nimajo pa nobene tehnološke prednosti, kvečjemu so dajali ven izdelke, ki niso delovali 100%. m$ pa bo sedaj dal nekaj, kar bo delovalo, tako kot mora.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Nisem jabuk fan, imam pa ipad2 in res ne vem, kaj na njem ne deluje 100%.
17758-icon_confused.gif

Tvoj ima režo za spominsko kartico al pa morebiti usb?
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Steve pravi:
eni res nikoli ne boste skapirali da tablice niso namenjene in nikoli bodo zamenjale prenosnikov. kak pri pm bos na 10inc ekranu z debeliki prsti klofal po mikroikonah in textu, ki je v aplikacijah v windowsih? ne gre, ze z stylusom mora bit yebeno.
sicer pa je stvar lusna, ni kaj. ampak v kakem zaostanku so za jabolko, pa je ze grozljivo. ipad bo v svoji 4 reinkarnaciji, ko bo ms spravil ven to zadevo po stari navadi v napol beta, miljarda hroscev in nobene podpore dazvijalcev

Jaz sem pr 10" tablici dobil poleg tipkovnico in se da normalno tipkati, tako kot na mini notebooku.
Če pa imam sedaj na izbiro pa raje vzamem mini notebook kot katerokoli tablico, mazanje s prstom po ekranu mi še kar ne sede.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Oprosti, ampak ima 16GB tableto, pa je napol prazna... Ko si film enkrat ogledaš ga počiš dol. Ko ga pretvoriš z itunsi v tableti prijazen format se itak velikost zmanjša...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.253
4.756
113
Ima eno dete netbook-a, drug pa 10'' tablico s tipkovnico. Vsako ima svoje prednosti, zaenkrat nisem videl, da bi bili povsem zamenljivi stvari. Tablica se mi kljub tipkovnici ne zdi primerna za neke vnose podatkov (npr.. pisanje dokumenta iz nule). Je pa seveda vse stvar navade. Mi pa bolj sede za surfanje in gledanje kakega filma. Ampak še nisem nobenega pogledal...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj pri tvojem sestavku ni vic...
bonk.gif


fak...ni vredno sploh debatirat, taki analfabeti/teoretiki/šlogarce tukaj.
uf-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Oprosti, ampak ima 16GB tableto, pa je napol prazna... Ko si film enkrat ogledaš ga počiš dol. Ko ga pretvoriš z itunsi v tableti prijazen format se itak velikost zmanjša...

14 dni sem imel doma ipad2 32Gb in je bil v trenutku nafilan s programjem in igrami, o kakšnih filmih si lahko samo sanjal.
Sicer pa sem uporabljal ifunbox, ker so itunesu popolnoma "neuporaben" izdelek.

Govorim o tem, da ima ipad skromne možnosti inputa (praktično nobenega uporabnega).
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ne vem o čem ti govoriš. Jaz ipada že par mesecev nisem priklopil na ničesar, razen na napajanje. Ker ga uporabljam večinoma doma, imam preko wifi dostop do vse vsebine, ki jo imam na PC-ju. Videe predvajam v Good Playerju s shareanega diska. Glasbo, čeprav bolj po redko, ker jo je bolje poslušati preko reciverja na konkretnih zvočnikih, pa preko home sharinga, ki omogoča predvajanje celotne kolekcije, ki jo imam v iTunes. Preko aplikacije Remote pa z iPada kontroliram iTunes na računalniku, ki predvaja glasbo preko bluetooth na reciverju.

Jaz ne pogrešam ničesar. Sd kartico imam samo eno, ki je v kompaktu, ki leži v predalu od kar imam kvalitetni fotoaparat na telefonu. Slike pa uploudam direktno v Dropbox in me čakajo na pc-ju. Na splošno mi je dropbox nadomestil usb ključke, ki jih praktično ne uporabljam več.

Za urejanje dokumentov grem raje za konkretno mašino s konkretno tipkovnico. S tole tipkovnico ne bo nikoli tako udobno pisati, kot je s standardno tipkovnico.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
V metro vmesniku flash ne bo deloval. Se pravi na poceni verziji z arm procesorjem ne bo flasha. Flash na mobilnih napravah kot plugin na web strani je mrtev, Adobe ga ne razvija več.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Aja? Na Play trgovini je zadnja verzija relisana 8 junija letos. Hvala bogu za flash podporo, znak uporabne platforme.