Legacy Wagon 04/05 vs. Civic hatchback 07/08

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Kako se obnese civic na daljših relacijah (2-3 ure vožnje?) Ali si imel 1.8 bencinarja?

Za legacy bi me seveda skrbelo glede delovanja LPG naprave, v vsakem primeru bi se odločil za takega, ki ima že tovarniško predelavo (klik). Vzel bi 2.5 motor, ki je enako zmogljiv kot 2.0R z razliko, da je pri slednjem ob nastavljanju ventilov (vsakih 30-40k km) potrebno vzeti motor iz avta (= cca. 700 EUR).
bonk.gif


@all: v mislih sem sicer imel tako laguno (ne konkretno ta avto). Prednost vidim v tem, da te še niso imele DFP, FL modeli so močno izboljšani (kvaliteta materialov in zanesljivost v splošnem), (renault-nissan) motor ima verigo, preventivno pa bi seveda menjal ojnične ležaje.
grin1.gif


Zavedam se, da je civic vs. legacy/laguna drug (velikostni) razred in res karavana trenutno (še) ne potrebujem, vendar se lahko zahteve po prostoru v roku nekaj mesecev spremenijo. Sicer pa bi v civica moral bp. iti tudi otroški voziček (normalne velikosti, tisti za dvojčke verjetno ne
cool-1.gif
).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.882
3.912
113
Civic 1.8 je anemičen motor, ki ne spada v to tisočletje (sicer sedaj tvegam napade hodnašev da je menjalnik zato da se ga uporablja ...). Poleg tega te "made in GB" honde niso top of zanesljivosti. Sam avto je samosvoje oblikovan tako da če ti je pač všeč je to to, če ti ni ga niti pogledal ne boš. Velikost prostora v prtjažniku je "subjektivna", lahko je litersko velik ampak je pa oblikovno tako narjen da potem vanj ne gre nekaj kar gre v en razred manjši avto.

Legacy vzameš pod pogojem da rabiš 4x4, veliko placa, ... mislim avto je precej velik. Aja boxer motor spada tudi v kategorijo "narjen za prejšnje tisočletje". Pri tem 2.5 se to samo še bolj čuti. Sicer ni slab mogoče z avtomatikom in penzion relax vožnjo.

Noben od teh dveh avtov ni ravno udoben, v bistvu spadata oba v "šport like" segment zato sploh pri 30k na leto, raje vzami laguno dizla!
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.882
3.912
113
Razen zadnje generacije je za svoj razred trd, športnost sem pa omenil bolj zaradi 4wd pogona. Avto je težak in ima čudno razporeditev teže tako da so občutki mešani (če držiš gas v zavoju na 4k rpm deluje ok, ko se pa pripelješ lagano v zavoj je pa precej nesiguren).
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
nesiguren je zaradi mehkega vzmetenja (dokaj) ampak ker ima zaradi boxerja nizko težišče, se presneto dobro drži na cesti,
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Legacy bi imel original 17 col, tako da verjetno prav zelo mehek ni, je pa relativno lahek (1450 kg pri 4,7m in 4WD).

Glede civica pa je tako, da se mi oblika dopade, motor tudi (pač ni 2.0 TypeR ali 1.6 VTI), tako da tega navadnega 1.8 verjetno že prehiti kakšen avto, tudi če je honda hitrejša. "Takšna resnica je bila v praksi že večkrat dokazana, vendar očitno tega nihče ni videl oziroma noče videti"
evil.gif

Oblika prtljažnika je OK, edino dolžina ni ravno za pohvalit (hatchback pač).

Edit: ravno motorji, ki so bili delani za prejšnje tisočletje, bodo še doooooolgo delali. Sodobni (razen redkih izjem) pa...
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.023
53
48
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Odločam se med tema dvema avtoma, zato bom za mnenja vprašal tukaj (subaru in honda forum bosta hvalila vsak svoje), alter pa naj bi bil nepristranski.
grin1.gif


Od lastnikov teh vozil oziroma tistih, ki ste jih vsaj že peljali, bi želel slišati:

- kako udobni so sedeži na daljših relacijah?
- stroški vzdrževanja (honda ima verigo), tu me zanimajo predvsem izredni stroški
- zanesljivost (honda tega letnika je made in UK - 5 vratni model)

Legacy bi bil 2.5 (+plin), civic pa 1.8 bencinski motor. Oba bi dobil za približno enako ceno, s tem da imajo subaruji seveda že vsi 150k + prevoženih, honde pa cca. 100k.
Hvala za konstruktivne odgovore.
priden.gif

Japonca se kupi samo tistega, ki je izdelan na japonskem. V tvojem primeru je to Subaru. Vsak lastnik Subaru-ja, ki ga poznam, ga noče menjat dokler ga ne zgoni. Civic, odkar ga izdelujejo v UK, ni več pregovorno zanesljiv. Ga ima kolega, ga zdaj že nekaj časa prodaja pa ni nekega velikega zanimanja.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Sem imel mazdo 323f, 2 leti in 60k km brez najmanjše težave.
zmaga.gif


Imel bi M6 (07-08), ampak nikakor ne dizla. Bencinarja pa ni nobenega pametnega razen MPS, ki pa je malce prepožrešen.
grin1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
hehe... men se zdi, da bi ti najraje hodno, vendar ti hudiček na desno uho še vedno nabija, da mogoče je pa legacy boljši, kljub temu da je dražji...

zdele rabiš samo potrditev kakšnega lastnika, da je civic udoben, da se tehtnica prekucne v prid civica, a ne?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Hehe, niti ne, vedno bolj se nagibam k legacyju. Honda ni made in japan, danes sem si eno ogledal, pa sem bil kar malo razočaran (črički, kvaliteta izdelave)... In sedeži niso ne vem kaj, sploh v primerjavi z volvom V70, ki je bil moj zadnji večji avto.

Sicer pa zunaj sneži in če bodo tudi naslednje zime take, sploh ni kaj za razmišljat...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
no ja, če bo downgradeov iz v70 na civic, te bo zihr kej motilo...

sej veš, ko se navadiš razkošja, se mu težko odpoveš.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Jst se s civicom dosti pelem, ker ga ima sodelovc in se skupaj furava.
In jst ga vsekakor ne bi kupil, predvsem ker ni japonc in se to do dobra pozna. Črički vse povsod, pixli na zaslonu crkujejo, plastika odpada. Če sem ga kdaj jst pelal nism imel nobene povezave med cesto in voznikom, skratka mene je ta generacija razočarala.
Je pa res, da ta motor ni požrešen, sploh zato ker ima 6.prestavo.

Kaj pa Civic 4d.? Ta je na japonskem delan. Al pa mal Accorde poglej.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Za uporabnost se mu gre (prtlažnik)m drgače bi mu jst že prej Accorda porinil naprej
grin1.gif


Civic je čist zanesljiv in ok, žal pa izdelava res ni na nivoju starih japonskih, ampak tako slabo pa spet ni kakor folk pretirava in potencira.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Jah tolk slabo ni, sam ti gredo na živce take stvari. Jst če bi imel na izbiro al Accord ali Civic bi vsekakor izbral Accorda. Res da je limuzina in prtljažnik ni tolk praktičen sam bi rajše dal zanesljivost in japonska kakovost na prvo mesto.
Jah Accord Tourer če bi bil kakšen bogato naložen pa črne barve, bi tud pozabil tisto grdo stvar zadaj
grin1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
4d civic je precej neuporaben, glede HB pa sem se tudi sam prepričal da je precej kinderjajčkast. Accorda karavan pa je res bruh.

Pa še malo off: zasledil sem, da se da dobiti novo kio ceed coupe (bele barve) v akciji za 9.990 EUR, kar sliši se zelo mikavno oz. je to drobiž za odličen športni avto !
evil.gif