Subaru Legacy Station Wagon 2010 ->

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Zakaj bi pri novem motorju menjal grelne svečke
sprasujem se.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.469
227
63
Ampak, ali je nov motor kaj boljši od prejšnjih, ali bo potrebno pri 90.000 spet menjati vstrajnik?
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Servisi so štirje v celi Sloveniji. Ni nekega generalnega uvoznika, ki bi skrbel za trgovsko mrežo. Na del se je čakalo 2 meseca na Interservisu.
Skratka eksotika. Škoda, ker avti niso napačni
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ja, razmere so mi poznane, žal je tako da gre ves uvoz novih vozil za Slovenijo preko Italije, kjer so resni bolj tako na pol. Pred leti je zadeva še nekako delovala, zadnje čase je vse skupaj res žalost. Škoda.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Citat:
Uporabnik NeBluzi pravi:
O sranje, katastrofa ...
uf-1.gif

Potihem sem nekaj sanjal o kakšni lepo ohranjeni plinski varinati 4x4, avtomatik karavan, potem pa berem tole.
Včasih je bil to neuničljiv avto. Ok rja pa to ga je lahko popapcala samo, mehanika je bila pa odlična.


Na kaj se naj sedaj začnem sliniti?
confused-1.gif

dokler je bil v rallyu je bil avto legenda... ko so šli ven je slo vse navzdol (glede prepoznavnosti). dejstvo pa je, da pri nas ni nobene zelje po kaksni reklami, promociji, ipd... potem je evropa izsilila se ta diesel motor, k je pa vec skode naredil kot koristi. Namesto da bi reklamiral poceni plin, in ga ugodno vgrajevali...

subaruja ne kupiš kr tko, medtem k gledas vseh zadnjih 100 oglasov na avtonetu s 10k v zepu...
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Ja, to bolj kot ne velja za slovenijo mogoče evropo. Med tem ko japonska, kanada, ZDA, avstralija tam dosegajo pa rekordno prodajo. Je pa res,da tam najbrž niso tako mahjeni na dizle, kot v evropi in to,da so tam cene vseeno malce bolj "človeške"
smile-1.gif


http://www.media.subaru-global.com/en/news/

Levorg je čist prijeten avto, samo problem je, da se ga v živo skoraj ne da vidit. Da bi se morebitni kupec lahko notr usedel, mogoče šel na testno... škoda
frown-1.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Se strinjam, zgleda ok avto. Sam s ceno 35k so ga pa mim pihnl... je le velikosti octavie, ali pa megana karavan.... plus nerazpoznavnost znamke... Pa preden zacne kdo z 4kolesnim pogonom... za ta dnar dobiš top kodiaka..., al s maxa, al pa celo bmwja 3...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Precej spodobno opremljen levorg je 26,5k oziroma 30k - top oprema.

Avto ima dva velika problema:

- povprečna poraba goriva dobrih 9l je za večino nesprejemljiva (meni je OK, ker delam samo 10k letno)
- bistveno večji problem pa je to, da je dobavljiv izključno kot CVT

To drugo je bil zame največji dealbreaker. Menjalnik ima dva programa, običajni je primeren za res umirjeno vožnjo, pri 50 km/h na tempomatu se motor muči z nekimi 1100 obr/min in se cel avto trese. Sport način pa po nepotrebne brezveze dvigne obrate za cca. 1000 ob enaki hitrosti, drugega učinka nisem opazil. Ob hitrem pospeševanju je motor glasen, ker pač drži obrate na max. In to ni prijetno boxersko bobnenje, temveč neprijetno zvočno onesnaževanje. Po občutku ima 130-140 PS, nikakor 170.

Sicer je avto vsaj za ljubitelje športnejših linij prijeten na pogled, sedenje je OK, kvaliteta materialov sprejemljiva, ampak upam da spregledajo in ponudijo ročni menjalnik oziroma dvosklopčnika.

Še tole: glede lege na cesti sem navajen francoskega enoprostorca pričakoval bistveno več, pa me je prvo hitrejše odpeljano krožišče tako neprijetno presenetilo, da sem preostanek testne vožnje prevozil povsem umirjeno. Toliko undeersteera ne bi namreč od 4wd subaruja pričakova niti v najhujši nočni mori, neodzivnost menjalnika pa je v kritičnem momentu poskrbela, da avto ni takoj odreagiral na dodan gas ob izhodu iz ovinka.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Men so Subariji res kul, samo roko na srce, za podoben denar dobiš npr octavio s 4x4 pogonom. Pa mislim,da nima škoda spet tok slabši 4x4 pogon od Subaruja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Pri pogonu ni ravno primerjave
wink-1.gif
.
Če pa rabiš 2x letno za do smučišča prit, bo pa tudi Octavia to brez problema zmogla
grin1.gif
.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Pri pogonu ni ravno primerjave
wink-1.gif
.
Če pa rabiš 2x letno za do smučišča prit, bo pa tudi Octavia to brez problema zmogla
grin1.gif
.

Tako je, pogon je razred zase, tle ni debate. Primerljiva (pogojno) sta recimo le še xDrive in Audijev Quattro s torsen diferencialom, ostalo je vsaj stopničko nižje, se pa strinjam da bo tudi Octavia combi 4x4 zmogla večino situacij navadnega smrtnika.
zmaga.gif