SUV za okrog 50k

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.074
5.466
113
Ubistvu sem odlajkal...ker je lahko malo dvoumno izpadlo...

Ja....iz druge roke....tudi 76let stari znajo vozit LCja :) Ravno zadnjič smo se peljali naxen hrib....podobno kot da bi na zvoh gor zlezli...

Se da...kljub letom ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.074
5.466
113
To gretje zicev al pa vgradis webasto... :zmaga:

Na stara leta paše tud kak avtomatik.....ampak se prej pozanimaj glede vzdržljivosti in stroškov servisa....pa če boš vzel menjaj atf olje na 60-100kkm....tud če se tam meče na trepalnice da, se ga ne...

Pozanimaj se če to zna zamenjat lokalni mehanik (za tip avtomatika ki/če ga boš vzel)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.074
5.466
113
Pa ko se omenja RR.....stran od ingenium 2.0 dizla....rade odletijo balansirne gredi...


 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.723
-1.002
113
145 km SZ od Opatije
Saj ne, da bi hotel za=bavat in napisat, da za 70 let starega fotra bi bila primerna tudi Dacia Duster (20 k€), ampak če pa grem par korakov višje, sploh ni za pomislit, da za 50 k€ avto ne bi imel vse opreme (ACC, matrix LED, .... ).
Pol pa bolje en korak nazaj stopit pa kupit naloadan avto, kot pa oskubljenega "višjekategornika".
Govorimo o avtu za 50 k€, ne o Cliu za 12 (oskubljen) ali 22 k€ ("naloadan")... če karikiram: da bi moral pri GLE-ju šajbe na roke odpirat, halooo ????
Bolje, da jih na GLC-ju na štrom :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Runo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.724
9.424
113
če je pa malo avanturista pa vzame DS7 al kaj je že tisto čudo od citroena. Na c5 aircross sem bil kar impresioniran za dotični denar...(cca 32 kilo fully loaded)
 
Opis je bil da naj bi bil to zadnji (mogoooooče predzadnji) avto.....se pravi model rabi nekaj kar bo delalo 15-20let...

Ne pa miljon LCD zaslonov....piano plastike....zračne vreče na podvozju...7-8-9 stopenjskega avtomatika....radarskega tempomata....led luči ki svetijo v ovinek.....in nevem kaj še....

Vse to začne crkovat po 7-10ih letih :cheer:

No sej zdej smo že pri Lexusu....(drag) kompromis....


ne vem če je luxus drag kompromis..pri nas recimo ja, ker je to dokaj nepoznan, zapostavlejn brand, oz ni pripadnik svete trojice, amapk je bolj "izgubljen sin", ampak recimo v tujini bi za omenjeni budget lahko marsikaj nabavil. kakšna Italija, Austrija, Nemčija....ni dani

fajn so tudi njihove evidence (elektronske servisne knjige, pa še nekaj takih bombončkov majo), tko da si zihr kaj nabavš. Hibridi pa imajo kar dolgo garancijo na hibridni sklop, ter baterijo

in ja, odkrtio prizam da raje pogledam za 10+ lest starim GS om kt pa za sveto trojico...men je tisti GS še zmerm tolk hottt...ma ni da ni (sam to ni za v javnost)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.633
5.619
113
če je pa malo avanturista pa vzame DS7 al kaj je že tisto čudo od citroena. Na c5 aircross sem bil kar impresioniran za dotični denar...(cca 32 kilo fully loaded)

Je rekel za okrog 50k€, ne do 50k€. Tako da že prvi odpade, drugi pa sploh, ki ima 3jko spredaj samo na netu.
Drugače pa xc60. Rit je čudna, ampak vse ostalo :srce:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Teh 50 tisoč imam pripravljenih za avto. Ne bomo jedli paštete ob nedeljah. Imam tudi za servise, nove gume ipd. :) Res, da nimam ravno milijon € v sefu, da bi samo vzel sveženj in tekel z njim do najbližjega prodajalca. Ne bo pa zaradi tega nakupa nihče stradal. Zavedam se, da lahko hitro postanem odvisen od oskrbe drugih in tudi za to (pa tudi za pogreb) je na strani. Priznam, da bi me npr. 100 tisoč kar konkretno udarilo po žepu, zato ne "gledam v zvezde" in ne razmišljam o nedosegljivem.

Recept je preprost ... Najprej selekcija značke, nato selekcija ponudbe in na koncu nakup znotraj tega. Mogoče res deluje kot da dlakocepim, ampak kot sem rekel, zame to ni malo denarja.

Občutek imam, da se je tehtnica zopet prevesila na stran MB. Tudi GLB je recimo zelo dopadljiv. BMW pa ... ne vem, sedaj imam 328i, to je za mlade, ne pa za take stare junce kot sem jaz. X3 pa še nisem peljal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.582
9.261
113
Teh 50 tisoč imam pripravljenih za avto. Ne bomo jedli paštete ob nedeljah. Imam tudi za servise, nove gume ipd. :) Res, da nimam ravno milijon € v sefu, da bi samo vzel sveženj in tekel z njim do najbližjega prodajalca. Ne bo pa zaradi tega nakupa nihče stradal. Zavedam se, da lahko hitro postanem odvisen od oskrbe drugih in tudi za to (pa tudi za pogreb) je na strani. Priznam, da bi me npr. 100 tisoč kar konkretno udarilo po žepu, zato ne "gledam v zvezde" in ne razmišljam o nedosegljivem.

Recept je preprost ... Najprej selekcija značke, nato selekcija ponudbe in na koncu nakup znotraj tega. Mogoče res deluje kot da dlakocepim, ampak kot sem rekel, zame to ni malo denarja.

Občutek imam, da se je tehtnica zopet prevesila na stran MB. Tudi GLB je recimo zelo dopadljiv. BMW pa ... ne vem, sedaj imam 328i, to je za mlade, ne pa za take stare junce kot sem jaz. X3 pa še nisem peljal.
A X3 je pa za stare? Tisti lojtrnik?
Upam, da ne bom preveč nesramen, ampak zbasaj svojo rit v 328i in se spokaj po salonih in teatnih vožnjah. V enem dnevu ti bo kristalno jasno, kaj boš kupil. Lool, lojtrnika od X4 in X3 in 70letnik ne gre skupaj. Oz. gre, ampak so taki ljudje konkretno redki.

Že tri leta nekaj kvazi kupuješ. Se mi zdi, da si tak kot moj kolega, ki ženekaj let vsem razlaga, kako kupuje bajto in ima gotovino, ampak kupil je pa še kar ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo