SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej se mora sproziti airbag, da zvrcne se stikalo za odklep vrat al ima svoj sistem?
 

B81

22. jul 2007
34.456
8.934
113
Ne (vsaj pri rabljenih). Akcije, ki jih objavljajo trgovci, so itak nateg, pogojen z nekim lizingom na "30 let"..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Mesec nazaj se je na rabljenem dalo zmenit še nekaj popusta na ceno za lizing s plačilom v gotovini. Ker tisti lizing je en sam nateg, če ne rabiš financiranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Cene so šle kvečjemu gor. Ravno danes je šel sodelavec ponovno gledat Ateco za mamo (novo ali testno) in je dobil višjo ceno (kljub temu da je kriza, konec leta in da model ni ravno najnovejši).
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.306
3.412
113
Zadnje luči so pri veliko avtih vezane na "komando" pozicijskih luči, oz. kratkih luči.
Sprednja dnevna luč mora biti močnejša podnevi. Kadar so sprednje pozicijske kombinirane z dnevno imajo dve stopnji svetilnosti - dnevna in nočna. Nočna stopnja je nižja svetilnost in dela v kombinaciji s pozicijskimi/kratkimi lučmi. Torej, ko ti na servisu vklopijo zadnje luči v kombinaciji z dnevnimi, se prednjim lučim zmanjša svetilnost in s tem izgubijo status dnevnih luči.
To 100% velja za PSA, Renault, Mercedes (vsaj B in C).

Moj Talisman kar lepo zadaj sveti .

Za VAG gruppo pa dongle na OBD pa Carista in je problem rešen.


EVO VAM LINK DO DELUJOČE CARISTE https://drive.google.com/file/d/1JIA0Mw8D-g1flDNFAaNqgcrb_b7FoRse/view?usp=sharing
 
  • Všeč mi je
Reactions: ssokec in novaa

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
114
25
28
Da si malo sposodim tole temo, ki je precej obsežna.
Skratka za drugi avto iščem bencinski 4x4 SUV. Bencinski zato, ker se med tednom z njim vozim po mestu v službo in je predviden obseg voženj cca 12.000km/ leto. 4x4 zaradi potrebe - vožnja pa slabem makadamu in slabo spluženi cesti, s kolesnicami.
Velikost - realno za dva, max štiri. (otroka ne hodita veliko z nama, sploh ne oba) - pa garažo imam v triplex garažni hiši, torej majhno.
Kaj sem gledal: (tudi rabljene)
Vitara 1.4 - moti me (pre)majhna višina od tal
Duster - mi sploh ne potegne, ženi tudi ne
Rabljen Subaru XV bencin - švoh mašina - brez turbine

Recimo do max 25k€
Večina majhnih bencinskih SUVov žal ni 4x4. A
Kaj predlagate?
Hyudai Kona, Mitsubishi ASX,...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Tukaj nekje je tudi Suzuki SX4, vendar nimam pojma, če je kaj bolj oddaljen od tal od Vitare. (Pa konec naslednjega leta (verjetno bolj: leta 2022) pride nov model.)
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Kakšna je pa omejitev glede starosti pri rabljenih? Morda bi prišel tudi kak par let star Subaru Forester v poštev, če ni problem starost cca.4+ let...
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Da si malo sposodim tole temo, ki je precej obsežna.
Skratka za drugi avto iščem bencinski 4x4 SUV. Bencinski zato, ker se med tednom z njim vozim po mestu v službo in je predviden obseg voženj cca 12.000km/ leto. 4x4 zaradi potrebe - vožnja pa slabem makadamu in slabo spluženi cesti, s kolesnicami.
Velikost - realno za dva, max štiri. (otroka ne hodita veliko z nama, sploh ne oba) - pa garažo imam v triplex garažni hiši, torej majhno.
Kaj sem gledal: (tudi rabljene)
Vitara 1.4 - moti me (pre)majhna višina od tal
Duster - mi sploh ne potegne, ženi tudi ne
Rabljen Subaru XV bencin - švoh mašina - brez turbine

Recimo do max 25k€
Večina majhnih bencinskih SUVov žal ni 4x4. A
Kaj predlagate?
Hyudai Kona, Mitsubishi ASX,...
Mazda cx3 awd, toyota chr 4x4
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če 4x4 ni res nujen, bi mogoče bil Ford Ecosport, majhen, 20cm od tal (skoraj isto kot Duster), pa še precej pod tvojim max. limitom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
Da si malo sposodim tole temo, ki je precej obsežna.
Skratka za drugi avto iščem bencinski 4x4 SUV. Bencinski zato, ker se med tednom z njim vozim po mestu v službo in je predviden obseg voženj cca 12.000km/ leto. 4x4 zaradi potrebe - vožnja pa slabem makadamu in slabo spluženi cesti, s kolesnicami.
Velikost - realno za dva, max štiri. (otroka ne hodita veliko z nama, sploh ne oba) - pa garažo imam v triplex garažni hiši, torej majhno.
Kaj sem gledal: (tudi rabljene)
Vitara 1.4 - moti me (pre)majhna višina od tal
Duster - mi sploh ne potegne, ženi tudi ne
Rabljen Subaru XV bencin - švoh mašina - brez turbine

Recimo do max 25k€
Večina majhnih bencinskih SUVov žal ni 4x4. A
Kaj predlagate?
Hyudai Kona, Mitsubishi ASX,...
Mercedes B 4matic, če ti ni grd... sem pred dvema letoma gledal enga , uf, loaded, 4 leta star za 24kilo pri nas...nov bil zagotvo prek 60kilo... leder (kava barva), memory sedeži ni da ni... , žena rekla da je grd in sva se obrnila... jaz bi ga še vedno mel, tak za drugi avto.