Stropna dekoracija

led

Zelenc'
17. jul 2012
1
0
1
Pozdravljeni! Sem nov na forumu in me zanima nekaj stvari o stropni dekoraciji. Na stropu bi rad imel namesto vgradnih halogenk led lučke ali kakšne žarnice v velikosti malo večjih ledic. Pravzaprav bi rad imel nekaj takega: klik
Zanima me, če kdo pozna koga, ki se ukvarja z izdelavo tega oz. kako bi lahto to naredil sam. Rad bi imel stikalo on/off in pa dimmer, da bi lahko nastavljal moč svetenja, če je možno pa vse to preko daljinca. Zanima me, če bodo dovolj samo ledice, ali bom potreboval še vgradne luči zraven. Jaz bi to naredil v knauf, zvral luknjice, vstavil diode in jih zvezal, nevem pa, kako jih priklopit na štrom in kako sploh izvest vgradnjo luči. Verjetno bi moral plate devati na strop posamezno po npr. 1m2 ali kako? Skrbi me še, da bo crknila ena ledica in ne bom vedel katera in bo treba vse razdret itd. Prosim čimveč koristnih informacij in nasvetov glede ledic na stropu. Hvala že vnaprej!
 

peter1988

Zelenc'
18. jul 2012
8
0
1
Če se ne spoznaš na te zadeve je vsekakor bolje da poiščeš mojstra za razsvetljave. Eno izmed podjetij, ki se ukvarja z osvetljevanjem je Arcadia, vendar je to precej veliko podjetje, tako da se ti njih po mojem mišljenju ne splača najeti - mogoče tam le kupiš material. Za montažo pa malo poguglaj za kakšnega električarja v tvoji bližini.