Switch

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Zdravo

Modem ima 4 porte, rabim pa jih 6.

Se lahko kupi kar en switch v BB ali so kaki normativI? 4 kabli gredo do TVjev, en v TČ, en pa v računalnik.
Menda ne morem kar enega drugega modema uporabit?

Hvala,
Lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pod TV misliš kabel samo za dostop do lokalnega omrežja in interneta (Netflix ipd.) ali je to kabel do IPTV set top boxa? V kolikor gre za set top box se znajo zadeve zakomplicirati.

Drugače pa kupiš bilokateri switch, najmanj so ponavadi 5-portni. Pa splača se ti vzeti gigabitnega.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Aha kul, ja imamo Telemach in preko PLCjev (prek elektrike) je bilo veliiiiko izpadov. Prek UTPja pa gre 24ur brez motnje, prestavljanje naprej/nazaj v sekundi, tako bom v en smart tv vtaknil utp, druge tri pa v boxe, kaj čem drugega, če dajo samo eno licenco na paket.
ko gledaš samo z UTP, vklopiš EON, daš na program in takoj pritisk nazaj, tako da gledaš kako sekundo nazaj, ampak potem brez problema in tako je dovolj imeti samo utpje potegnjene. To iz izkušenj govorim.

Torej kar en switch vzamem, tnx.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
čakaj daj bolj razumljivo napiši še 1x
Ti bi rad izhode za TV (gledanje kanalov) preko sviča peljal na več telemavhovih boxov?
Al bi rad peljal utp na več tv-jev da bi se tv-ji povezali na net?
Prva varjanta pozabi tak na preprost način. Za drugo varjanto pa bo vsak switch dober.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če imaš tri set top boxe, potem jih priklopi direktno na modem, preostali port na modemu pa poveži s switchem in potem na switch priklopi vse ostale naprave in bi zadeva načeloma morala delovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
čakaj daj bolj razumljivo napiši še 1x
Ti bi rad izhode za TV (gledanje kanalov) preko sviča peljal na več telemavhovih boxov?
Al bi rad peljal utp na več tv-jev da bi se tv-ji povezali na net?
Prva varjanta pozabi tak na preprost način. Za drugo varjanto pa bo vsak switch dober.
Utp v modem in v box. hdmi v box in tv. zadeva spila. zmanjkalo portov na modemu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kolikor vem Telemachov EON box ne potrebuje nič drugega kot običajen dostop do neta in ga imaš komot v svoji mreži skupaj z ostalimi napravami (seveda, če ti mreža deluje tako kot je treba). Multicasta tako ali tako ne uporabljajo ampak gre stream bodisi preko HLSa ali preko DVB-C in je tudi vnjihovem setupu v običajnem LANu brez kakih ločenih VLANov.

Moj EON box deluje BP preko 24 portnega Mikrotik switcha in skozi moj virtualni router/firewall (Mikrotik CHR).
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi