Stroji za kuhinjo, pralnico:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
V grobem sem naštudiral takole, kuhinja:
- štedilnik z indukcijo, nekaj od Elektroluxa / Boscha oz. skoraj vseeno, le spodnje obrate indukcije naštudirati, koliko zvezno delujejo
- ror s pirolizo, praktično vseeno firma
- napa klasika, vseeno, hladilnik bo verjetno prostostoječi whatever, mikrovalovna je tudi vseeno

pralnica:
- pralni stroj Gorenje, zaradi učinkovitega servisa / 5 letne garancije, mogoče v Bosch vode
- sušilni stroj Beko, price/performance, če malo uporabljaš oz. Bosch s TČ, če ga veliko uporabljaš

a je to to?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo pripomba: napa še zdaleč ni vseeno - preglej pretoke zraka; večji pretok je sicer malo več hrupa, ampak doosstiii večja učinkovitost!

Podvprašanje: zakaj piroliza? A pečete tako, da se "posvinja" cela pečica in to vsak dan? Meni so rekli, da pirolizo ni priporočljivo več kot parkrat na leto laufat.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Imam tole kaminsko napo več kot leto dni.Zelo zelo zadovoljen z njo.Mi ni žal da sem tok dal zanjo.Res je vredna tega denarja.Je tiha učinkovita,polet še hladi poleg
smile-1.gif


http://www.ideo.si/kaminske_dekorativne_stenske_nape/stenska_napa_LC97BA542_SIEMENS
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
500 m3/h bo po mojem v redu izbira? Klasika napa ob enem švoh prezračevanju z rekuperacijo bo pomojem ok.

Pirolize jaz ne rabim. Svinjamo zelo malo oz. skoraj nič, predvidena je uporaba recimo 1 x na leto ali 2, če gledam sedanji ror. Tak prav žena. In ker so cene postale normalne, bom veto unovčil drugje.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Sem videl,zdej k je kolegica kupla napo za 200 eur za novo kuhinjo...šrot od šrota...Hvala lepa...ko je mojo vidla in kako neslišno deluje...je ostala brez besed...njena ruži ko one stare Gorenjeve nape...da jo sosedje slišijo
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Siemensova je 66dB, ena šrot, ki jo jaz gledam recimo, pa je ženi všeč, pa je na full gas 64dB. Bom pa pred nakupom probal tele zadeve čimbolj točno preverit in sicer najbolj, kako dela kakšna indukcija v praksi pri spodnjih stopnjah ter kako glasna je in isto za napo. Da le ni prehuda reč.

Edit: gledamo pa tudi pri nas širino 90cm, ker bi kuhalno ploščo mogoče raje imeli 78cm široko. No, luknja je že pripravljena na sredino za 90.
 
Nazadnje urejeno:

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Sej ti piše,kok je moja glasna pr najmajnši ali normalni stopnji in intenzivni...

Lahko rečem da,je res Zelo zelo tiha...imam jo večina na 1 stopnji...ker je fuul močna...če pa na velko kuham in pečem na plošči, dam na 2...na 3+intenzivno še Nisem nikoli uporabljal...ker ni bilo potrebe...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Mi smo naštimali eno indukcijo od AEG, relativno poceni je bila - širina ca 80cm in eno kuhališče je 32cm
HK8542H0X-B kupljeno pri Bielmeier za 440EUR s poštnino.
Midva sva iskala tako z velikim kuhališčem, ker radi uporabljamo take posode.
Vse tiste, ki kombinirajo polja in so v najinem cenovnem rangu (in tudi precej višje), so imela polja ožja (npr 24cm). Pri kombiniranih poljih malokdo od prodajalcev pove, kako ozko je v resnici - koliko ovalnih posod pa uporabljamo?

Kaj je (morda?) prinesla nižja cena?
Ko vžgeš power boost, tudi ventilator postane glasen.
Pri kakšni od posod se sliši nekakšno blago cvrčanje ob določenih pogojih (nisem prav raziskoval, kdaj ja in kdaj ne)
nižje moči niso zvezne (ne modulira, ampak vklaplja/izklaplja).

Ali naju kaj od zgoraj naštetega moti? Ne. Opazila sva, to pa je tudi vse. Ko začne hrana brbotat, cvrčat itd, ne porajtaš nič. Nezveznost pa opaziš pri vrenju - malo zavre, pa neha, malo zavre, neha...
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
V grobem sem naštudiral takole, kuhinja:
- štedilnik z indukcijo, nekaj od Elektroluxa / Boscha oz. skoraj vseeno, le spodnje obrate indukcije naštudirati, koliko zvezno delujejo

*** e lux je majčkn zgubu na kvaliteti. kakih 10 let nazaj je bil to recimo "cenejši bosch", dans je bolj tko tko. Vpraši š esevljeta. sam jaz e luxa ne bi kupoval

- ror s pirolizo, praktično vseeno firma..
***.kolega je (tko on pravi) nabavu eno od gorenja, direta v njihovi štacuni v velenju...so podiral eno kuhinjo, padu fajn popust in to je to.

- napa klasika, vseeno, hladilnik bo verjetno prostostoječi whatever, mikrovalovna je tudi vseeno

***hladilniki so precej okej od gorenja. Cenovno ne bavbvav (če govorimo o širini 60 cm so top tam 800 €, ampak vredni vsakega centa), fajn za rabt...jaz g amam že ene 4 leta nofrost, takrat so štaratl to novo linijo (začeli so vgrajevat inverter not, sam linija (ko sm ga kupoval) še ni bla priprvaljena, če ne bi inverterja vzel)...mi ni žal dela k urca

***napo če se da vzemi "samostojno" - kaminsko otočno whatever, širšo kt je kuhališče. Če boš kdaj v bodoče menjaval in šel recimo na plin znaš met težave če bo preblizu kuhališča itd....

pralnica:
- pralni stroj Gorenje, zaradi učinkovitega servisa / 5 letne garancije, mogoče v Bosch vode
- sušilni stroj Beko, price/performance, če malo uporabljaš oz. Bosch s TČ, če ga veliko uporabljaš

***sušilc bi jaz raje gorenjv vzel ker maš opcijo sušenja pri nižji temp (govoriva o klasičnme sušilcu z el grelcem)....pokliči v velenje, če "pade kaj s traka", pregelj outlete njihovih salonov (na njihovi spletni strani) .znaš najt kar konkretna znižanja

***sušilc nabavi za kak kg, dva več kt bo pralc, oz če je oboje dost veliko (recimo 7 in več) lahk maš kar iste kiletaže, ker itak tega nikol ne nabašaš do fula


****a pomivalca ne boš vzel?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Na pomivalc sem pozabil. Vgradni Bosch ali Gorenje. Mogoče širine 45, najverjetneje pa kar 60cm.
 
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Na pomivalc sem pozabil. Vgradni Bosch ali Gorenje. Mogoče širine 45, najverjetneje pa kar 60cm.

joj sam gorenja ne........ ne vzet 45, ker špilaš loto ko ga polniš. Stroji od gorenja...nekaj (vsaj en) jih je od fagorja (fagor, tko kt candy (v nekaterih modelih) vgrajuje njihove PowerDrive inverter motorje, tko da to je po moje edina svetla točka...ostalo je bog pomagaj (made in prc, dragi, kvaliteta pa bolj ne kot ja). Nekaj jih je od smega (ne moreš falit..majo total dry (avtomatsko odpiranj evrat po konačenm ciklu pranja), ter orbitalni sistem pranja)....

BSH ma tud 45 stroje s 3 košaro (sam morš recimo gledat bosch.it, bosh. at(au?)..avstrija pač, al bosch.de...no dobiš jih tudi od siemensa(isti 45 cm, 3.košara)... cena pa računaj okorg tisočaka... dobiš pa tko samostojne, kt polmno integrirane

tu bo kaj več sevlje znal napisat
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
V redu. Bo izbira kar pri Bosch, Siemensu ostala. Candy je nekje na pol, pol jih slišim, da so zadovoljni, polovici je pa že crknil.
 
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
V redu. Bo izbira kar pri Bosch, Siemensu ostala. Candy je nekje na pol, pol jih slišim, da so zadovoljni, polovici je pa že crknil.

kolegu je candy po 2 letih spuščal....
confused-1.gif
menda je sol poškodovala - razjedla del dna (pač slabo narejeno, verjetno je tank od soli kje puščal in je razžrl dno pod kadjo) in stroj je mel težave z zadrževanjem vode.... aja ni rabu nobeni hpreagresivnih čistil, niti ni bil hudo obremenjen (laufal je 1 x na dan)

uglavnm candyja močno (pa ne sam jaz, tud drugi) odsvetujem(o)..drgač za jurja se dobijo že tapoceni aski (samostojni..videno v sme ju kak slab mesec nazaj), vgradni pod blagovno znamko gorenje+ (to je v bistvu asko) pa kak stotak več. Mogoče se ti splača vprašat n agorenje kako je z askom po kolk je kaj nudi in pogledat še to opcijo.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Evo moj predlog glede na to kar sem na hitro prebral kaj iščeš:
-plošča AEG HKP 85410 XB
- pečica AEG BP 501310HM
- pomivalni BOSCH SMV 48M30EU
- hladilnik LIEBHERR CNEF 4015
- napa SIEMENS LC 67BA542
- pralni SIEMENS WM 14T440BY
- sušilni SIEMENS WT43W460BY

Napisal sem ti modele, ki se zelo prodajajo, ki jih stranke pohvalijo in kjer imajo vsi razen nape in hladilnika 5 let TOVARNIŠKE GARANCIJE. Za ta seznam prideš s ceno pod 4000,00 eur za komplet res vrhunskih aparatov.
Še malo o aparatih, kjer ti bom napisal najpomembnejše poudarke:
- plošča indukcija nemške proizvodnje s pravo flex cona in inox robom širine 78 cm in drsnim upravljanjem
- pečica s pirolizo nemške proizvodnje z vrhunskim vročim zrakom, inoxom neobčuljtivim na prstne odtise in izvlečnimi vodili
- pomivalni stroj nemške proizvodnje z predalom za pribor, inox dnom in preverjeno kvaliteno pomije
- hladilnik z največjo prostornino z nizko glasnostjo kljun no frostu in zelo kvalitetno izdelavo
- napa glede na pretok glasnost in ceno ena najboljših na trgu
- pralni 8 kg 1400 obratov, dodatno izpiranje, kakšno leto nazaj zmagal na vip testu pod imenom Bosch
- sušilni 8 kg - eden redkih sušilcev, kjer ljudje non stop ne kličejo da crkava

Seveda se brez problema dobi takšen komplet aparatov za 1000 eur manj, samo je kvaliteta za 2000 eur slabša
smile-1.gif


lp
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Ja, najlepša hvala za tale izčrpen predlog! Pri pomivalcu je moteče, da je popolnoma vgradni - želja je, da se vidi stanje akcije, koliko je do konca, kakšna ura, itd., hladilnik špica, še posebej hvala! Napa predraga. Predvsem za indukcijo iščem reč, da si zadovoljen z nakupom, 100€ ekstra ni problem, da le ni 500+ vrženih proč za eno slabo zadevo.

Hvala še enkrat, 5*
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Pomivalni projecira z lučko na tla. Torej koliko je do konca pranja, če imaš zamik koliko je do začetka, v kateri fazi pranja je (se mi zdi da so neke ikone...).
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
V primeru, da hočeš vedeti koliko je še do konca potem lahko izbereš tudi ta model:
siemens , kjer ti stalno na tleh kaže koliko je še do konca pomivanje.
Ker stroje z vidno komando nihče ne kupuje več.:)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Citat:
Uporabnik elektron12 pravi:
Jaz sem kupil pred enim letom Gorenje navaden sušilec kondenzacijski za nekaj pod 300eur in ima 5 let garancije.

Podobno sem napravil sam. Prvi tak je zdržal skoraj 10 let z nekaj manjšimi popravili, zdaj drugi vrti že drugo ali celo tretje leto vsak božji delovni dan vsaj enkrat in vikende po vsaj dvakrat. Do 800 EUR kokr bi dal za Bocha lahko kupim še tretjega in sem skozi za minimalno 20 let. Toliko pa noben Bosch nebi zdržal. Pralni stroj pa Simensov še kar vrti lepih 12 let imava tega, ki se naklada zgoraj.

Kar se tiče pa pomivalca, tist bi pa jest dal edino boscha notri. Imam sicer Gorenjevega že 12 let, sam takrat je bil to Bosch, zdaj pa ni več.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ja, najlepša hvala za tale izčrpen predlog! Pri pomivalcu je moteče, da je popolnoma vgradni - želja je, da se vidi stanje akcije, koliko je do konca, kakšna ura, itd., hladilnik špica, še posebej hvala! Napa predraga. Predvsem za indukcijo iščem reč, da si zadovoljen z nakupom, 100€ ekstra ni problem, da le ni 500+ vrženih proč za eno slabo zadevo.

Hvala še enkrat, 5*

Karkoli boš jemal ti edino polagam na srce, da vzami pomivalca Bosch in to 60 cm, ker so pač pojem že leta in leta in rabiš vedno plac. Za vse ostalo pa ni tako zlo važno.