Švica

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
To je samo pozitivno. Posedanje po kafičih sredi dneva je tipični prikaz balkanske lenobe.

Citat:
Uporabnik Denis pravi:

Plače so res 4-5000 frankov, ampak stanovanja pa ne kupiš, vedno si najemnik (govorim za povprečnega človeka, stric bil ko nek majster v eni tovarni), ko greš v penzijo, te dajo v manjše stanovanje.

Skratka, normalna država.

Dajte si dopovedat, da smo mi glede nepremičnin nenormalna država. To je posledica komunizma in posledičnega jazbinškovega zakona. Slovenska tipična percepcija, da "je terba bit lastnik nepremičnine", je za evropske in svetovne razmere smešna. V razvitih državah je normalno, da ogromen % folka nima nikoli lastne nepremičnine.

Pri nas pa imaš upokojence v stanovanjih 120 kvadratov in penzije 600 eurov in okrogle mize, kako naj zdaj upokojenec vzdržuje tako stanovanje. Fukjena družba pač.

In kaj si lahko pri nas kupi mlad človek s plačo 800-900 eurov? Nič. Samo hujše frustracije doživlja, kot bi jih na zahodu, ker je pri nas merilo, da kao moraš met nepremičnino, da si nekaj.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Res je. Delno je to tudi posledica popolne neurejenosti trga najmniških stanovanj. Po eni strani smo balkanci in delamo s stvarmi, katere imamo na uporabo kot svinja z mehom, po drugi strani pa imajo najemodajalci precepcijo, da morajo v 5 letih poplačati investicijo skozi oddajanje v najem in zraven še toliko zaslužiti.
Pri nas enostavno ni urejen trg za srednje in dolgoročne najeme...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
tu se pa motiš. trg je čisto lepo urejen, samo ta narod dela več ali manj za minimalca, če sploh. V zda, kanadi, angliji, avstriji, nemčiji ima ogromno ljudi svojo nepremičnino, podobno kot pri nas. seveda je razlika, ( jazbinškov zakon ) so pa prihodki pri nas bistveno manjši kot v razvitem svetu. Tu se je delalo vse s samoprispevki in manjšimi plačami , da se je naredilo kar se je.
Tudi v nemčiji, franciji itd mladi tudi nimajo služb. Je pa službo na nek način vseeno lažje dobiti, ker tam obstaja industrija, ki zaposluje, pri nas pa je vse crknilo in še crkava, meneđerji pa kradejo, delajo izgube in za to ne odgovarjajo
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
To je samo pozitivno. Posedanje po kafičih sredi dneva je tipični prikaz balkanske lenobe.

Citat:
Uporabnik Denis pravi:

Plače so res 4-5000 frankov, ampak stanovanja pa ne kupiš, vedno si najemnik (govorim za povprečnega človeka, stric bil ko nek majster v eni tovarni), ko greš v penzijo, te dajo v manjše stanovanje.

Skratka, normalna država.

Dajte si dopovedat, da smo mi glede nepremičnin nenormalna država. To je posledica komunizma in posledičnega jazbinškovega zakona. Slovenska tipična percepcija, da "je terba bit lastnik nepremičnine", je za evropske in svetovne razmere smešna. V razvitih državah je normalno, da ogromen % folka nima nikoli lastne nepremičnine.

Pri nas pa imaš upokojence v stanovanjih 120 kvadratov in penzije 600 eurov in okrogle mize, kako naj zdaj upokojenec vzdržuje tako stanovanje. Fukjena družba pač.

In kaj si lahko pri nas kupi mlad človek s plačo 800-900 eurov? Nič. Samo hujše frustracije doživlja, kot bi jih na zahodu, ker je pri nas merilo, da kao moraš met nepremičnino, da si nekaj.
ne seri. Če si enkrat bil v kakšni "razviti" državi, še ne pomeni da veš vse o njihovem razmišljanju. V teh tvojih"razvitih" državah je en kup "auslendarjev", ki nikol niso razmišljali o nakupu nepremičnin v tretji državi. Zakaj?? Zato, ker se ne splača in so denar vlagali v svoji prvi državi, kjer so imeli namen živeti . In miselnost, da si nekaj če imaš nepremičnino je NEUMNOST, še večja pa je ta neumnost, da je to za evropske in svetovne razmere "smešno". Pojdi v tujini malo izven "auslenerskih" krogov, pa boš videl kolko je nepremičnin v privat rokah. Pa ne hodi v neke prestižne četrti in mahati z nekimi bogataši.
Kaj ima veze komunizem z Jazbinškovim zakonom???? Res je edino, da je bil Jazbinškov zakon še ena velika neumnost.
O vzdrževanju nepremičnin ne veš veliko. Za tebe je problem, ker penzijonerji s 600€ ne morejo vzdrževat nepremičnin. Ajaa??
Za najemnine bi pa lahko imel. Al bi moral upokojence z prvim dnem na pokopališče preselit.
Če komu paše živeti v najetem stanovanju, naj pač živi. Samo ne pisati o tem, da nekdo misli da je nekaj več če ima svojo nepremičnino. Bi prej rekel, da je neki in bloka posmehljivo gledal na nekoga, ki je nekaj let vlagal v neko hiško, sedaj pa ko je vse v Q.... pa " sej nimate za vzdrževanje". Lastnik ima pa neko vrednost, pa kakšna kol že je. Tipično Slovensko. Nevoščljivost.
Ahaa... omenil si še plačo 800-900€ plače. Daj je tistim, ki so trenutno na minimalcu 540€ ali pa na borzi in videl boš, kaj bodo eni znali s tem narediti.
To, da so prevelike razlike v plačah ne omenjaš. Pa so. Lahko napišem, da je bila razlika najnižje plače in najvišje plače v začetku moje delovne dobe manj kot 100%. Smo večino spadali v srednji razred (+-) Danes je razlika 1000%.
Brez zamere, ampak res nisi prav razmišljal.
LP
.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Slovenska tipična percepcija, da "je terba bit lastnik nepremičnine", je za evropske in svetovne razmere smešna. V razvitih državah je normalno, da ogromen % folka nima nikoli lastne nepremičnine.

Je bolje celo življenje plačevat najemnino, ali 10 let kredit in si na svojem?
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Biti "na svojem" je spet slovenska percepcija. Američan srednjega sloja se v lajfu kar nekajkrat seli. In je vedno "na svojem"- pač ponavadi v najemu.

Nima ves svet namena cel lajf prevegetirati v eni luknji, kot večina Slovencev, ki seveda nismo svetovljanski narod.
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kaj si boš pa kupil v 10 letih? Sam z 800 euri? Ja, dva pa vsak po jurja pa pol. Kolega se je zapufal do grla, že danes ima 700 eur krede za 65 kvadrov novogradnje na obrobju Ljubljane, kjer nikol ne bi živel, sploh pa po takih cenah. Po dobrem letu mu je žal, samo še ni na glas priznal. Aja, kreda je na 30 let!!!! Nekoč je sanjal, da bo odplačal v 10 letih pa sem mu govoril naj se ustavi pa je sanjal, danes se že spogleduje kako prodat. Raje sem cel life najemnik kot pa da 30 let trepetam in vsak cent viška dam v cegle. Na koncu vsi umremo, bogati, revni, vsi smo na istem.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
700€ na 30let je cca 250,000€. In tip, ki ne more zgraditi bajte 65m2 s tem denarjem je nesposoben, neumen ne zna z denarjem ali je pa denar porabil za druge zadeve!!!! Brez zamere. Del mojega j zgornjega posta ti že nekaj pove.

bonk.gif
kasius.... pa kje si zdej Američane vun potegnu. Primerjaš muho in slona. Pusti njih.
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Biti "na svojem" je spet slovenska percepcija. Američan srednjega sloja se v lajfu kar nekajkrat seli. In je vedno "na svojem"- pač ponavadi v najemu.
Nima ves svet namena cel lajf prevegetirati v eni luknji, kot večina Slovencev, ki seveda nismo svetovljanski narod.

to ravno ni čisto res. v zda & kanadi ljudje tudi kupujejo in ko se selijo prodajajo nepremičnine. to pa je pri nas težje izvedljivo, ker so cene nerealne
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
nisi računal obresti, nisi računal zemljišča - in 30 let je precej več kot 10

OK.. obresti res nisem računal..... zemljišče sem pa.
No.. kolko je od tega obresti oz. kolko dobiš ven €. Recimo.... 220.000€ Še zmeraj dovolj, da se lahko vseliš.
Seveda, če delaš z normalnimi materiali, opremo...itd. Če kupiš parcelo tam, kjer so najdražje, če delaš z najdražjimi materiali, super moderno in najdražjo opremo... je pa človek neumen če gre v to z tem fondom.
Da imam danes 220.000 € se grem stavit, da sem v max dveh letih useljen in da sem od 1-2 urah na kateremukoli koncu Slovenije.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
upss... prav imaš. Se opravičujem za mojo smešnico.
Torej, boljše 10 let vsak mesec ta denar v nogavico, pa potem upat, da bodo boljši časi. (novogradnja)
wink-1.gif

Sej, če pa kupiš končano hišo, stanovanje, je pa vseeno... najemnina... ali kredit.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Niso vse samo zmnožki. 140k ima pufa na 30 let, obrok nekaj malega pod 700. In obrok bo čez 10 let samo še višji, če mene vprašaš. In za 140k ne boš nikjer bajte naredil, če nimaš šenkane zemlje.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sej sem se opraviču
Vedu sm, da so krediti neugodni, da so pa tolko pa spet ne. V "mojih časih" smo z normalnim odrekanjem vse odplačal, zdaj pa vidim, da je že kredit odplačat "znanstvena fantasika!"
Razlog več za mlade. Pejte v tujino!! Slo se vrača v povojne čase.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.447
5.456
113
Mah, kar gre gor gre tudi dol in obratno. Zdajle izgleda kot največji [cenzura], ker gre vse crkava on pa s takim pufom. Pa gor bo šel z leti. Seveda bo šel, ampak če upoštevamo tale cikel, smo zdejle zelo na dol. če ne propade dokler ne bodo šle zadeve spet na gor, zna biti, da bo lažje odplačeval 750 evrov čez 10 let kot 600 evrov danes. Saj če je kolega boš tudi sam vedel, koliko in v kaki meri vas je recesija prizadela. Je kaj manj posla kot ga je bilo?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
In kje si zdaj američane not privlekel?

Tam, da sta dva recimo trgovca, živita v prikolici.

BTW, kolikokrat si se že selil?