SUV za očeta

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
na našem aircorssu nismo naročili grip kontrola, ker ne rabimo..(grip kontrol = občutek na pedelu za plin), pa dobre zimske gume
Na testnem 3008 sem po snegu probal z grip kontrol v klanec z 10 cm snega pa ni šlo.Moral sem nazaj po zalet Grip na Standard pa gas in je šlo.
Imamo pa radarski tempomat, ki pa je zelo dobra zadeva v kombinaciji z lane assistom.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
pa radar dela na citroenih?
Radarski tempomat je zelo zelo dobra zadeva.Nastaviš hitrost pa razdaljo med avtomobilom in ti vzdržuje razdaljo, vmes pa lahko prestavljaš prestave z zavoro ga pa daš v pavzo..(ni avtomatik, ker v 1.2 Citroen ne daje avtomatika škoda ..)
Sicer imam pa tudi prepoznavanje prometnih znakov kar je včasih tudi vredu.
Dobra zadeva pa je car play ..
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Ocitno bo res kar Aircross, ogledanega ima 1.2 z opremo feel za cca. 23k. Oprema kar spodobna, edino 3 cilindras mi ne pase v tako velik avto.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
A maš tok časa in napišeš neumnosti, ki si jo doplačala pri avtu in so se vam izkazale za neuporabne. Hvala.

Pa kamera, ki jo je moj hotel imeti. Kljuka. Tudi hotel. Pol sem kupila prtljažnik za kolesa za na kljuko, tako da mrbit bo še prav prišla... Pol je bilo pa ene par neumnosti, ker so paketi bili tako sestavljeni. Sem pol vzela top opremo, ker srednja plus moje kljukice so bile tam tam. Tisto mahanje z nogo pri prtljažniku imam izklopljeno, vseeno mi je za brezžično polnjenje telefona, keyless sistem, navigacijo, ful led luči. Slednje štiri stvari sicer zdaj seveda uporabljam, ampak tudi če ne bi bilo. Pol je neki za nepozornost voznika. Ne vem, kaj to je oziroma se ni nikdar vklopilo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
LOL, vse kar naštela, ja top zadeva ko enkrat dejansko začneš uporabljat. Poveča udobje za par krat. in potem vidiš v drugih avtih ki tega nimajo....

Za njo je golf 2jka, pa je. Nezahatevno dekle. Ne vem kaj se sploh sili pa kupuje nove avte...aja ker lahko. haha.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Za vikend v Avstriji prevozil 800km ponoči, od tega samo 400km po AC ostalo po regionalkah. Matrične luči zakon! Branje znakov zakon! Držanje voznega pasu zakon! Opozarjanje zapuščanja voznega pasa zakon! Radarski tempomat zakon! Včasih po 30km nisem posegal po zavorah in malo po volanu.

Vse kaj je vgrajeno je z razlogom in dela v nulo.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ocitno bo res kar Aircross, ogledanega ima 1.2 z opremo feel za cca. 23k. Oprema kar spodobna, edino 3 cilindras mi ne pase v tako velik avto.
Zaradi 3 cilindrov se ne sekiraj 132KM pa navor 230Nm je zadosti.Sicer pa vzemi testni avto pa se pelji na testno vožnjo npr na Ljubelj pa boš videl v klanec ali je dosti ali ne.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za vikend v Avstriji prevozil 800km ponoči, od tega samo 400km po AC ostalo po regionalkah. Matrične luči zakon! Branje znakov zakon! Držanje voznega pasu zakon! Opozarjanje zapuščanja voznega pasa zakon! Radarski tempomat zakon! Včasih po 30km nisem posegal po zavorah in malo po volanu.

Vse kaj je vgrajeno je z razlogom in dela v nulo.

Jaz imam enake izkušnje in vem da bom to v naslednjem avtu imel. Poznam pa nemalo ljudi, ki še probali niso. Recimo naš direktor je vzel "full option" (je res, ker ima tudi hlajene sedeže, ogrevan volan itd...) SUVja in ne uporablja od vsega tega nič, razen avtomatskega parkiranja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
LOL, vse kar naštela, ja top zadeva ko enkrat dejansko začneš uporabljat. Poveča udobje za par krat. in potem vidiš v drugih avtih ki tega nimajo....

Za njo je golf 2jka, pa je. Nezahatevno dekle. Ne vem kaj se sploh sili pa kupuje nove avte...aja ker lahko. haha.

Ktero te je zmotilo? Keyless, brezžično polnjenje telefona pa odpiranje kufra na eni nogi. Alternative niso nič manj komoditetne, dasiravno so že desetletja poznane.
Navigacija je že fajn, ampak 100% mus je bil Android auto. Google se je meni izkazal za najbolj ažurnega pa točnega.
Kamera? To mislim uno dash board ali kako se reče. Ne tiste za parkirat, tiste so fantastične.
Full led? Ne vem, če bi brez pričakovanj bila, me mrbit ne bi hladne pustile. Tako pa vsi trapajo o teh ledicah, da praktično še podnevi ne morejo več na cesto brez njih. No, to pa pač ne... Eni tu trapajo o mečkah pa nekih ambientalnih osvetlitvah pa so čist paf na nek cenen led lajtšov, ki mora bit še notri zdaj. Faking ledice vsepovsod...

Ene stvari so super, ene so čist fine, samo čisto vsak kretenizem me pa tudi ne iztiri.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
Keyless..odlična zadeva
brežično polnjenje nimam, ampak zakaj ne
odpiranje kufra z nogo, obvezno čtivo, ravno včeraj obe polni roki, dež, keyles pa noga, simple, case closed.
Navi je super če je ažuriran in če je display tak kot mora bit, se strinjam če gledaš kak polizdelek, bi bilo bolje, če nebi bilo nič.
Dashboard kamera je nimam, ce bi bila pa okej, verjetno zna prit kdaj prav.
Full led mora biti s pametnimi luči, avtomatik dolge kratke, nikol več ne šlataš tistih knofov in vedno je dan. Obvezna oprema.
Ambijentna svetloba je ze fajn, ni pa potrebno pretiravat, pa rižote delat iz tega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
"zakej ne" je daleč od "top zadeva ko enkrat dejansko začneš uporabljat. Poveča udobje za par krat". zakaj nejev imam kot rečeno ene par.
Display pri naviju je enak - ajde v tem primeru neka ti bude, imaš tom toma lahko na obeh ekranih. ga pa ne bi posebej kupila, ker ne vem zakaj bi, če je android auto notri z googlom, kjer so life services zastonj tudi po 3 letih pa Google dejansko vse ve. Na istem ekranu torej, ne na telefonu. Avta brez Android avta pa ne bi kupila sploh, ker navigacijo uporabljam in sem jo želela na točno tak način.
avtomatske luči nimajo veze z led ali ne. Uporabljam, meni je to super. Ampak kaj ima to veze ali so žarnice led ali ne?
brezžično polnjenje telefona. ne uporabljam niti doma niti se ne bom delala, da v avtu je pa to potrebno. mene kabli ne motijo, njihova zanesljivost kvečjemu prija. ker pa ta "zakaj ne" imam, sem potem kupila še drug etui, ker čez vse se brezžično ne fila :rolleyes: zakaj pa ne?

keyless je fajn, pa tudi ne. če jemljem ključ ven iz žepa, je isti klinc, če ga nimam. v žepu se mu pa spipa vsakič, ko pri prižganem avtu ven stopim. jaz to lahko, ko nimam mečke. nobeden ne sune... niti ne verjame, da imam kaj vrednega notri... ali kako že to gre... pa itak se nič notri ne vidi, ker kabina ni osvetljena kot banka ponoči.

Mater, eni tudi navalite kot mutav na telefon na vsak lepo zapakiran nič. pač nekatere stvari sodijo med tiste, ki jih ne uporabljam, potem ko sem poskusila seveda, potem so take, ki jih tudi uporabljam, ker jih imam, ne bi jih pa pogrešala, če jih ne bi imela. ene so pa super. Res, težko bi šla zdaj nazaj, ko sem se razvadila. Bi pa seveda, če bi bila nuja. res nemogoče bi mi bilo pa recimo brez volana.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
vidim razliko, ni pa taka, kot sem pričakovala glede na ves hype okoli tega. Tako sem pa na koncu malo razočarana, namesto prijetni presenečena.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
halogen imaš ti avtomatske? pemetne? al smo pri različnih terminih in tehnologijah?
Kaj pa vem, pretiravaš. Ali pa ne poznaš dovolj tehnike in kako in predvsem zakaj kaj deluje. Sploh te fame o ambienti svetlobi, češ da more vse blinkat. To ni nič drugega kot pa kakšna lučka /tlivka pred 20 leti v avtih, zdaj so pač noter ledice , ker se dajo lažje potegnit, so manjše in manj porabijo. Tudi v neLED časih si si lahko potegnil 500W reflektor v avto, če je to bila želja. ;)

"vidim razliko, ni pa taka, kot sem pričakovala glede na ves hype okoli tega."
Sej ni hype, hype si naredijo nekateri, ki nimajo in nevedo, razlika je, in opazna, in je bolje. Pika. In če imaš možnost to izbrat, osebno toplo priporočam. Govorimo za voznike ki so več na cesti. Če greš enkrat ne mesec na en obhod po vasi, je bolje peš hodit.
 
Nazadnje urejeno: