SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

tomi

Guru
1. sep 2007
18.012
9.156
113
40
MB
Tale customer experience v Sloveniji je pa na kakšnih placih res za žile rezat. Za soboto sem bil dogovorjen za dve dvourni testni vožnji pri istem ponudniku, da lahko primerjam karavana in suv. Z družino splaniral obe vožnji, prva izlet do nekega jezera, druga vožnja do ene gostilne izven ljubljane, poberemo še nekoga spotoma...

Pridemo tja ob 10:00, kot je bilo dogovorjeno. Čakam 15 minut, da pridem na vrsto. Rečem, da sem zmenjen za testno, me vprašajo s kom, rečem s kom...ja naj se kar z njim zmenim, pa ga počakam. Tega prodajalca potem ni in ni bilo, čakam...10:25 grem rečt, če pokliče tega sodelavca. Pride sodelavec, uredimo potni nalog minilo je že pol ure odkar sem prišel. Pravi prodajalec, skočim samo še po ključ....in ga ni nazaj. In ga ni in ni... ker se počutim že blesavo, grem tja in vprašam kaj zdej? Pravi, da ne najde ključa od testnega avta. Čakamo še 5 minut, zdaj že trije iščejo ključ. Mi rečejo 10:45 da bodo zrihtali rezervnega, naj kar zunaj počakam. Čakam z družino zunaj več kot 5 minut, nakar popizdim in grem notri, mi rečejo, da tudi rezervnega ključa ne najdejo. Da ne vejo, mogoče je bil pa avto prodan pa da noben ni povedal. Mogoče ima pa kdo ključe s seboj. Da če lahko se drugi teden zmenimo ali pa če pridem čez eno uro nazaj na test drugega avta. Da do takrat bi drugi že moral biti nazaj. Sem se zahvalil lepo in šel s staro Toyoto na izlet.

SJTV1 daj to prepošlji v kak intranet ...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Meni so na A2s v Celju bp dali arteona od petka popoldan do ponedeljka zjutraj (js bil takrat 26 let star mulo, brez stroška, samo dotankal sem porabljeno gorivo). Sem šel pa še v Mb k Jarcu pogledat barvo, ker so ravno imeli razstavljenega, me pa prodajalec ni jemal resno, ko me je zanimalo, kaj mi lahko ponudi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Meni gre najbolj na K. ko imajo avte na avtonetu, v resnici pa so jih ze zdavnaj prodali, ampak oglas zanalasc pustijo gor.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Teoretično bi se mi zdelo še najbolje, če bi imel možnost najeti avto, ki ga želiš pri rent-car, se voziš, da ga spoznaš in pač plačaš to uporabo, potem pa naklikaš na internetu kaj želiš imeti in nekje prevzameš. Salon je v tej enačbi dokaj nepotreben. Res pa je, da ti pravi prodajalec zna lepo priti mimo logike do čustev in ti proda še kaj več, ponudi financiranje, itd ... Zato verjetno pri večini znamk tega še zaenkrat ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi, Hanzi in sad

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Ta nakup avtov preko prodajalcev je itak čist mimo, je pa nujno zlo, če nočeš biti nategnjen za 1k €.

Teslin model je iz tega vidika mnogo boljši, imaš možnost testne vožnje, avto pa naročiš preko neta in v nekem obdobju imajo vsi kupci enake cene.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Po eni strani se razume prodajalce. Horde radovednežev kateri bi hoteli "sprovati", kupili pa ne bodo nič, oz bodo padale butaste ponudbe staro za novo (Golf 4 za 3 jurje, ker je to videl na avto.net).

Potem pa stopi v salon nekdo z namenom nakupa, katerega odvrnejo z obnašanjem.

Da se razumemo, jaz sem se pripeljal z avtom enakega ranga, kot sem ga hotel testirat, ki je bil kupljen nov v tem istem salonu, prišel sem pa z namenom preizkusa pred nakupom. Minilo me je namreč, da bi hodil kar tako na neke probe, da bi se pač malo peljal z "nobel avtomobilom", to kar smo recimo delali kot mulci. Je pa seveda jasno, da vsaka testna vožnja še ne vodi nujno v nakup, saj se gre probat več alternativ in se potem izbere samo eno.

Aja, pa da ne bo izpadlo, da kritiziram samo eno znamko oziroma zastopnika: največ izkušenj imam pač s temi, ker sem kupoval tak avto. Zalo slabe izkušnje imam tudi z KIO (prodajalci se 15 minut niso mogli odtrgati od kazanja nekih for na facebooku mladi sodelavki), za Mazdo sem že napisal, pri Hondi mi je prodajalec celo rekel, da ne morejo zagotoviti testnega avta in da tega modela ne prodjajo več "aktivno", ker ni "konkurenčen" (Accorda, v času ko je še bil v ponudbi), do tga, da so mi na Citroenu gladko rekli, da nimajo nobenega avta, ker so dali vse v uporabo za nek športni dogodek (a par tednov, a se rezumemo).

Moram pa reči, da sem na BMW, Audiju in Mercedesu dejansko doživel višji nivo storitve. Se vidi, da lahko izbirajo boljši kader.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Teoretično bi se mi zdelo še najbolje, če bi imel možnost najeti avto, ki ga želiš pri rent-car, se voziš, da ga spoznaš in pač plačaš to uporabo, potem pa naklikaš na internetu kaj želiš imeti in nekje prevzameš. Salon je v tej enačbi dokaj nepotreben. Res pa je, da ti pravi prodajalec zna lepo priti mimo logike do čustev in ti proda še kaj več, ponudi financiranje, itd ... Zato verjetno pri večini znamk tega še zaenkrat ne bo.

Ja, saj natanko tako je organiziral recimo Seat z akcijo, da dobiš avto čez vikend. Vse je uredil rent a car, po končani vožnji te je edino poklical prodajalec in vprašal, če bi se dogovoril za termin, za nasvet o nakupu (in pri tem ni bil nadležen ali pretirano vztrajen).
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Seveda je logično, da nimajo na voljo prav vseh kombinacij, ki obstajajo ampak v kolikor stranka predčasno in jasno izrazi kaj točno želi in kot odgovor na to slišiš "ni problema" potem je nekako tudi logično, da pričakuješ, da boš željeno dobil za potestirat mar ne?
Meni ni pri prodajalcih novih vozil nič več logično. Sem že slišal za in doživel nekaj takih situacij, da mi je jasno, da jim gre predobro in se sploh ne obremenjujejo s tem kaj obljubijo in kaj potem realizirajo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
GT86 in supro imajo samo za "influenserje" tipa Komotar, Kapetanovič, motorevija, itd... Kdor spremlja njihov instagram lahko itak vidi kdo ima stalno ta vozila v uporabi.

Itak. Samo tudi to počasi mineva oziroma proizvajalci vidijo, da ni takega odziva, kot bi pričakovali, tako da si marsikateri od teh fantov že počasi išče kakšen bolj zanesljiv in trajen vir zaslužka. Tak "test" kot jih dela recimo Komotar, je lahko zabavna stvar, ne pove pa kaj dosti o samem avtu, ki je včasih omenjen samo v par stavkih, ostalo pa kaže ženo, otroke, kam vse je šel itd... Saj pravim, zabavno, samo če te zanimajo info o avtu, pač ne boš šel gledat tja (hrvati in srbi imajo par bolj resnih opisovalcev).

Pa tudi te razne "fore" in podobno, s katerimi delajo ti "influenserji" svoje prispevke "zabavne", se čez čas "zlajnajo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem pri Mercedesu, v času, ko se mi je še dalo ukvarjat s tem, brez problema dobil SL350 in E500 (res pa je, da sem bil že vsaj 30 in da sem se pripeljal z Mercedesom).

Res pa je tudi, da boš prej "olupil" GT86 kot nekega SL-a, ki ti praktično ne pusti "pometanja" po cesti. :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.504
9.233
113
Itak. Samo tudi to počasi mineva oziroma proizvajalci vidijo, da ni takega odziva, kot bi pričakovali, tako da si marsikateri od teh fantov že počasi išče kakšen bolj zanesljiv in trajen vir zaslužka. Tak "test" kot jih dela recimo Komotar, je lahko zabavna stvar, ne pove pa kaj dosti o samem avtu, ki je včasih omenjen samo v par stavkih, ostalo pa kaže ženo, otroke, kam vse je šel itd... Saj pravim, zabavno, samo če te zanimajo info o avtu, pač ne boš šel gledat tja (hrvati in srbi imajo par bolj resnih opisovalcev).

Pa tudi te razne "fore" in podobno, s katerimi delajo ti "influenserji" svoje prispevke "zabavne", se čez čas "zlajnajo".
pa ne to, vse je kul in super duper, al ma osnovno škodo, ali pa BMWja 7, vse je top in za kupit. NE, ni tako. Pika. :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.012
9.156
113
40
MB
tebi res marsikaj ni jasno. valda da je vse za kupit, saj ne stane isto. niso vsi kupci za 100 kilo tak kot ti.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Seveda je jasno, da nimajo kar vseh kombinacij, a to se pove in to se prej ve.

Sicer imam pa jaz podobne izkušnje, ista grupa, samo druga znamka (Škoda). Situacija 1, že pred leti, pridemo v soboto, z družino, dogovorjeni za test Superba. In avta ni bilo tam. Najprej so ga iskali, pa ključ itd..., nakar so ugotovili, da ga je nekdo vzel za vikend in da naj "pač pridemo med tednom". Kar za otrok in ženo to ni izvedljivo (razen če se vzame dopust, prej gre iz vrtca itd), sem šel sam. In pridem na dogovorjeni dan sam, in avta spet ni bilo, "je šel prej domov". Potem so našli, da je imel šef salona ustrezen avto in sem lahko vzel tistega, in je bilo ok, s tem da ni bil ravno "pripravljen" na testno vožnjo (je bil pač "vzet iz uporabe"). Žena v ta salon (Porsche Verovškova) ni šla več.

Situacija 2, ista znamka, trgovec na dolgem mostu (Klemenčič), lani jeseni. S zmenimo za testno s točno določenim avtom. Pridemo s familijo in res ta avto (Superb 2.0 tdi 190 Sportline) res čaka zunaj. Kaže torej dobro, gremo noter. V salonu dva prodajalca, eden ima stranko, drugi nekaj "dela" na računalniku. Grem do tistega, ki ni imel stranke in pravi da moram to z onim, ki ima stranko, čez da ima "on to čez". Ok, gemo čakat tja. Situcija očitno taka, da je "ata" prišel iz testne vožnje in sedaj kar naroča avto. Ker se prodajalcu jasno kar "smeji", si vzame čas in gre z gospodom mirno čez vso opremo, motorje, razlaga vso tehniko, prodaja opremo, feltne in kaj vem kaj še vse. Mi pa čakamo (z dvema nadobudnežema) in čakamo in čakamo. Žena hoče že iti, samo sem jaz vztrajal, ker semse res hotel prav z takim avtom in ker ni veliko takih testnih. Rečem, če mi lahko da samo ključe in gremo, in pravi da ne more, da je treba napisat nalog in "predati" vozilo ter da naj grem k sodelavcu. Ok, grem tja, tega ni, je šel očitno v sosednji salon na kavo. Ok, grem nazaj k prvemu in ta čez čas konča. Ker mine že več kot pol določenega časa testne vožnje, smo se hoteli že kar obniti, a sem rekel ok, naredimo vsaj en krog in res, v tiste dobre pol ure smo šli do motela grousplje in nazaj. Premalo za kup slabe volje in čakanja.

Predobro jim gre, zato velikokrat deluje, kot da se jim "je.be".

Da ne bom samo negativen: Seat je imel tisto akcijo, ko si lahko dobil Leona če vikend, za neko minimalno nadomestilo. Avto so mi pripeljali v petek v službo, natanko ob uri in točno takega, kot sem "naročil", v ponedeljek so prišli avto iskat, skratka vse ok, res pohvalno. Je pa to, če sem prav razumel delala neka "zunanja" firma, mislim da celo rent-a-car, za Seat.

Hvala za tole. V soboto imam rezerviranega Superba Style dizel DSG. bom v petek raje preveril, jih opomnil, da bo vse štimalo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tui to, ja. Komotar se je meni recimo zameril s tem svojim nabijanjem o Huaweiju P40 pro. Ja, kul, telefon je dober, samo ni pa povedal, da stane praktično toliko kot recimo top model od appla in da ti za ta denar ne dela Play Store.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.504
9.233
113
tebi res marsikaj ni jasno. valda da je vse za kupit, saj ne stane isto. niso vsi kupci za 100 kilo tak kot ti.
kaj ti ni jasno, pač recimo captur za 25 kilo€ ni vreden svojega denarja in kupci takšnega avta naj raje nekaj kupijo rabljenega za 15, bodo bolj srečni pa še nekaj soldov bo ostalo. PIKA. in takih vozil je še malo morje. to je pravi nasvet in objektivno razmišljanje.

Itak z aslovenca je avto do 15k€, vse ostalo je račun v prihodnost. Ko ti nlb daje reklamo, kako pa bi vi opravili nakup (s kešom) ne, na obroke, na limit ali pa na financiranje...haha, potem veš kolk je ura, vse na tuj denar..bo ko bo.

aja, avti so postali dragi, vedno bolj. Vedno huje je, al pa se nam res standard dejansko niža, pa nam nič ni jasno.
 
  • Haha
Reactions: jonny77