Stroji za kuhinjo, pralnico:

Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ja, najlepša hvala za tale izčrpen predlog! Pri pomivalcu je moteče, da je popolnoma vgradni - želja je, da se vidi stanje akcije, koliko je do konca, kakšna ura, itd., hladilnik špica, še posebej hvala! Napa predraga. Predvsem za indukcijo iščem reč, da si zadovoljen z nakupom, 100€ ekstra ni problem, da le ni 500+ vrženih proč za eno slabo zadevo.

Hvala še enkrat, 5*

pri napah bi ti predlaga še firmo elica, ta bi tudi utegnila biti okej izbira. Bo sevlje kaj več o njej povedal. Predlagal pa bi jo, ker majo precej pestro izbiro nap, tu bi ti prdlagal tud tiste ki so vgrajene v pult, zraven kuhališča Glede na to, da si vsaj kar se tega tiče "bolj zahteven" se mogoče splača preveriti še to opcijo? Bo pa na ta račun šla ena omarca to si lahk zihr

kar se pomivalcev tiče, polno integrirani (skriti) imajo ponavadi info lučko, kjer preko barve spremljaš potek pšranja, tisti boljši, višji rajngi pa imajo projektcijo svega i svašta na tla. Torej tisto kar gledaš na dsipleyu pri navadnem pomivaclu tu spremlaš na tleh (izbran program, čas, faza programa itd...) To morš pač pri različni hproizvajalcih prevert, amapk velika večina jih to ma - to funckijo- se pa od proizvajalca do proizvajalca drugače kliče
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Ko sem razkopal starega elektoluxa ki je crknil, je kolega vzel spodnjo in zgornjo košaro ter ju vstavil v svojega Boscha (cca 10 let star) in paše kot ata na mamo, vs ez vodili i npriklopom za vodo zgoraj.....če to ni ista dimenzija in isti standard kar pomeni da so stroji praktično enaki z drugo fronto pol sem pa jaz papež,...Torej elektorlux in Bosch!
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Ko sem razkopal starega elektoluxa ki je crknil, je kolega vzel spodnjo in zgornjo košaro ter ju vstavil v svojega Boscha (cca 10 let star) in paše kot ata na mamo, vs ez vodili i npriklopom za vodo zgoraj.....če to ni ista dimenzija in isti standard kar pomeni da so stroji praktično enaki z drugo fronto pol sem pa jaz papež,...Torej elektorlux in Bosch!

kaj pa dotok vode (zadnja stran košare)? sta "priključka" identična? kaj pa ko se "spremeni" višina košare (dvigne)? Se pokrivata/pašeta en na drugega ali ne?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
hja zdej priključka in višine ne morem več preverit ker sem jih odal, bom ga pa vprašal in javim.
Hec je da sem speminjanje višine zgornje košare ugotovil šele ko je stroj crknil haha prej sem pa visoke krožnike polagal vodoravno,..ah ja vsak dan se kej novga naučiš
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zelo dolgo nazaj - kakih 20 let, je stric od žene delal v predstavništvu Gorenja v D. Smo iskali 45cm pomivalec in je rekel, da se pomivalci delajo v dveh ali treh tovarnah v Evropi, 45cm pa samo v eni v Italiji. Zlagal on meni, jaz lažem vas.

Enako je s kitajsko proizvodnjo v megatovarnah - delajo enak proizvod za 100 znamk, samo fronto menjajo ali pa napise in nalepke.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Proizvodnja pomivalni strojev:
Miele - Nemčija
Bosch - Nemčija, Poljska, Španija
Siemens - isto kot Bosch
Gorenje - Slovenija, Italija, Kitajska - Švedske oz Askota ni več, ker je komplet linija sedaj v Sloveniji
Aeg in Electrolux - Italija
Candy - Italija, Kitajska

Včasih je delal Bosch za Gorenje, tega že dolgo ni. Gorenje ima sedaj svoje, Kitajske in Smegove, vendar bo Smeg verjetno kmalu zaključil.
Bosch dela vse sam na različnih lokacija
Electrolux dela sam in kolikor vem ni imel nikoli povezave z Boschem. Sicer so bili 10 let nazaj vsi Electroluxi nemški, samo mislim, da so imeli svojo proizvodnjo.

Če koga zanima iz kje je kakšen pomivalec lahko napiše in bom povedal. Za 90% modelov lahko točno povem.

lp
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Miele pri najboljši volji nisem našel modela ki bi ustrezal (vgradni z vidno fronto) za manj kot 900 eur,....ostale znamke se pri 600, 700 eur končajo najdražji modeli....
 
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Proizvodnja pomivalni strojev:
Miele - Nemčija
Bosch - Nemčija, Poljska, Španija
Siemens - isto kot Bosch
Gorenje - Slovenija, Italija, Kitajska - Švedske oz Askota ni več, ker je komplet linija sedaj v Sloveniji
Aeg in Electrolux - Italija
Candy - Italija, Kitajska

Včasih je delal Bosch za Gorenje, tega že dolgo ni. Gorenje ima sedaj svoje, Kitajske in Smegove, vendar bo Smeg verjetno kmalu zaključil.



Bosch dela vse sam na različnih lokacija
Electrolux dela sam in kolikor vem ni imel nikoli povezave z Boschem. Sicer so bili 10 let nazaj vsi Electroluxi nemški, samo mislim, da so imeli svojo proizvodnjo.

Če koga zanima iz kje je kakšen pomivalec lahko napiše in bom povedal. Za 90% modelov lahko točno povem.

lp

tu bi dodal da je vsaj en stroj (za tega dam roko v ogenj za ostale ne) fagorjev, en stroj (sicer za HR tžišče) pa se ponekod prodaja pod blagovnom znamko OK. pri nas se le-ta dobi v (inter)šparih in sicer tko ECG oz nekaj iz teh 3 črk.

V tujih državah se od tega proizvajalca dobi vse od dvd playerjev do pomivalcev, špar je pač glede tega bolj skop
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
V primeru, da hočeš vedeti koliko je še do konca potem lahko izbereš tudi ta model:
siemens , kjer ti stalno na tleh kaže koliko je še do konca pomivanje.
Ker stroje z vidno komando nihče ne kupuje več.:)

to pa nebo drzalo :D...jaz sem pred 3 meseci kupil takega z vidno komando..
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Hvala vam vsem za nasvete in razpravo. Se mi zdi, da sem dobil jasno sliko. Malo sreče pa vedno rabiš pri taki izbiri.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Whirlpool wp 79 /1, star 12 let. Na nalepki pise Made in Germany. Je to res? Dela pa kot sus, razen da je spodnja kosara zacela rjaveti, lomijo se palcke in feder za odpiranje vrat je fuc, tako da je treba drzat vrata.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:

Ker stroje z vidno komando nihče ne kupuje več.:)


[/QUOTE]

Ma nemoj
smile-1.gif
če ga ne bi noben kupil ga ne bi več prodajali, tako pa ima vsak proizvajalec vsaj 2 modela takega stroja v ponudbi....
Meni je všeč vidna komanda ker inox fronta in digitalni displej poživi izgled kuhinje.
 
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Whirlpool wp 79 /1, star 12 let. Na nalepki pise Made in Germany. Je to res? Dela pa kot sus, razen da je spodnja kosara zacela rjaveti, lomijo se palcke in feder za odpiranje vrat je fuc, tako da je treba drzat vrata.

ja. whirlpool ma v lasti baucknecht..nemški proizvajalecv ki ga je whirlpool posovjil. BTW tale bauknehzt je celo z obodoinom sodeloval
bonk.gif
....če češ lahk preiščeš hr, sr forume

https://en.wikipedia.org/wiki/Whirlpool_Corporation
https://en.wikipedia.org/wiki/Bauknecht_%28company%29

očitno so jih tam v bauknecht u naštancali tud za druge marke - v tem primeru whirlool. Ker drgač whirlpool dela mislim da na Poljskem, za Madžarsko ne dam roke v ogenj. Zna biti da ma tud tam kaj, ampak prav zihr nism
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:

Ker stroje z vidno komando nihče ne kupuje več.:)

Ma nemoj
smile-1.gif
če ga ne bi noben kupil ga ne bi več prodajali, tako pa ima vsak proizvajalec vsaj 2 modela takega stroja v ponudbi....
Meni je všeč vidna komanda ker inox fronta in digitalni displej poživi izgled kuhinje.

[/QUOTE]

Mišljeno je bilo v narekovajih, samo jih nisem napisal
smile-1.gif

Seveda se še kakšen proda, samo so pa res izjemno redki. Konkretno pri meni ni niti vsak 30 stroj z vidno komando.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Whirlpool wp 79 /1, star 12 let. Na nalepki pise Made in Germany. Je to res? Dela pa kot sus, razen da je spodnja kosara zacela rjaveti, lomijo se palcke in feder za odpiranje vrat je fuc, tako da je treba drzat vrata.

Je čisto res. Pred 10 leti so bili skoraj vsi pomivalci narejeni v Nemčiji. Sedaj pa je od tega ostal samo še Miele in BSH, od teh ki se prodajajo pri nas.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
Novo kuhinjo sem si tudi zamislil da bi pol metra dvignil pomivalca, ampak zdaj nova postavitev tega ne omogoča ker bo pomivalec na otoku. Ideja je sicer odlična, ampak mislim da na dolgi rok, tole šteka in lahko imaš težave. Vsaka nova stvar je dobro videt kaj sezgodi po nevem 5 letih...