Stroj za nudlne-rezance

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
mal sem že brskal pa našel bolj malo.
trgovina krek
5.pik.com

Našel sem te dva.
Prvi naj bi bil OK, ostalo pa?

Sicer moram iti v kak merkur ali kaj podobnega ker tam najbrž imajo kaj takega, samo na netu pa ne najdem nič. Imate kak nasvet kje in kaj naj kupim.
Hanzijedudomačerezance
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
tega taprvega smo imeli mi doma. pravzaprav ga imajo še, 30 let pa se noče pokvart
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
mi mamo tud prvega ... jih ni čez domače rezance jummy

kavboj, mi jih delamo tako, da zmiksamo jajca, dodamo moko, sol pa malo vode. potem pa to ful gnetemo in to testo potem razvaljamo, da gre lepo v strojček
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
majo ja, platične in kovinske

kovinska obstajata dva različna (en je ločljiv - lahko nastavek za nudlce in špagete dol vzameš; pri drugem pa je fiksno, maš tri nastavke, en za testo zvalat, en za nudlce, en za špagete)

cena prvega je 39, drugega pa 40
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
recept
write.gif
:
10 jajc
1 kg ostre moke (moke lahko das tud malo manj ali več odvisno od velikosti jajc)

ročna priprava testa:
jajca najprej razžvrkljaš in potem dodajaš moko

multipraktik:
postopoma dodajaš surovine
2 jajca in malo moke počakaš da se zmeša, in spet nadaljuješ,...

zamesitit je potrebno srednje trdote in oblikujes štruco


le to nato razrešeš na 1/2 cm debele trakove (ne po dolžini) in jih spustiš skozi mašino (še prej jih lahko rahlo pomokaš, da se ne prijemo mašine), da jih ta zvala





jih pustiš da se le ti posušijo (vendar ne smejo biti preveč suhi ali vlažni)

ko so suhi jih damo še enkrat v mašino da jih razreže v nudlne



potem pa jih raztrosiš po ravni površini (npr. rjuhi), da se le te posušijo do konca (cca. 1/2 dneva)
 
Nazadnje urejeno:

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Nudlci so že v redu, ampak najboljši so narezani na roke
cheer.gif

Ko se tiste plahke malo posušijo, zviješ skupaj in lepo na tanko narežeš in potem razprostrte posušiš do konca.
Fora je v tem, da niso vsi enako široki in zato so bolj zanimivi
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Že tako so "nekonkurenčni" potem so pa še manj
Ampak glede na to jajca domače kure znesejo, da pšenica na njivi pod oknom zraste, se ne bom branil domačih nudelnov.
Moja mami ima mašinco ki jih samo razreže. Ker ni imela mašine za razvaljat jih je vedno z valarjem. Se mi zdi še hitreje kot pa čez mašino vrtiti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
No včeraj kupil v merkurju za dobrih 40 evrov APIO. Danes bova probala naredit prve rezance. Glede na to da imajo isto pri moji, ne bi smelo biti težav-.