Stroji za kuhinjo, pralnico:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
pozdravljeni. Imam dve vprašanji. Včeraj smo ob nedeljskem kosilu odprli razpravo. Ugotovil sem, da se pomivanje na roke ne izplača, ker pomivalci vzamejo za standardni 3 urni program 10c štroma, 10c za tabletko in okoli 10l vode.

Zdaj pa na vprašanji. Kako se obnesejo Indesit stroji? Na GA imajo 5 letno garancijo, imajo nizke cene in berem, da zasedajo velik tržni delež v Evropi.

Kateri so aktualni stroji (price/performanse) za indukcijo (zvezno delovanje spodaj), pomivalec in za ror s pirolizo?

Zanima me tale indukcija, Ikea, 78cm široka kuhalna plošča. zadeva je Elektrolux.

Za napo in hladilnik vem kaj, za pralni stroj bo že nekaj žena izbrala, za sušilc pa slišim, da se s toplotno črpalko kar radi kvarijo in da je mogoče za nekajkratno letno uporabo boljši Beko klasika za 300€. Kot vidite s firmami nisem obremenjen za Miele se mi pa hebe. Smo nižja kasta. jbg

Hvala za razpravo.
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Vprašaj uporabnika-Sevlje
wink-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
Mieleta lahko dobiš tudi za normalen denar.. Je pa res povsem drug rang stroja, cena niti ne igra vloge. Imajo jih tudi znanci ki živijo z nižjimi plačami.
Osebno vem, daje beko v rangu 250 € bolj pofl in za silo. Sicer pa tako kot si napisal, se bo žena angažairala.
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dobra dva meseca nazaj smo kupovali komplet vse novo. Gorenje indukcija in pečica (brez pirolize - so me prepričali, da je brez veze - palčki pač) skupaj cca 1500€, smo pa vzeli tisto "Bine Volčič" linijo; pomivalec Candi, vgradni cca 350€, pralni stroj Beko 7kg tudi dobrih 350€, napa Gorenje - ko daš na ful te ven potegne
smile-1.gif
, vse v Big Bangu z barantanjem in drugimi ponudbami, vse 5 let garancije - tovarniške, ne neko jamčevanje firme, ki se je že 10 X preimenovala. Edino hladilnik smo vzeli Samsung v Leclercu, ker tam BB ne pride niti blizu s ceno =380€ drugi 450+, tudi pet let tovarniške garancije.

Trenutno prezadovoljni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Imam od Beko dve mašini: sušilni stroj s toplotno črpalko in pomivalni stroj. Delujeta, povsem primerljivo z bosch pralnim strojem in bolje od bosh hladilnika, ki je žal konstrukcijska katastrofa v nekaterih podrobnostih (predal za nulto cono lahko zlomiš pri zapiranju vrat, vrata hladilnika se ne odpirajo za 180 stopinj, zamrzovalnega dela pa). Nisem pa tega opazil pred nakupom, ker sem bil premalo pozoren.
Karkoli boš kupil, če crkne izven garancijskega roka (torej odvisno od firme po max 5-ih letih) in ne boš popravljal sam, bo popravilo bolj ali manj neekonomično. Kupuješ torej nekaj za od 5 do max (res max) 10 let.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Samo komentar na stavek, citiram: "za sušilc pa slišim, da se s toplotno črpalko kar radi kvarijo"...
Ne vem kje si to slišal, ampak naš bosch, ki ga je mimogrede po ugodni ceni zrihtal sevlje davnega 2008, dela brez, ampak res brez problema (knock, knock, knock) od prvega dneva nakupa. Pa je zelo veliko v uporabi, to pomeni čez vikende skoraj non-stop.
Da se popravim: zaradi pogoste uporabe smo zlomili ročaj vratic, kupili drugega, zmontiali in gasa naprej...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Taki podatki me zanimajo, od vseh, hvala. Tale zadnji Bosch sušilc je bil pa katerega cenovnega ranga leta 2008?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Sm imel Aeg sušilca z toplotno črpalko 3 leta.Teral sem ga na max...za vikend dva dni skup...brez enega problema skoz...Sem pa uzel takrat najvišji rang 1200 eur.Lani sem ga prodal z razlogom ker sem pač hotel imet oba Miele pralnega in sušilnega.Zdej je star leto in 4 mesece...laufa brez problema...knock knock knock...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
No evo. Žena je itak bolj kot ne proti sušilcu, raje suši na štriku, bomo pripravili pogoje. In razlika med enim Boschom za 800€ in Bekom za pod 300€ je 2.500 sušenj v štromu po sedanji ceni elektrike. To ne pride v poštev, v takem primeru bi vzeli cenejši stroj na TČ, pride spet Indesit ven s 400€.

Ali kdo pozna ta Indesit ali je za kaj? In pa če ima kdo v uporabi Ikeino indukcijo, kako je z delovanjem? Ocene v Avstriji so kar ok.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.370
5.405
113
Jaz imam točno 5 let Boschovega sušilca s TC, za nekih 750€. Takrat se ni bilo tako razširjeno s TC kot danes. Je bil pa res prvo neki Bosch problematičen, če se prav spomnim. Neke konstrukcijske fore, tako da se niti popravljati kaj dosti dalo. Tako mi je bilo razloženo. Na napakah se učijo, od takrat dalje delajo BP. No jaz uporabljam sušilca za vse skozi celo leto cca 5-7 strojev na teden (mali otroci in ker je s tem malo dela - nobenega obešanje vsako cunjo posebej in zaradi sušilca likanje izjemoma, mi je vseeno, kje se valjajo in če nočejo slincka) in edini problem je bil, da se je senzor za vlago zapacal s kamnom in je prehitro nehal sušiti. Spucali in gasa dalje...

Je pa vseeno razlika ali ima TC ali ne. Ne samo v manjši rabi štroma, to sploh ne igra nobene vloge, ampak bolj občutljive cunje lahko notri daš. Ni samo za posteljnino in brisače dobro... Se stumfi ne gredo skupaj (z izjemo ene serije iz h&m).

Kar se tiče price / performansa je po moje se vedno na strani bekota. Naša mati so lansko leto menjali preko 15 let starega pralca boscha (za njo kot VW), pa sem ji bekota poturila in je zadovoljna, pa ni drugega delala 1 mesec kot napake iskala...
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
No, saj Boschev s TČ se zdaj začne s 550€, tako da se tudi izračun spremeni in če dela super. Pa če prav vem, manj uničujejo sušilci s TČ cunje?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Tako je...sušilni stroji z TČ,majn uničujejo perilo ker sušijo z nižjo temperaturo.Moj sušilc ima še dodatno tipko,da lahko še znižam temperaturo dodatno...

Sušim v njem tud zavese...pridejo ven kot da bi ble zlikane
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ravno mi je posušil 8 kg perila.Sm pogledu porabo energije...komaj 0,9 kw
smile-1.gif

Posuši mi pa v 1 uri in 15 minut...
 
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
pozdravljeni. Imam dve vprašanji. Včeraj smo ob nedeljskem kosilu odprli razpravo. Ugotovil sem, da se pomivanje na roke ne izplača, ker pomivalci vzamejo za standardni 3 urni program 10c štroma, 10c za tabletko in okoli 10l vode.

Zdaj pa na vprašanji. Kako se obnesejo Indesit stroji? Na GA imajo 5 letno garancijo, imajo nizke cene in berem, da zasedajo velik tržni delež v Evropi.

Kateri so aktualni stroji (price/performanse) za indukcijo (zvezno delovanje spodaj), pomivalec in za ror s pirolizo?

Zanima me tale indukcija, Ikea, 78cm široka kuhalna plošča. zadeva je Elektrolux.

Za napo in hladilnik vem kaj, za pralni stroj bo že nekaj žena izbrala, za sušilc pa slišim, da se s toplotno črpalko kar radi kvarijo in da je mogoče za nekajkratno letno uporabo boljši Beko klasika za 300€. Kot vidite s firmami nisem obremenjen za Miele se mi pa hebe. Smo nižja kasta. jbg

Hvala za razpravo.

indesit je low class. nese ga arsiton, top je pa hotpoint. Sicer je nekako 2 leti nazaj v večini prešlo pod whirlpooola, sam pamet , tehnologija je še vedno ita.

Cenovno so okej, kvarijo se tko tko, kt nanese, niso glih v vrhih (recimo sušilci s toplotno črpalko so ponavadi klasa B učinkovisto sušenja), ampak pki šoldi poka muzika. Pri nas je beko, drugod pa indesit.

pomivalci so kak bosch siemens, miele, asko. Aski so ta mod 800 € naprej odvisno kaj češ met. Zdaj kako je s tem pri nas pa bo treba na gorenje prašat. Vgradni od gorenja + so tud asko in niso nek finančni bavbav, pa še 5 let garancije dobiiš

aja recimo najcejenši indesiti so tam 300 € (govorim za ita tržišče), če se n emotm maš 3 leta tovarniške garancije. Hotpoint ariston je dražji, hotpoint pa še majčkn dražji. načeloma so top izdelki tam med 800 in tisoč ojri.

sušilci s TČ se glede na prodajo (cifre) kaj dost ne kvarijo oz se ti j***e, ker vzameš 5 let garancije in maš mir. Če pa ciljaš na klasični sušilc (grelec) bi ti svetoval gorenje, ker majo opcijo sušenja pri nižji temperaturi. Čas se ti podaljjša, temp znia in razne spodnje gate majo daljše življenje in rok uporabe

pri pralnih strojih je mogoče več kot okej tanov bosch z active oxygen funckijo (ti šopa ozon v boben - razkuževanje, dezinfekcija), cena pa je nad jurja in pri nas ti mora kristus pomagat da ga najdš. POtem je pa jeba s ceno.....Ita tržišče ga ma tam tisočaka , kak evrič čez
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kot je zapisal WWY, 800 EUR+, v trgovinah precej več.
No, moja pa prisega na sušilca. Saj dejansko so cote bolj mehke kot pri sušenju na soncu, zato pa laufa in laufa... Pa bog dej da laufa še en lep cajt, da ne bo potrebe po novem...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
GA nima taprave 5 letne garancije. Meni je pralni stroj crknil po štirih letih in pol in ga niso hoteli popravit ampak so ponudili 50% popust pri nakupu novega.
 
še to. Indesit sušilc TČ je "dokaj poceni", sam je pa učinkovitost sušenja bolj tok tko. Cela grupa hotpoint ariston so sušilci s TČ ne ravno učinkoviti. Spadajo v B klaso, odstranijo tam do 90% mogoče kak % več vode iz perila .

Torej boš podaljševal čase sušenja ali pa na luftu zunaj do konca posušil. Drugače papa tista pravjica o A in plusih energetski učinkovitosti.
 

elektron12

Pripravnik
23. apr 2016
134
0
16
Jaz sem kupil pred enim letom Gorenje navaden sušilec kondenzacijski za nekaj pod 300eur in ima 5 let garancije.