Strošek prevoza do Grčije (Lefkas)

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
če imaš srečo še dodaj 7 ur do Ancone in čakanje 3 urce, da na trajekt prideš.
Če bi blo iz Benetk ali Trsta 100% da trajekt gre ni panike. Tak pa to kaj dela Minoan zadnja 3 leta pa jaz velik sovražnik dolgih voženj niti ne razmislim več o trajektu.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Sem ravnokar prišel, potovanje brez problemov, razen ko prides na Bolgarsko mejo je malo dlje zacakat, ker moras izpolnit obrazce o koroni, vreme super... Drzimo se higiene in mislm, da nam bo uspelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Sem ravnokar prišel, potovanje brez problemov, razen ko prides na Bolgarsko mejo je malo dlje zacakat, ker moras izpolnit obrazce o koroni, vreme super... Drzimo se higiene in mislm, da nam bo uspelo.

Lahko kaj vec? Kdaj krenil iz Slo, morebitne vmesne prenocitve. Cist sam casovnica. Hvala.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Snajper bravo! Zanima pa me, ali moraš imeti rezervirano točno lokacijo in vedeti kam greš, ali to ni potrebno.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Kje naj zacnem...iz Ljubljane startal ob 5 30, v Bolgarijo prisel z 1uro zamude(zaradi srbsko bolgarske meje) ob 19.00 v Bolgarskem času (1h naprej od nase). Presplali v bližini Melnika(odlicna hrana). Zjutraj ob 8 startali iz Melnika, na meji z Grcijo skoraj nobenega samo tovornjaki. Prisli v kamp z zamudo in shopingi ob 13 30 v tahalata kamp, kjer sem rezerviral že Januarja, ker kasneje je ze vse rezervirano. Šotor na plazi, hladilnik, klima, vzmetnice..Turistov je nekaj Nemci, Bulgari, Grki, Srbi in en Slovenec. Zelo lepo, peščena plaža, nobeden ni zahteval kam gremo.. ko smo se ustavljali na počivališčih smo se drzali zdravstvenih priporocil. Dva lidla na poti, uglavnem super smo.. aja pri sosedih ze kašljajo.
P.s. sem bil v dvomih( moja ni bila nič), da bi šel, ampak sem zaenkrat vesel. Se mi zdi, da ko sem bral te domače novice sem bil samo potrt o vsem tem, kar se dogaja. Zdej jih ne berem več (toliko). U glavnm maska, razkuzilo 2 m in pa rakija.
IMG_20200628_173713_2.jpg
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Uživajte, fouš, mi jo bomo danes popihali iz Hrvaške domov, da ne pademo pod karanteno. Srečno.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Brez veze, v karanteno neboste šli, ker bo na rumeni listi.. če bo.. sam stran od gneče pa je.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Žal ni šlo letos z avtomobilom v Grčijo, zaradi negotovosti, kaj bo čez mesec dni, tako da smo se odpravili v torek z avionom na Zakintos. Na letalu maske vseskozi gor, pri pristanku na letališču smo slovenci lahko šli mimo corona testa, nekaj tujih državljanov, med njimi hrvatica je morala na test, v hotelu smo lahko brez mask, hrano strežejo oz. nalagajo le zaposleni, na plaži pod senčniki je vsak drugi senčnik fraj zaradi distance,... Z letala, ki je priletelo iz Romunije, so morali vsi potniki na test. Turistov je na oko kaka četrtina, ali še manj, občutka zunaj, da bi bilo kaj narobe ni, plaže, vreme in pivo pa itak super...
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Evo, prišli iz dopusta iz Grčije. Super je bilo (mogoče bom napisal krajši potopis). Glede drzanja ukrepov se držijo Grki in Bolgari. Hrvati so tako, kot, da ni nič, Srbi pa so se zdej začeli držati ukrepov (ampak prepozno). Ceste na hrvaškem se občutno slabše kot pred leti. Srbi imajo super avtocesto. Bolgarija ima tudi zlo vredu avtoceste ampak tam kjer se pelješ po magistrali je pa tako tako. Grki imajo solidne ceste, razen na polotoku(halkidiki), kjer so pa ze na nekaterih koncih, kar dotrajane. Nazaj grede smo imeli drivein dizenfekcijo pri Bolgarih, pri vstopu v srbijo smo pa čakali uro in pol. Srbsko Hrvaška meja ni bila problem, prespali v Vukovarju poceni spanje in hrana ( kar luštno medtece, kjer se vidi še na nekaterih hišah luknje od metkov).
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Evo. Tudi mi iz Lefkasa. Na Prevezi so nas cel avion stestirali. Prej je bilo rečeno, da opravijo random teste.

Drugače pa, kot pravijo drugi, Grki so kar previdni, znotraj vsi maske, gužve ni, okol 15 % normalne zasedenosti. Spet je za nami super dopust.
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Letos so čarterji na Lefkas hecni. Ker ni Adrie, so naše agencije (Palma, Kompas) najele hrvaški Trade Air. Ko smo šli dol, smo se ustavili na Lefkasu in se nas je nekaj izkrcalo. Ostali so šli naprej do Kefalonije. Nazaj grede pa smo iz Preveze spet leteli na Kefalonijo, izkrcali nove potnike, vkrcali stare in piči proti Brniku.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ni to logično? "Krožni let", saj verjetno za eno destinacijo ni dovolj potnikov.
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Je logično, če ni dovolj potnikov le za eno destinacjio. Očitno so imeli t.i. kvote, ker nisi več mogel kupiti karte za Lefkas, temveč za Kefalonijo. Si bil pa na istem avionu. Veliko več je bilo povpraševanja za Lefkas. Jaz naj bi dobil zadnje 4 karte.