SUV za okrog 50k

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.562
113
Mislim, da na Alterju niso ravno šmrkavci in da so določeni fantje že marsikaj prevozili. :)

Sicer pa hvala za odgovore. :)

Marsikateri smrkavec vozi boljši avto kot stari fotr. Predvsem zato, ker smrkavec vrže za avto "vse", fotr pa mora poskrbeti še za kaj drugega :)
Še eno opcijo si poglej GLB - me je zadnjič prijetno presenetil. Mislim, da je kar v velikostnem razredu X3, XC60. ;)

GLB je manjši model od X3. Sicer ne ravno dosti, ampak pač po razredih je pod njim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in Mike

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Možno. Si sedel v njem? Meni je proti X3 enak ali večji, je pa res da sem imel odprta vrata. :valjamse:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.562
113
Sicer nobenega ne morem predlagati, ker me vsi ti modeli puščajo hladnega.
Upam da ni namen nakupa tega avta le za glancanje in pozranje pred bajto.
Namesto odplačevanja mesečnih obrokov, pa ra raje mal cenejši model, denar za obroke pa porabit za izlete - potovanja.

Sem si pa ravno zaradi te teme danes še enkrat pogledal film Gran torino, to bi pa imel. Predlagam ogled tega filma tudi avtorju te teme.
Dokler je njegov denar, je čisto vseeno zakaj kupuje tak avto. Pa tudi, če ga bo vsak dan zategnil iz garaže samo zato, da ga spuca. Če mu je v večje veselje kot neka Corona potovanja, je denar dobro porabil.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Že če vsako leto greš na Pokljuko BMW xDrive, voziš več avtov čez 100k...

Letos je bilo vsaj 5 vozil čez 100k, vozil tudi X4 M Comp. s 510KM ipd. Na druge dogodke se tudi da pridet in polno takih vozil v privatni lasti za preverit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolega ga ima in ker imamo v družini B in C klaso, me je ta res zelo prijetno presenetil. Pa še za 50 jurjev dobi res naloudanega, pa še novi model je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.562
113
Že če vsako leto greš na Pokljuko BMW xDrive, voziš več avtov čez 100k...

Letos je bilo vsaj 5 vozil čez 100k, vozil tudi X4 M Comp. s 510KM ipd. Na druge dogodke se tudi da pridet in polno takih vozil v privatni lasti za preverit.
No tale xDrive jajca dogodek naj si zataknejo nekam, ker ne spada na Pokljuko niti v sanjah.

Bil letos z mladino na sankanju in nekaj smo se hoteli pobijati s tekom na smučeh, pa smo cel čas morali poslušat cviljenje, hrumenje, ropotanje prepotentnežev na BMW dogodku. Da ne omenjam letenja peska vsepovsod, ker snega ni bilo, kjer so vozili (makedam).
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.562
113
Kolega ga ima in ker imamo v družini B in C klaso, me je ta res zelo prijetno presenetil. Pa še za 50 jurjev dobi res naloudanega, pa še novi model je.
Meni je od MB še vedno najbolj posrečen C karavan. Pa ne vem kaj imajo nekateri toliko proti armaturki Cja, ker je meni ambient izredno prijeten (če ni ravno čisto osnoven).
Vozil sem napimpanega novega A, ki je notri veliko preveč kričeč (da ne omenjam bencinarja, ki se je kar zaganja v obrate), je pa jasno, da je orientiran proti mlajšim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
C karavana imata hči in zet - v bistvu sem si ga nagledal zase, pa sem vesel, da ga nisem vzel - mi je nekak utesnjen notri, se pa lepo pelje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.962
1.106
113
www.adriamedia.si
Dobro, pustimo pri miru sedaj tale ekstremni sarkazem. Ker za zadnji avto bi si lahko omislil tudi MB pogrebna izvedba.

Mod, je mogoče v prvi post vreči anketo?

MB GLC
BMW X3
Audi Q5
Volvo XC60

Me zanima še mnenje tistih, ki niso priložili svojega piskerčka v obliki besed.

Ker se mi ne brska za cenami, en splošen odgovor: če v budget pade GLC z zračnim vzmetenjem, potem ta. Drugače Q5.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Kolega ga ima in ker imamo v družini B in C klaso, me je ta res zelo prijetno presenetil. Pa še za 50 jurjev dobi res naloudanega, pa še novi model je.

Me je presenetil spisek dodatne opreme pri glb... skor 2 osnovna avta še zraven naklikaš. Ko se v onega za 45k vsedeš pa nekega prevelikega navdušenja kar ni bilo.
Nekako sem se bolje počutil v grdem Koleosu za obcutno manj denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.359
113
Ksz

se mojih 50c

od omenjenega sem malo vec vozil X3, XC60 in RR evoque. Pac nakljucje da so bliznji imeli ta vozila. RR evoque je notri manjsi od drugih dveh in pa precej drag za to kar dobis. XC60 ti precej nudi ampak jaz sem se vozil v enem ki je imel precej opreme in ne vem ce pase v tvoj cenovni rang. X3 star leto in pol s cca 30kkm z veliko opreme (asistencni sistemi, radar, kamere, elektricni ter ogrevani sedezi, itd) te v sistemu premium selection pride manj kot 50k, z uvozom direkt iz nemcije pa se manj.

sam bi vzel X3.

Kdor ob tem predlaga land cruiserja se ocitno ni vozil s prvimi tremi. Pa sem se na sihtu in po afriki kr nekaj prevozil z LC. Super avto, sam nobene veze nima z xc60, x3 al pa RR e.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.562
113
Me je presenetil spisek dodatne opreme pri glb... skor 2 osnovna avta še zraven naklikaš. Ko se v onega za 45k vsedeš pa nekega prevelikega navdušenja kar ni bilo.
Nekako sem se bolje počutil v grdem Koleosu za obcutno manj denarja.
To je pa enako pri vseh MB in tudi drugih prestižnih znamkah. Doplačat je bilo potrebno celo rolo, ki pokrije prtljažnik. Se počutiš kar neumno. Sploh ko bi kakšno funkcijo rad imel, pa je del par k eur paketa in brez tega ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No, ne vem, od kolega ima precej opreme (ne vso). Imel je naročenega z več opreme za april pa so mu dobavo prestavili nekam v jesen za 49.000. Ta pa je bil v salonu za nekih 48.000 pa je rekel če mu ga dajo za 40.000 ga vzame in ga ima. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Runo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.473
113
Ksz

Kdor ob tem predlaga land cruiserja se ocitno ni vozil s prvimi tremi. Pa sem se na sihtu in po afriki kr nekaj prevozil z LC. Super avto, sam nobene veze nima z xc60, x3 al pa RR e.

Opis je bil da naj bi bil to zadnji (mogoooooče predzadnji) avto.....se pravi model rabi nekaj kar bo delalo 15-20let...

Ne pa miljon LCD zaslonov....piano plastike....zračne vreče na podvozju...7-8-9 stopenjskega avtomatika....radarskega tempomata....led luči ki svetijo v ovinek.....in nevem kaj še....

Vse to začne crkovat po 7-10ih letih :cheer:

No sej zdej smo že pri Lexusu....(drag) kompromis....
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Veš, kako je ... drugo leto bom 70, kadim zelo rad. Vprašanje, če bom še 15-20 let rogovilil po zemlji. :D

Še enkrat hvala za vsa mnenja in predloge!
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.562
113
Veš, kako je ... drugo leto bom 70, kadim zelo rad. Vprašanje, če bom še 15-20 let rogovilil po zemlji. :D

Še enkrat hvala za vsa mnenja in predloge!

Moj predlog bi bil, da se greš peljat s tistimi, ki so ti všeč, potem pa kupiš malo rabljenega okoli 2 leti starega za 30.000 - 35.000 eur. Moj gre proti 3 letom sedaj in to je še čisto nov avto. Razliko v denarju imaš pa za mirno vest za leta vnaprej in tudi kakšno nenapovedano popravilo. Obvezno vzemi gretje sedežev, volana in predgretje (če najdeš rabljenega s tem). Na stara leta te rado zebe in ni boljšega, ko se rahlo prepečen voziš okoli pozimi :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in Kamele0N