Sueški prekop

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Da se našlepam z vprašanjem - dekca, napiši še nekaj koristnih informacij (sorry
grin1.gif
).

Torej - režim tam doli, kje bivat, koliko te kaj prešlatajo, če se sprehajaš tam okoli, cene (pivo in podobno), kako gledajo na ženske, ....
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Se opravičujem za pozen odgovor!
smile-1.gif
(nisem vsak dan pri volji -in času - nakladat).

Režim tam doli je dost enak našemu - nobenj te ne jebe, dokler ne narediš pizdarije.
Na letališču kupiš vizo za cca 20€ in vsttopiš v državo. Na meji greš preko "ništa za prijaviti" steze in če res nimaš 2x3 metre kufra, te noben ne povoha. V kufrih imaš lahko pijačo (oz., bolje rečeno, jo MORAŠ imeti, liter šnopsa je bolj pomemben od vsakih antibiotikov - to, kar se tiče zdravstva, je to-to).
Cigarete imajo svakojake, toda, paziti je potrebno, da imajo nalepko egiptovske davkarije. Škatlica cigaret ima, poleg napisa v oblancih, tudi nagravžno sliko bolnika s pljučnim rakom.
crazy1.gif
Cigarete, ki nimajo nalepke, in jih prodajajo na raznoraznih sukih, so slabši od srobreta, pa še veliko dražji od regularnih cigaret. Ene par takih, ponarejenih, primerkov imam še na lagerju, za potencialne probače.
Ženske se lahko šetajo naokoli golih ramen in s hlačami do pasu (od spodaj gor), noben ne bo nič težil - razen potrebnih Egipčanov, ki se ponujajo v smislu: "Kaj, ko bi probala Egipčana?". En tak dialog sem slišal na glavnem trgu v Kairu, pa, kakor sem videl uno pičko (bili sta dve v ekipi), bi ji mogoče tudi dišalo, če ne bi bilo kolegice poleg. No, pa pustimo probačice.
Alkohola se doli ne dobi nikjer. Razen v zakotnih, zanikrnih štacunah, ki jih najdeš samo slučajno ali preko zvez. Moram reči, da sem imel dobre zveze in smo našli eno beznico s pirom in enim egiptovskim šnopcem, kao grški Ouzo ali makedonska mastika - okus po janežu. Jao, sem se spačil po prvem požirku in vse skup skor stresel v skret, ampak, baje na svetu ni tako zanič pijače, da se je v sili ne bi dalo popit in tako smo družno spraznili flašo. Cena za plato pira in pol litra janeževe bljuvotine je bilo okoli 200 egiptovskih funtov, kar je okoli 30€ (10€ je 75 funtov - tečaj precej niha, ker je vezan na $). Drugače pira ali podobnih supstanc ne dobiš nikjer v gostilnah. Za hotele ne vem, ker sem bil v apartmaju v Rehab sitiju - to ti je 20 km vzhodno od Kaira, kamor se seli višji srednji sloj iz Kaira. Tja nameravajo naseliti 750.000 ljudi, trenutno jih je tam 200.000 in stvar se širi. Najbolj moteče je, ker peš ne moreš nikamor - to je spalno naselje, kjer je sicer vse, a v rangu enega Mercator centra z enim mekičem, picahatom in podobnimi fast foodi. Dobra zadeva je Argentino restaurant, kjer so na voljo res okusni izdelki iz govedine.
O samem Kairu ni izgubljati besed - ciganarija na kvadrat, kjer te skušajo nategniti na vsakem koraku. Tudi pri piramidah ni nič drugače. Najprej ti skušajo nekaj šenkati, potem pa še nekaj drugega uturiti po trojni ceni. Naprimer, slikal sem se poleg Kefrenove piramide. Pristopil je model, ki se je ponudil, da me slika. Najprej je rekel, če mam kakšen cigaret. Dal sem mu en West, potem prime aparat in me slika. Poleg skrbi, da mi ne bi spizdil aparata, sem še gledal, kajkšno kompozicijo bo izbral. Že po položaju aparata in tipa, sem vedel, da stvar ne bo kaj prida. No, pride do mene in mi na glavo povezne prt in obroč, kao, ti si naš, tio si egipčan. In se slikam še s tistim prtom. Nakar mi pravi, da ima zame fajn ponudbo - kamene piramide z merilu, sitnica, 20 funtov. Rekel sem, da ne rabim tega in en bom vzel. Potem je on rekel, da za slikanje bi pa nekako moral nekaj dat. In sem mu vrnil piramide in prt, pograbil aparat in rekel, da za slikanje je pa dobil že cigaret.
grin1.gif
Marš, banda, že pri nas nas na vsakem koraku nategujejo, a zdej nej se pa pustim še telim klukcem?
Itak so me njegovi rojaki še preveč oskubili na suku. Ampak, sve u svemu, smo nekak na pozitivni nuli. Beseda "halas" dela čudeže.
cool-1.gif

Tko, da - sve u svemu - Egipt? Heh, če nimate druzga dela, kot braniti se pred vsiljivimi trgovci in kljub mnenju, da niste bili nategnjeni, a kljub temu ste bili - go for it.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Z veliko večino napisanega se strinjam, glede alkohola, kot zamenjave za antibiotike pa se ne morem. Če dobiš hude prebavne motnje in vročino, potem je najpametneje zaviti v najbližjo lekarno (teh v Egiptu ne manjka) in kupiti ANTINAL (zelo iznajdljivi turisti ga dobijo za 5 funtov, turisti pa ponavadi plačajo od 20 do 200 funtov, prava cena pa je 3,5 funta, najpametneje pa ga je kupiti takoj po prihodu v Egipt), ki 100% deluje, medtem ko z alkoholom lahko dosežeš še dehidracijo in zares hude probleme.