Znalci, kako postaviti mrežo s to opremo?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Od opreme imam:
- modem, nanj priključen net, telefon in tv.
- od modema gre kabel za net v wifi router in tako imamo brezžični net po celi hiši. Iz Wifi routerja imam mrežni kabel na Synology disk, vendar lahko nanj dostopam le preko drugega kabla, ki ga priključim v prenosnik in wifi router. Za to moram seveda hoditi k wifi routerju, kar me moti. Moti me tudi, da se dva prenosnika ne vidita v mreži oz., da to ni mogoče.

Imam tudi 3Com switch, ki pa ni v uporabi trenutno.

Torej ali lahko iz te opreme uredim tako, da preko wifija dostopam do neta, do Synology diska in vidim mrežo med dvema prenosnikoma? Kako?
Mislil sem, da bi iz modema povezal na switch, iz switcha pa naprej na wifi router. Na switch bi tudi povezal Synology in tako nekako spravil v žično mrežo vse skupaj. Samo tega v bistvu ne rabim, razen za hitre prenose, ko se kaj velikega prenaša na Synology disk. Preko wifi pa kako?

Še enkrat od opreme imam:
- žično mrežo po hiši
- modem
- switch
- wifi router
- 2 prenosnika
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Očitno imaš nekaj narobe nastavljeno, ker po tvojem opisu sodeč bi zadeva morala delati.

V kakšen načinu deluje router? V kater priključek na routerju je priklopljen kabel iz modema?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Torej pravita, da varianta modem - wifi router - synology bi moralo delat, da ga vidim preko wifija in, da bi videl oba notebooka v mreži? Žal to ne deluje.
Iz modema gre kabel v wifi router v slot wan, synology pa je priklopljen v 1.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Priklopljeno je ok, problem je v programskih nastavitvah na routerju / prenosniku / synologyju. Če zaupaš model routerja in OS na prenosnikih, ti bo mogoče kdo znal pomagat.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Torej pravita, da varianta modem - wifi router - synology bi moralo delat, da ga vidim preko wifija in, da bi videl oba notebooka v mreži? Žal to ne deluje.
Iz modema gre kabel v wifi router v slot wan, synology pa je priklopljen v 1.

Preveri nastavitve WIFI routerja. Sigurno imaš vklopljen "Isolate wireless clients". Ker sicer ne vidim razloga zakaj se 2 wifi klienta med seboj ne vidita (enako velja tudi za wifi in mrežni klient).
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Router je TP LInk, OS pa Win 7 in Win 8. Se ne spomnim, da bi bila sploh ta nastavitev kje na voljo, bom pa še enkrat pogledal ko pridem domov. Network discovery je vklopljen na prenosnikih.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz imam tudi par TP-Link routerjev. To nastavitev najdeš pod Wireless / Wireless advanced / Enable AP Isolation (odstrani kljukico).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ko si na WIFIju, imaš slučajno narejeno na public network, na kablu pa na private? Ker sicer res ne vem zakaj ti na kablu dela, na WIFIju pa ne (ker si dejansko na istem omrežju).
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Kaj pa, če bi ti napravil reset routerja in nato opravil samo zaščito WiFi-ja, pa preizkusil mrežo.
Med sabo se vidijo samo naprave, ki so priključene na router in switch, če je le ta priklopljen na router.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kaj ko bi preveril kake IPje imajo račiunalniki, kaki so default gatewayi in če delajo pingi med njimi.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Zadevo sem usposobil
smile-1.gif

Nov problem. Wifi hitrost je zelo slaba, zato preko wifija Synology praktično ni uporaben. Opazil sem, da je hitrost okoli 5Mbit/s,če nimam zaščite in samo 1Mbit/s, če jo imam. Oddaljenost seveda je problem. Bi bridge rešil problem? Želim hitrost, da bi preko wifija poganjal filme in prenašal slike in video gor. Vzel bi nekaj za v vtičnico, router je pa Tplink. Ali me reši le žična mreža?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Debele stene in železobetonske plošče kar poberejo signal.
TP Linka postavi za preizkus na neko primernejšo lokacijo hiše (hodnik, stopnišče), da boš videl, če bo kaj bolje.
Če ima router snemljivo anteno, jo lahko zamenjaš s kako boljšo (originalne imajo 2-5db ? dobitka).
Poglej, če ima router kako novejšo posodobitev. Včasih pripomore k boljšemu delovanju.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Če koga zanima kaj je bilo. Očitno je router crknil, ker je bila povezava obupna tudi ko sem zraven sedel. Sem ga zamenjal s Ciscom (Linksys), ki se mi je valjal doma in dela ko šus po celi hiši. Ni problem tudi iz Synologya poganjat video, karkoli. Skratka odlično. Bom videl, če bo tale Cisco kaj dol padal, ker, če se prav spomnim sem ga zato menjal pred leti
grin1.gif