SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Hej. Zdaj pa kolega res kupuje nekaj v tem rangu. :D SUV do 40k, Bencinar, avtomatik. Pa sem se spomnil na tole temo.

Zagledal se je v Tiguan R-line 1.5 TSI DSG 2WD (150KM) in Cupra Formentor 2.0 TSI DSG 4WD (190 KM). Oboje je cca 40k na avto.net.

Bo sicer šel na testne vožnje itd... ampak če imate kakšne izkušnje ali ideje glede teh dveh opcij, se priporočam. Gre za 40 letnika, 4 članska mlada družina, bolj urbano okolje kot pa ruralc. Prevozi cca 15k letno.

Hvala.
Imam izkušnje z obema. Edini minus formentorja je malo manjši prtljažnik. 4 članska familija vseeno lahko gre na dopustu, lahko pa prepelješ kakšno manjšo komodo.
V vseh ostalih kategorijah pa formentor močno zmaga. Sploh proti tiguanu, ki je precej krš sestavljen.

Aja, formentor in cupra as it je še relativno slabo poznan, tako da ima kar wow faktor. Če ti je neprijetno, da si opažen, je mogoče še en argument proti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Itaq Cupro Formentorja.
Tiguan je en navaden zeh.
Malo poglej, kak so luknje zapomnili ko so ga osveževali.
DVD pogon v predalu pred so voznikom.
Pa digitalni upgrade klima kontrole pa take pa to....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Imam izkušnje z obema. Edini minus formentorja je malo manjši prtljažnik. 4 članska familija vseeno lahko gre na dopustu, lahko pa prepelješ kakšno manjšo komodo.
V vseh ostalih kategorijah pa formentor močno zmaga. Sploh proti tiguanu, ki je precej krš sestavljen.

Aja, formentor in cupra as it je še relativno slabo poznan, tako da ima kar wow faktor. Če ti je neprijetno, da si opažen, je mogoče še en argument proti.
Zanimivo, da je Tiguan krs sestavljen, Cupra pa ne, pa iz iste hise sta VW pa kao visji rang.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Zanimivo, da je Tiguan krs sestavljen, Cupra pa ne, pa iz iste hise sta VW pa kao visji rang.
Pojdi, poglej in primerjaj.
O krš Tiguanu poroča kar nekaj lastnikov. Če ne v času, ko ga imajo, po potem, ko se ga znebijo. Dopuščam možnost, da so s fl naredili kakšen korak naprej, ampak kar slišim od ljudi, o tem dvomim.

Moje mnenje je, da na Tiguan žrtev časa, v katerem je bil v dizajn fazi. Med dieselgateom jim je padla morala in posledica je avto, kakšen je.
 
  • Haha
Reactions: shift

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Tukaj se zelo motiš. Tiguan je prišel ven 2016 in oblika Tiguana je bila fiksirana konkretno pred Dieselgetaom.
Ali ti misliš, da se inžiniring proizvodnje, delov, itd. naredi v enem letu?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Se vedno mi ni jasno kaj ima dizelgejt z obliko in kakovostjo izdelave. Iskanje prihrankov da, vse ostalo spet nebuloza.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Edina razlika je v fabriki in kontroli kakovosti. Spet pomisliš ce že navzven zgleda kot lada samara kaj je sele spodaj kje ne vidiš.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Ne vem iz cesa izhaja, jaz sem imel nekaj casa FL Tiguan DSG tdi 150 konjskega. Jaz nisem zaznal vecjih problemov razen trde plastike. Te je cedalje vec v temu razredu. Zdaj, ce pomiskim. Edina bolj moteca zadeva je prtljaznik. Ta je resmali, ceprav bi moral biti v rangu Passata.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
a ni Cupra za Seat kot npr. Lexus za Hondo?

Pomeni višji rang materialov itd?
Oblika Formentorja bo sigurno zdržala dlje od Tiguana, ki je le faceliftana verzija že druge generacije, pomeni bo počasi prišla tretja generacija, kar pa je vprašanje, glede na to, kako hitro jim pada prodaja v Evropi.