SUV za očeta

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Pol pa v redu. Sem pa sigurna, da ga nisem narobe razumela. Zadeva se prodaja kot kombinacija tega elektronskega sistema in ustreznih gum. Zakaj zavzemajo stališče, da obicne kombinacije letnih in zimskih ne gre gor dajati, pa ne vem. Eno je da ni treba, povsem drugo pa da ne smeš...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
Zato, ker grip control z navadnimi letnimi gumami nima smisla. In nič drugače.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.372
9.108
113
tako je, na neki mokri travi z letnimi gumami, pač nima efekta pravega niti 7x7 pogon.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Mene je zmotilo, da ne "smem" dati zimskih. All season gumam ne verjamem ne glede na sisteme. Te bi pustila čez poletje, pozimi bi dala zimske. Kakorkoli, tip je odkimaval, jaz pa potem ne kupila. Grip control bi bil gimmick zame, za vsak slučaj, kot pač marsikatera neumnost, ki sem jo doplacala, pa je ne rabim.

Res mi pa ni jasno, zakaj potem tako stališče prodajalcev. Kot rečeno eno je, da mi tip reče da ni treba kupovati zimskih, če imam tole, povem drugo pa, da ne gre, četudi bi... Saj je vseeno, kaj jaz čaram pol, njemu je važno da proda. Ali je bil pa samo tok dober, da mi je prihranil par 100 evrov. Tako kot mi je prihranil par ficnikov pa bojda živcev, ko je rekel naj se ognem 180km bencinarju. Tudi možno, ne? Drugače je bil res fejst dečko... Nic od obojega ne pogrešam, če sem iskrena.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Koliko mi jesno sta ta dva avta na enaki platformi. Vzameš pa tistega, ki je cenejši oziroma ki ima za enak denar več opreme, ali ti je bolj všeč. Motorje imata enake. Še zdaj pa v bistvu kolnem zakaj PSA ni pustil 1.5T Oplovega bencinca v tak avto, ker bi to bila idealna kombinacija. 1,2 mlinček tiščat v 1,4 tone težko vozilo khm... samo da se CO2 norme lovi. Pa še 3-je cilindri. Bljak...
1,2 Mlinček v aircroosu kar konkretno leti in ni nobenih problemov kar se tiče pospeškov in tudi porabe.Tudi na zvok se navadiš
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
pač ne poznava relane stiuacije...eni prodajalci so pač mal levi.

no, ja... ali pa jo. realna situacija je, da pri nas res redkokdo rabi 4x4, tisti pa tudi ne bo kupil grip controla, ki je na avtih ki nimajo 4x4. za vse ostale je pa to taka potreba kot odišavljen skret papir. pač rad bi imel, rabi pa ne... pač zdaj nimam, bi pa drugače najbrž res nabavila. kaj pa je ena kljukca za BV več.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.372
9.108
113
no, ja... ali pa jo. realna situacija je, da pri nas res redkokdo rabi 4x4, tisti pa tudi ne bo kupil grip controla, ki je na avtih ki nimajo 4x4. za vse ostale je pa to taka potreba kot odišavljen skret papir. pač rad bi imel, rabi pa ne... pač zdaj nimam, bi pa drugače najbrž res nabavila. kaj pa je ena kljukca za BV več.

mislil sem za prodajalca da ne pozna (typo je bil), pač živijo v marketinškem mehurčku.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Al pa je tak befel, ne vem... Sem si zdaj vzela 5min časa pa pogooglala - navodila, forume, prospekte... Dejansko je povsod tako dvoumno napisano, da kamot povzameš, kot da to deluje kot "sistem" - AGC pa ustrezne M+S. Ko kupuješ gume, je zraven oznaka - primerno za grip control.

Očitno je več takih ki potem kupijo grip control pa te ustrezne gume, ki sicer ne vem koliko so, ker nisem poklikala do konca, kot takih, kot sem jaz, ki potem ne kupijo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.372
9.108
113
po mojem je to postalo tudi ta "politična korektnost" v navodilih. Če noter piše da imaš tak pa tak oprijem, moraš še zraven napisat kaj uporabnik vse mora imet, torej ustrezne gume, da ti potem mojstri ne hodijo v salon težit, da ni prišel na kredarico z letnimi gumami z 2 mm profila. Takih biserov je vedno več. Pač software in algoritimi niso vsemogočni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Ja, najbrž... Da se ognejo kaki čudni kombinaciji, ki zraste komu na zelniku, pa ni predvidena in ne dela. Tako pa sprobas par zadev, ki funkcionirajo pa rečeš tukole mora bit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: grip control je nekaj takega kot Traction control pri Fiat/Citroen kombijih. Sem se s čisto letnimi gumami zvlekel iz enega mokro/blatnega travnika, ko brez tega nebi niti slučajno nikamor prišel. Bi pa "s kramparcami" lahko kroge vozil verjetno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
grip control je malo bolje spisan softver za traction control in normalno, da brez celoletnih ali zimskih gum ni nobenega haska, če ti zmanjka oprijema

pravilno, da zahtevajo take gume, da folk ne bi počel neumnosti

da pa prodajalec odkimava pri zimskih gumah je pa pač... pek
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Mene je zmotilo, da ne "smem" dati zimskih. All season gumam ne verjamem ne glede na sisteme. Te bi pustila čez poletje, pozimi bi dala zimske. Kakorkoli, tip je odkimaval, jaz pa potem ne kupila. Grip control bi bil gimmick zame, za vsak slučaj, kot pač marsikatera neumnost, ki sem jo doplacala, pa je ne rabim.

Res mi pa ni jasno, zakaj potem tako stališče prodajalcev. Kot rečeno eno je, da mi tip reče da ni treba kupovati zimskih, če imam tole, povem drugo pa, da ne gre, četudi bi... Saj je vseeno, kaj jaz čaram pol, njemu je važno da proda. Ali je bil pa samo tok dober, da mi je prihranil par 100 evrov. Tako kot mi je prihranil par ficnikov pa bojda živcev, ko je rekel naj se ognem 180km bencinarju. Tudi možno, ne? Drugače je bil res fejst dečko... Nic od obojega ne pogrešam, če sem iskrena.

A maš tok časa in napišeš neumnosti, ki si jo doplačala pri avtu in so se vam izkazale za neuporabne. Hvala.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.372
9.108
113
žlahti sem rekel, naj cukne za ta grip control ce se že gre 2WD in pa 360 kamero ter avtomatik, ostalo pa po želji. Asistence so samoumevne v 2020.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Evo, slike gum C5 Aircrossa 2019 z grip control.

Webp.net-resizeimage (1).jpg
Webp.net-resizeimage (2).jpg