Strošek prevoza do Grčije (Lefkas)

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
• As of July 15 there will be a gradual lift of all other exceptions.

Until then:
The borders with Albania, Turkey and North Macedonia remain closed until June 14, with the exception of trade and Greek citizenship persons or those residing in Greece.
Flights from and to Italy, the Netherlands, Spain, and the United Kingdom have been suspended until midnight of June 14. And in this event, trade and repatriation of Greek citizens are excluded.
Exceptions include health workers, those obtaining a long term visa in a European country or a Schengen country, those obtaining entrance by a Greek consulate, government officials, diplomatic, military staff and humanitarian staff, as well as aircraft crew.

All visitors, regardless of nationality, coming from abroad, must be tested and if the test is negative, they must stay in self-confinement for seven days. If they turn to be positive, they must stay in compulsory quarantine for 14 days.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Vprašanje če nebojo še ki srbi zaprli pred 15. :) Te še čez bolgarijo odpade.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Meni pa gre na organ to, da so vsakodnevne informacije za hrvaško, za druge destinacije pa kot da ne obstajajo. Ali sploh lahko kje sproti spremljaš situacijo odprtih mej. Eventuelno bi šel v Grčijo tudi čez Bolgarijo, pa nikjer informacij glede prehoda mej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Jaz grem 27 junija v Grčijo čez Bolgarijo, pri brskanju v tujih novicah naj bi Slovenci lahko šli čez mejne prehode brez karantene. Ampak sem nekje zasledil, da bo Grčija naključno preverila tujce in katere bo dala v preverbo za corono,le ti bodo morali počakati v hotelu 1 do 3 dni, dokler ne pridejo izvidi.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Mi bi šli tam okoli 3. 7. Bi te prosil za info, če se ti bo dalo kaj pisati. Nimamo pa še nič rezervirano, tako da bomo sproti iskali nočitve, cilj pa letos po možnosti Skiatos.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Bom napisal, ko pridem, če pridem, ampak mislim, da nebo problema.. gremo na hakidiki v tahalata camp. Treba malo spremljat..
Drugače pa še malo o cestninah. Na hrvaskem bom kupil emc, kjer je emc dejansko zaston če kupiš za 550 kun napolnjenega. V Srbiji pa pride srbski abc 20 evrov, ne glede koliko je napolnjen, ampak je tam fajn gneča okol Beograda na cestninskih postajah, pa včasih kar čakaš. Bom pa še razmislil o nakupu. Bolgarija 15 evrov e vinjeta. To je najboljša varianta.
Kakšne so kaj cene v Bolgariji, npr v trgovinah?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Bom napisal, ko pridem, če pridem, ampak mislim, da nebo problema.. gremo na hakidiki v tahalata camp. Treba malo spremljat..
Drugače pa še malo o cestninah. Na hrvaskem bom kupil emc, kjer je emc dejansko zaston če kupiš za 550 kun napolnjenega. V Srbiji pa pride srbski abc 20 evrov, ne glede koliko je napolnjen, ampak je tam fajn gneča okol Beograda na cestninskih postajah, pa včasih kar čakaš. Bom pa še razmislil o nakupu. Bolgarija 15 evrov e vinjeta. To je najboljša varianta.
Kakšne so kaj cene v Bolgariji, npr v trgovinah?


Cene so nizke.
Je pa tam bolje imeti helikopter kot avto.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Šlogam: v roku dveh do treh tednov zapiramo južno mejo, ali pa avstrijci zapirajo našo severno. :cool:
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Ali je ze kdo šel v Grčijo oz bo šel, ali se ze vrača?

POMEMBNO PRI TRANZITU PREKO OZEMLJA S MAKEDONIJE
S 15.6.2020 bodo tuji državljani lahko neovirano tranzitirali ozemlje S Makedonije. To bo od 17.6.2020 omogočeno preko vseh mejnih prehodov. Vstop in izstop iz države je omejen na 5 ur, kar oseba potrdi z izjavo ob vstopu v državo ter jo preda ob izstopu. Ukrep bo veljal do popolne sprostitve režima vstop-izstop v SMK.

Pomembno za potnike, ki bi želeli preko S Makedonije potovati v Grčijo in Albanijo: Zaradi nove uredbe je grška meja s Severno Makedonijo in Albanijo zaprta do 1. julija. Vstop EU državljanov v Grčijo po kopnem je možen le preko bolgarsko-grške meje!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Jaz mam enega prijatla doli. Šel je v nedeljo čez Bolgarijo brez problemov.