Avensis Wagon 1.8 - 2010

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Lepo videti da še kdo kupi bencinarja. Dizli so itak samo za v delovne stroje.
zmaga.gif


Sicer pa je sodeč po spritmonitorju tale avensis pravi šparovček.
shocked-1.gif


http://www.spritmonitor.de/de/...amp;powerunit=2
Za bencinarja v tako velikem avtu je res šparoven, a kaj, ko je to okoli 20% več kot pokuri dizel. In ker je bencin ustrezno dražji, lahko rečeš da pokuri 30% več penezov skozi auspuh. Po 100.000 km je to blizu 3.000 € in po 200.000 km že 6.000 €.
Potem pa avto prodaš in ker je bencinar, še za par evrčkov ceneje, tako da si pod črto na zgubi v primerjavi z dizlom za kakih 8 taužent ojrov. To pa ni več zanemarljiv denar.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Primerljiv nov Avensis 2.2 dizel je natanko 4k dražji kot 1.8 bencinar. Povprečna poraba po spritmonitor.de sodeč je pri dizlu le pol litra manjša, torej lahko recimo rečemo da pokuri cca. 15% več penezov in si v 200k km še vedno 1k eur. na zgubi napram bencinarju, s tem da je pri dizlu v teh 200k km veliko veliko večja možnost raznoraznih okvar tako da si lahko še hitro ob kakšnega jurčka ali dva če kaj shodi.

http://www.spritmonitor.de/de/...amp;powerunit=2
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Izberi šaltgetribe, pa bo manjša poraba! Sicer pa je prava primerjava 2.0 D4D. Vlečno silo in s tem živahnost daje avtu navor, tega pa bolj ali manj manjka vsem atmosferskim bencinarjem.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Za cela 2 deci je manjša poraba kar še vedno pade v okvir teh 15% ki sem ji tako ali tako z rezervo napisal.
smile-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pa servisi za dizle so tudi običajno dražji, samo primer tale filter trdih delcev. To je v mojih očeh samo nepotreben strošek. Pokvari se tudi lahko bistveno več zadev pri dizlu kot pri bencinarju. Dodatno pa kot berem če smo konkretni, toyotini dizli niso nek biser. Tako, da če želim avto voziti brez težav in nižjimi vzdrževalnimi stroški tudi ko bo izven garancije, je bencin edina smiselna opcija. Pa še vedno obstaja možnost predelave na plin.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Za cela 2 deci je manjša poraba kar še vedno pade v okvir teh 15% ki sem ji tako ali tako z rezervo napisal.
smile-1.gif

Po špritmonitorju ima 2.0 D4D s šalgetribe povprečno porabo 6,45 l/100 km, 1.8 bencinar pa 7,55. To je 17 % večja poraba. Bencin je trenutno po 1,57 €/l, dizel pa 1,44 €/l , kar je 9 % dražje ali skupaj 27,6 % dražje.

Da je dizel pri Toyoti bolj pokvarljiv od bencinarja je pa čisto natolcevanje. Pa še če bi bilo res, je to glede na lestvico zanesljivosti (poglej moje prejšnje poste!), kjer se Avensis nahaja med prvih 10, tako ali tako irelevantno.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz primerjam z 2.2 ki je primerljiv po konjih ampak ok, naj bo po tvoje. Natolcevanje gor ali dol, kakorkoli obrneš je pri dizlu x več stvari ki se lahko pokvarijo napram bencinarju. In da toyotini dizli niso ravno biser je jasno vsem ki jih vsaj malo zanima avtomobilizem in zadnjih 10 let niso živeli v luknji odrezani od sveta. Zdaj pa več ne vsiljuj traktorjev tistim ki jih nočejo(mo). Bo šlo?
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
..Zdaj pa več ne vsiljuj traktorjev tistim ki jih nočejo(mo). Bo šlo?

Ne bo, dokler ne dokažeš te tvoje zašankarske izjave!

Citat:

... In da toyotini dizli niso ravno biser je jasno vsem ki jih vsaj malo zanima avtomobilizem in zadnjih 10 let niso živeli v luknji odrezani od sveta. ..
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Preberi si sosednjo temo, imaš v njej tudi mehanike ki so enakega mnenja kot jaz. Sicer pa človeku ki izjavi da se 20 let stara gajba od ZX-a boljše pelje kot nov Superb ne mislim karkoli dokazovat. So me že od nekdaj učili da naj pustim nore ljudi pri miru.
rolleyes-1.gif
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
...Sicer pa človeku ki izjavi da se 20 let stara gajba od ZX-a boljše pelje kot nov Superb ne mislim karkoli dokazovat. So me že od nekdaj učili da naj pustim nore ljudi pri miru.
rolleyes-1.gif

Dokaži, da sem kdajkoli izjavil kaj takega, pa te častim z gajbo vesoljskega piva!
13.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Oprosti, sem te zamenjal z uporabnikom jezek, tako da se ti čisto resnično iskreno opravičujem za tole mojo izjavo.
wink-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Preberi si sosednjo temo, imaš v njej tudi mehanike ki so enakega mnenja kot jaz. Sicer pa človeku ki izjavi da se 20 let stara gajba od ZX-a boljše pelje kot nov Superb ne mislim karkoli dokazovat. So me že od nekdaj učili da naj pustim nore ljudi pri miru.
rolleyes-1.gif

Seveda se, ZX volcane z obnovljenim podvozjem se bolje pelje cez ovinke kot katerikoli superb.
cheer.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Se ti resnično zdi da je point teme o nakupu limuzine/karavana srednjega razreda v temu kateri bolj leti skozi ovinke?
rolleyes-1.gif
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Vem, da ni prava tema, samo mi lahko kdo razloži kateri dizli so po kvaliteti dobri (slišal sem samo za JTD)?

Prosim brez kakšnih nemških primeror, ker so vse več kot biser...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Za cela 2 deci je manjša poraba kar še vedno pade v okvir teh 15% ki sem ji tako ali tako z rezervo napisal.
smile-1.gif

Po špritmonitorju ima 2.0 D4D s šalgetribe povprečno porabo 6,45 l/100 km, 1.8 bencinar pa 7,55. To je 17 % večja poraba. Bencin je trenutno po 1,57 €/l, dizel pa 1,44 €/l , kar je 9 % dražje ali skupaj 27,6 % dražje.

Da je dizel pri Toyoti bolj pokvarljiv od bencinarja je pa čisto natolcevanje . Pa še če bi bilo res, je to glede na lestvico zanesljivosti (poglej moje prejšnje poste!), kjer se Avensis nahaja med prvih 10, tako ali tako irelevantno.
Dvomasni vztrajnik pri okrog 100.000 je zate natolcevanje? Pa saj je popravilo samo enga jurčka oa voziš naprej ane?
bonk.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Vem, da ni prava tema, samo mi lahko kdo razloži kateri dizli so po kvaliteti dobri (slišal sem samo za JTD)?

Prosim brez kakšnih nemških primeror, ker so vse več kot biser...

Prastari "traktorji" hehe, pol pa JTD kot si omenil (ne vem če ravno vsi), HDI 2.0 predvsem starejši brez FAP, hmmm, ni jih veliko
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
....
Da je dizel pri Toyoti bolj pokvarljiv od bencinarja je pa čisto natolcevanje . Pa še če bi bilo res, je to glede na lestvico zanesljivosti (poglej moje prejšnje poste!), kjer se Avensis nahaja med prvih 10, tako ali tako irelevantno.
Dvomasni vztrajnik pri okrog 100.000 je zate natolcevanje? Pa saj je popravilo samo enga jurčka oa voziš naprej ane?
bonk.gif
Če ne zastopiš kako dela prava statistika, ti ne morem pomagat. Če je zate to, da posamezen primer postane splošno pravilo, potem ostani tam za šankom in živi naprej v svojem svetu! Na srečo obstajajo relevantne, strokovne statistike o zanesljivosti za nas ostale.
priden.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.781
2.352
113
Pomurje
Letos so avto prenovili. Predvsem znotraj in podvozje.

Razlika je kot dan in noč. Boljša plastika, precej nižje sedenje za volanom(če si nad 180cm zelo pomemben podatek), končna obdelava je sedaj še bolj ok.
Podvozje ni več tako trdo in živčno in je precej tišje (ne nabija več v kabino).

Avto so v glavnem lepo poštimali.

S kakšnim znancem v salonu bi pomojem dobil dobro ceno za nov avto.
Julija je bila cena novega 20.900€ Luna oprema. 21.400 pa je z navigacijo.

Stegni se do tega, pa še 5 let je garancije, pri rabljenem pa ti je čez leto dni ven. Sicer lahko doplačaš za cca 800€ še za dve leti
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Zakaj pa bi rabu 5 let garancije če so pa Toyote tako strašno zanesljive? In ne v prenovljenem avensisu niso kaj dost bistveno spremenil je še zmer v popolnoma vsem povprečen če ne podpovprečen v primerjavi s tekmeci.