Superge za dvoranski nogomet

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Gotovo je tuki kakšen majster, da bo dal nasvet kaj se splača kupit. Prej sem imel Kelme, super so bile, dosti prebrcale
wink-1.gif
.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik iverson pravi:
Gotovo je tuki kakšen majster, da bo dal nasvet kaj se splača kupit. Prej sem imel Kelme, super so bile, dosti prebrcale
wink-1.gif
.

Bolj enostavne boš imel, bolje bo za nogo in vse ostalo. Blažilci (po mojem mnenju) v dvoranskih patikah za nogomet nimajo kaj delat. Čevelj naj se čimbolj oprijema stopala, podplat naj bo čim tanjši. Kelme so čisto v redu. priporočam še Joma, kakšne najkice, potem se pa že počasi konča. Jaz imam še vedno ene pumice, vendar pa takih ne delajo več.
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
poglej še kakšne X ice Munich, samo so dražje.

Imam že par sezon ene in iste. Trpežne kot 100 mater.

0624_F.jpg


Malce trše spredaj (za špičaka). So pa spredaj tudi malenkost višje, tako da odvisno kakšen je tvoj vložek igri. Če si bolj strelec, ti jih odsvetujem, ker so previsoke in grdo zajameš žogo. So pa udobne in kot že napisano, zelo trpežne.

Jaz sem jih kupil zaradi konstantno zlomljenih nohtov, pri teh do nohtov sploh ne prideš, tudi če te kdo pohodi.
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Ma ja maste glede blaženja. Ga tudi zdaj ni bilo nič in ga ne zdaj tudi ne rabim. Vglavnem gledal sem za Kelme, so mi nekako pri srcu. Pa tudi Joma niso slabe. Kako je z adidasom?
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Kelme, Joma, Nike, Adidas, Umbro,...so nekje podobne kvalitete - če seveda gledate približno enak rang copata po cenah.

Ne gre pa pričakovati, da bo copat za 35 eur tako vzdržljiv in kvaliteten kot copat za recimo za 80 eur.
Ne razumem pa, zakaj vas blaženje moti??
Blaženje pomeni z leti dosti manjšo obremenitev in s tem obrabo kolkov, kolen, gležnjev. Sploh, če igrate na trdi podlagi, vam krepko priporočam blažen copat.
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Igra se na parketu, poleti na asfaltu. Včasih smo pa res igral tudi pozimi pod balonom, ki je bil postavljen na asfaltnem igrišču. Ne bom pa kupil copat za 80€ ker to ni več moj glavni šport in se samo za druženje in rekreacijo ukvarjam z njim.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Moje mnenje: bolje ene copate za 80eur (Imele bodo blaženje, "prijazne" bodo za tvoje noge, nosil jih boš dolgo časa) kot dvojne ali trojne poceni copate (ki bodo trde, zdržale ti ne bodo dosti časa,..).
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Iz izkušenj lahko povem, da kar se tiče vzdržjivosti, je čisto vseeno ali vzameš copat za 35€ ali za 100€. Seveda če igraš na asfaltu. Pozna se mogoče en teden. In če zamenjaš dva do tri pare copat na sezono, se kar lepo poznajo tisti €€€.
 
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Iz izkušenj lahko povem, da kar se tiče vzdržjivosti, je čisto vseeno ali vzameš copat za 35€ ali za 100€. Seveda če igraš na asfaltu. Pozna se mogoče en teden. In če zamenjaš dva do tri pare copat na sezono, se kar lepo poznajo tisti €€€.

Dobro asfalt jih zdrajsaš, ampak za dvoranski nogomet pa ni vseeno. Jaz sem tudi po dvoje, troje nike-ice menjal na sezono. Nobene Kelme ali Yoma niso zdržale več kot par mesecev. Odkar imam X-ice je mir. Pa so bile že 3x v stroju oprane. Pač moraš gledati da je podplat šivan na čevelj in ne lepljen. So pa Kelme ali Yoma verjetno bolj udobne.

Kar se blaženja tiče pa ne vem no. Jaz si želim imeti čim boljši stik noge s podlago in blaženje to uniči. Ni pravega občutka.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Kelme, Joma, Nike, Adidas, Umbro,...so nekje podobne kvalitete - če seveda gledate približno enak rang copata po cenah.

Ne gre pa pričakovati, da bo copat za 35 eur tako vzdržljiv in kvaliteten kot copat za recimo za 80 eur.
Ne razumem pa, zakaj vas blaženje moti??
Blaženje pomeni z leti dosti manjšo obremenitev in s tem obrabo kolkov, kolen, gležnjev. Sploh, če igrate na trdi podlagi, vam krepko priporočam blažen copat.

Saj lepo da poskušaš pomagat, samo v tem primeru bi ti pa najraje rekel da utihni, ker nimaš pojma.
evil.gif
Kaj je dobro za igranje fustala bodo bolje vedeli fantje, ki se s tem ukvarjajo, se ti ne zdi? Ko pomislim, da ti te zadeve prodajaš, me pa sploh ne čudi zakaj tako svetuješ. Pumine patike za 20€ mi služijo že par let, Adidasove super-duper Beckham patike so pa šle po prvi sezoni v smeti, ker so bil pretrde, spredaj pa nezaščitene kar je pomenilo da sem več počival kot igral. Tekma, ode noht, počitek par tednov, spet tekma, spet ode noht in spet počitek. Aja, stale so 20 jurčkov, kar je cca. 80€, če se ne motim. Cena je še najmanjši faktor tuki.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Koliko pa igraš odkar imaš Xice?
grims-1.gif


Jaz govorim iz izkušenj. Igram poleti na asfaltu, nekje vsak drugi dan, pozimi v dvorani vsaj dvakrat na teden. Sicer sem v golu a vseeno zamenjam poleti vsaj dva para in pozimi en par. Jaz večino copat prej obrabim po vrhu kot podplat, samo s kolegi nekako podobno menjamo copate. So pa bili proizvajalci vse od Pume, Diadore, Nike, Umbro, Kelme, Joma, Xice, Adidas, Patric, Alpina, cel kup noname izdelkov itd. itd.
Trenutno nas 90% nosi Kelme ali Joma za tam nekje 35€ +/- 10€.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Kelme, Joma, Nike, Adidas, Umbro,...so nekje podobne kvalitete - če seveda gledate približno enak rang copata po cenah.

Ne gre pa pričakovati, da bo copat za 35 eur tako vzdržljiv in kvaliteten kot copat za recimo za 80 eur.
Ne razumem pa, zakaj vas blaženje moti??
Blaženje pomeni z leti dosti manjšo obremenitev in s tem obrabo kolkov, kolen, gležnjev. Sploh, če igrate na trdi podlagi, vam krepko priporočam blažen copat.

Saj lepo da poskušaš pomagat, samo v tem primeru bi ti pa najraje rekel da utihni, ker nimaš pojma.
evil.gif
Kaj je dobro za igranje fustala bodo bolje vedeli fantje, ki se s tem ukvarjajo, se ti ne zdi? Ko pomislim, da ti te zadeve prodajaš, me pa sploh ne čudi zakaj tako svetuješ. Pumine patike za 20€ mi služijo že par let, Adidasove super-duper Beckham patike so pa šle po prvi sezoni v smeti, ker so bil pretrde, spredaj pa nezaščitene kar je pomenilo da sem več počival kot igral. Tekma, ode noht, počitek par tednov, spet tekma, spet ode noht in spet počitek. Aja, stale so 20 jurčkov, kar je cca. 80€, če se ne motim. Cena je še najmanjši faktor tuki.

Jaz pa mislim, da lahko pomagam iz vidika, kaj je DOBRO za noge in kaj ne.
Kaj pa komu paše, pa je itak njegova stvar - oziroma stvar njegove noge.

Original Pume za 20eur žal v Sloveniji ne moreš kupiti že cca 10 let. Govorim o rednih cenah. Tako, da si moral dati zanje kar več (ali pa si imel res srečo, da si jih dobil na kakšni ornk razprodaji).

Dejstvo je, da se dober copat (za nogo "prijazen) od teh firm začne tam od nekje 44eur navzgor. Gororim o rednih cenah.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Uporabljam puma nogometne, ki so v hervisu in tudi drugje nekje 30€. Vzdržljive do amena, tudi po asfaltu. V dvorani kjer je parket je tako ali tako blaženo (je neka guma pod parketom običajno). Asfalt je najhuje za sklepe, idelka pa je, vsaj meni, umetna trava.

Sem pa mnenja, da je znamka tukaj zelo nepomembna, sem v živo videl copate za 80€, (nike) ki so razpadli pa par igrah.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:

Sem pa mnenja, da je znamka tukaj zelo nepomembna, sem v živo videl copate za 80€, (nike) ki so razpadli pa par igrah.

Nikakor ni ujno, da cena pomeni večjo vzdržljivost copata
wink-1.gif
Lahko pomeni več vgrajene tehnologije (zračne blazine, posebni materiali,...)
Če boš imel copat, ki je namenjen samo za dvorano na asfalt, bo kaj hitro razpadel na asfaltu, pa četudi stane 150eur.