Avensis Wagon 1.8 - 2010

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Hi,

nekaj gledam pa ne vem če bi ali ne bi... Enkrat bom moral menjati trenutni voz, tam v roku dveh let sigurno (trenutno gledam sicer Avensisa, če bo kaj čez 2 leti pa morda kaj drugega tedaj letnika 2012 recimo). Sedanji avto je bp, ampak ne lih iz vidika varnosti pa hrupa v kabini, na plin se mi ga tudi ne splača predelovati, ker če ga kam malo kresnem bo ekonomska totalka. Stara gajba pa to...
smile-1.gif

Kakorkoli, nekaj gledam pa brskam pa mi ne da miru Avensis karavan1.8 bencin, 147hp , letnik 10/2010. A so kakšni problemi s temi avti tako overall, predvsem pa me zanima kako je z motorjem, če je OK ali so kakšne večje/manjše hibe? Jermen, veriga? Hvala za vse info. Cene pa kot sem gledal so tam cca 17-18k EUR za luna opremo, ki pokrije tiste minimalne zahteve.

 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Bencinarja? Avto te velikosti in posledično teže nima smisla kupovati, če ni dizel, posebno če je rabljen. Saj je dizel tako tih, da sploh ne boš vedel, da ni bencinar.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kaj ti ni jasno?
Tebi nima smisla kupovati takega vozila z bencinskim motorjem, meni se zdi pa nesmiselno kupovati tak avto z dizelskim motorjem. Pa kaj zdaj, kaj te boli?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:
Glede motorja so končno zrihtali pravi "variable valve camshaft". Tu se skriva relativno velika moč in majhna poraba goriva.

O avtu kot celoti pa ne vem nič
smile-1.gif
Bodo drugi več povedali
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.930
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Atmosferc.
Toyota še ni iznašla turbobencinarja
tko kot honda
wink-1.gif

Glede na porabo sumim da uspesno skriva 147konjev in najbrz ne skoci tako kot vtec od honde
wink-1.gif

Posteno povedano.sem pricakoval 2 litra visjo porabo
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
ksz.

Hvala za vse podane informacije. Sem gledal tudi na youtube teste omenjenega vozila pa ni nekih večjih minusov. So pa tisti standardni, ki jih pravijo za Toyote , da je vozilo tako zaspano oz. bolj umirjeno in ne za mladce mojega kova.
grin1.gif

Ampak ok, s tem se ne obremenjujem kaj dosti. Glavno da ima plac pa da se normalno peljem.
smile-1.gif


 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Jaz imam dizla, limuzino, isti letnik.
Overall z avtom ni problemov, nock, nock, nock, moti me pa kup stvari, ki sem jih že enkrat opisal: brleča oznaka stikal na vratih (tu je mišljeno komaj vidno osvetljena stikala), ne zložljivi ključ pri avtu za novo ceno cca 25KEuro, dvig prednje haube na palčko in ne na amortizer, materijali znotraj: predvsem volan, oblečen v usnje; pri 44 kkm izgleda, kod da jih ima 10x več. To bo moja prva zahteva po menjavi ob naslednjem obisku servisa.
Sem pa zadovoljen z motorjem, čeprav je v eni drugi temi govora o problemih z 2.0 d mašino: problemov do sedaj ni, je dovolj poskočen tudi ob polno obremenjenem vozu (127 KM) in ne preveč požrešen (AC 10 km nad omejitvijo po tempomatu, polno obtežen, povprečna poraba 5,6 litra).
Takšen kot ga gledaš ti mora imeti ogromno prostora. Limuzina ima sicer globoki pritljažnik, vendar zaradi omejene višine malce manj priročen.

Aja, veriga je, zato sem ga tudi sam kupil.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.930
113
pri taščici
Pa se povej koliko tvojih turbo motorjev je v slo. recimo, oziroma kje v slo, s kaksnim dobavnim rokom in po kaksni ceni narocim rezervne dele za turbo B motor od H ali pa T.saj ga je tudi toyota ze izumla, samo boji se ga ocitno ko vrag kriza. Pa smo spet pri veri.
Aja saj si napisal zeja jih muci. Posledicno s zejo pa najbrz co2.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
A se lohk vidva prek ZS nadrkavata glede nekih x turbo motorjev,ki s temo nimajo veze?

Hvala
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pa kaj ma v tej temi vezi turbo motor???? Dejmo se držat teme pa pomagat človeku pri odločitvi. Njemu mal dol maha kdo ma pa kdo nima turbo motor
smile-1.gif


Sam imam sicer versota dizla, tko da ti glede bencinarja ne morem kej povedat, le to, da so imeli določeni letniki neko napako na motorju, katero pa naj bi Toyota odpravila z vpoklicem. Če se tukaj ne bo nihče našel pa pobrskaj še po Toyota forumu.

LP
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Hvala vsem za vse info.
Ja, turbaki me res ne zanimajo, saj jih v teh avtomobilih ni. Prej je lastnik avensisa pisal, da je par stvari, ki niso OK, npr. volan. No, več takih mnenj bi bilo dobro dobiti. Ko si nekaj časa lastiš vozilo, opaziš zadeve, ki ti niso OK, na začetku pač ne, ko si ves zaljubljen v vozilo.
smile-1.gif

Zdaj ker lastnikov avensisev ni veliko, nekako ne pričakujem veliko odgovorov, pa vendar vsi podani upam, da so kar se da objektivni.