Supergi Nike

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
OK, za Nike bi nekako še razumel, da težko na prvo žogo spregledaš, ampak cene na LaSportiva so pa res tako nizke, da ti mora "lampa upalit".
In res, a tega nihče ne preverja, sankcionira? A se ne bi dalo odpret še enega ministrstva? :evil:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: Borg in msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
OK, za Nike bi nekako še razumel, da težko na prvo žogo spregledaš, ampak cene na LaSportiva so pa res tako nizke, da ti mora "lampa upalit".
In res, a tega nihče ne preverja, sankcionira? A se ne bi dalo odpret še enega ministrstva? :evil:

takoj se je upalila!

prijava na google ni možna... piše, da naj se obrnemo na lokalno policijo, ali kakšne druge vladne institucije... k vemo, da bo trajal pol leta, da bojo samo odgovor spisali.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
o dotičnih trgovinah je bilo tudi po medijih nekaj, v sneaker grupah na fb itd.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Prijave goljufivih strani, pritožbe?
Če Google ve kje sedaj pijem kavo, ne mi rečt, da ne ve katere so fejk in goljufive strani.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
kaj bi tu naj google preverjal točno ?

goljufive strani. strani, ki kradejo.

Če mi jih google ponudi, imajo neko odgovornost.

K da bi ti jest priporočal enga mojstra, ki bi te na koncu okradel. A bi me vprašal, kakšnega mojstra ti to rihtam? In jest bi ti bil hvaležen, da si me seznanil, da ga ne pripročam nikomur več. v tem smislu.
 
  • Haha
Reactions: tomi in BojanP

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
goljufive strani. strani, ki kradejo.

Če mi jih google ponudi, imajo neko odgovornost.

K da bi ti jest priporočal enga mojstra, ki bi te na koncu okradel. A bi me vprašal, kakšnega mojstra ti to rihtam? In jest bi ti bil hvaležen, da si me seznanil, da ga ne pripročam nikomur več. v tem smislu.

wow. tvoja naivnost je res priceless, sem že omenil to kdaj?

kak naj google to ugotavlja? majo 1000 ljudi pa cele dneve naročajo iz interneta?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če lahko imajo ameriška podjetja kup ljudi in sw, ki išče nezakrite joške na slikah, potem imajo potencial odkriti tudi fejk strani, ki kradejo ljudem.
Vprašanje pa je, če kdo to od njih zahteva. V interesu jim tako ali tako ni. Da te strani v iskalniku med zadetki splezajo tako visoko kmalu po odprtju domene, googlu najbrž tudi kaj plačajo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ma itak bi se dalo, če bi bila volja. Če bi bile prijave, in če je teh prijav 1000+, potem bi lahko nek program ali oseba to preverila, in jo zaprla. Koneckoncev bi to lahko bilo povezano z paypalom ali mastercardom - če je nenavadno veliko zahtevkov za vračilo kupnine, nekaj smrdi, in bi vsaj začasno onemogočili stran, ali pa opozorili kupca.

ampak tomi pač vse ve, in ve tudi, da je to nemogoče.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ma itak bi se dalo, če bi bila volja. Če bi bile prijave, in če je teh prijav 1000+, potem bi lahko nek program ali oseba to preverila, in jo zaprla. Koneckoncev bi to lahko bilo povezano z paypalom ali mastercardom - če je nenavadno veliko zahtevkov za vračilo kupnine, nekaj smrdi, in bi vsaj začasno onemogočili stran, ali pa opozorili kupca.

ampak tomi pač vse ve, in ve tudi, da je to nemogoče.
ti mešaš 100 stvari, pojma nimaš pa o nobeni, ampak ja, braoo :ok:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in BojanP

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Moje osnovno pravilo je, da pogledam poštni naslov (ulica, kraj, država) trgovine. Potem pogledam, če je v kontaktih telefon in email - samo obrazec ni dovolj. Potem pogledam še, katero podjetje je napisano v splošnih pogojih poslovanja.

Ta trgovina nima ničesar od tega, torej takoj veš, da je nateg.

Če zgornje obstaja, ponavadi pogledam še starost domene in kje so strežniki.
To je že za napredne uporabnike.
Jaz pogledam še, če imajo FB ali IG. Pa če ikonca s spletne strani res linka na njihov profil. Pa če na fb profillu kaj objav in komentarjev... Zaenkrat tok-tok se še nisem nategnil.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Mi je pa zanimivo kako se lahko nategne nekdo kot je Car. Je že zelo dolgo na forummu, očitno je vešč interneta... Razumem, da se moja mama nategne, Tam sem bolj presenečen, da se že ni...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Da vam bo lažje - vsem tudi Carju: sin je naročil v decembru nogometne drese za otroke z neke "sumljive" strani s skrajno čudnimi slovenskimi prevodi in plačilom preko nekega "transferja" v "Indijo". Naslednji dan ugotovi "nateg" in že povprašuje na Banki za ustavitev/refund transakcije.
Po 14 dneh je paket prišel na domači naslov. ;)

Car ne se dat! :cheer:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ja nč, ti si kriv, ker ima tvoja predolgo ketno, da sploh pride do računalnika :evil:

Resno, upam, da se izteče vsaj s ponaredkom (da ne dobiš prazne pošiljke) in da je to šola za tvojo ... in pa hvalabogu, da si še živ :nazdravje:
p.s. se nisi oglašal, pa človek koj na najhuje pomisli :fredi:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg