SUPanje

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Zdravo

zanima me če kdo od vas supa in kakšne so vaše izkušnje s tem? zadevo sem letos parkrat videl na morju / jezerih pa mi je bila kar zanimiva, tko za popoldansko rekreacijo. Cene supov, kolikor se na hitro pogledal so adijo pamet (500+€ komplet)...
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Modna muha za vse ki imajo 500-1000 EUR preveč. Nabav staro surf dilo in pejt veslat al pa nabav kajak/kanu pa ti ostane še 200 EUR od 500ih
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.140
945
113
Emona / Carnium
Jaz sem letos pelješki kanal supnil. Zadeva je v prvi vrsti enostavna in zabavna (torej primerna tudi za otroke), ker je krivulja učenja precej kratka. Pomembna je tehnika veslanja in raba celotnega telesa. Torej, da ne delaš vsega z rokami, ker ne boš prišel daleč.
SUP (za začetnika) je precej stabilna zadeva. Sam sem si sposodil napihljivega in sem za tri tedne najema pljunil 150€.
 

Maurioniss

Pripravnik
14. okt 2007
182
0
16
Zadeva je dokaj zanimiva (čeprav izgleda penzionistično), še posebej če so valovi ali močan tok. Dejansko dela celotno telo.

Predlagam, da si ga najprej izposodiš (npr: http://www.supklub.si/) pa da vidiš če je to zate..:)
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.140
945
113
Emona / Carnium
No, pa bom še jaz predlagal, da si ga izposodi
smile-1.gif
npr: Wasup. Mislim, da je pri njih daleč najcenejši najem.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
No, za izposojo je že poskrbljeno, prav tako sem že dogovorjen za hiter tečaj osnov.
cheer.gif
Pa si ostali večinoma sposojate supe ali si ga lastite?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.140
945
113
Emona / Carnium
A to je anketa?
evil.gif

Če bi imel več časa, bi si SUP lastil, tako pa mislim, da me pride malce ceneje, če si ga sposodim, dokler to veselje traja.

Imamo pa Slovenci zelo dobro tekmovalko, RedBull-ovo Manco Notar.
cheer.gif
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
modna muha, vsak ko hoce bit IN ga ma..

ne štekam kaj je point da si ti na deski pa stoje veslaš do neke točke se obrneš in greš nazaj?

da maš čoln pa pecaš ribe, ajd.. tu ne mors nic sabo "pelat"
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.140
945
113
Emona / Carnium
Lahko pelješ s sabo. Samo ne ravno vitrine za ribiške pokale. Podobno, kot pri kajaku imaš tudi za sup cargo, v katerega porineš drybag in se lahko furaš od točke A, do točke B.
Še eno podvprašanje: a z drugimi plovili se pa ne obrneš nazaj?
smile-1.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
No ja, načeloma mi je vseeno za modno muho, letos sem to prvič videl, pa glede na to da imam v "bližini" jezero bi bila lahko to popoldanska sprostitev z rekreacijo. Moram pa kot sem že napisal sploh probat najprej
aplauz.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...če več kot 25 let nazaj smo vzeli surf dilo pa veslo, kakršno je pač bilo na voljo, pa akcija

daneš imaš pa naduvane kretene, ki niti v mirnem morju niso sposobni držati ravnotežja na deski, za nameček pa se še rinejo med kopalce in je samo vprašanje časa, kdaj bodo padli na koga...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ksz...če več kot 25 let nazaj smo vzeli surf dilo pa veslo, kakršno je pač bilo na voljo, pa akcija

daneš imaš pa naduvane kretene, ki niti v mirnem morju niso sposobni držati ravnotežja na deski, za nameček pa se še rinejo med kopalce in je samo vprašanje časa, kdaj bodo padli na koga...

Ja samo 25 let nazaj so bile surf dile malo drugačne
grin1.gif
Danes že težko najdeš surf dilo, ki te drži, če samo stojiš gor.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem že probal, na jezeru in reki krki. men je super, neki mal drugač.
kupu bi si ga, če bi bil res full odvisnik od vode:) Tko pa je velik cenejš izposoja ali pa se pridružit kaki organizirani skupini.

so pa deske različne, na eni bi res lahko plesal, na drugi pa moreš že bit mal agilen, da se ne zmočiš.

p.s. preveri če je veslo plovno;) sem se že potapljal za njem:((
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
gledam SUPe tu na morju, cela familija gor, nestabilno, za napihnit, boga hidrodinamika, ko blazina za napihnit

vprašam se zakaj? zgleda bedno

brez jadra je to ena huda žalost
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ce zelis "jadrati", potem je zalost ja, brez jadra. Ce pa zelis supati, je pa super. Ce ni ravno cela familija gor...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.820
4.317
113
Ma SUP je super, sploh za mulce, ker se gor zaposlijo toliko, da imajo ta stari mer cel dan pred njimi,
plus če kdo hoče pedlat, se lahko tudi porekreira...
Defenitivno 100x boljše kot navadna blazina, na kateri ne moreš stati, sedeti, pedlati itd....