Stres

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
kako blaziti stres? google vrze ven nebroj zadetkov, med katerimi je polovica spiritualnih zadev, ki jim ne verjamem (in zaradi tega ne bodo funkcionirale ze po difoltu). kaj dejansko ucinkuje proti stresu na fizioloski ravni? razen marihuane seveda
grin1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
stres bos blazil in odbil s posvečanjem sebi.
ugotovi kaj ti paše, kaj ti daje srečo, sprostitev.
poglej kje najdeš mir.

če gledam okoli sebe vidim folk, ki stres blaži na kajtu, kolesu, izletih v naravo..večinoma solo aktivnosti z druzbo v blizini. ocitno druzba..slej ko prej rata okuzena, al kaj.

s tem, ko bos delal kaj, kolo, gmajno..bos nasel svoj notranji mir, umaknil se bos in filal baterije, ne bos razpredal o vzrokih stresa, delal bos na fizicni kondiciji, ki je izrednega pomena in spoznaval bos svoje meje.

drugi spet pred stresom pobegnejo na bolnisko, facebook, dopust..sam menim, da to ni resitev. 14 dni dopusta ne resi teh tezav, jih samo bolj ali manj uspesno prelozi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
če imaš več kondicije je življenje dosti manj stresno, če zadaviš purana po potrebi ali pa žena malo poboža, se zadeva tudi izboljša.

tako na kratko..nobenih čirulečarul ali tablet.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Najbolj zaleže izogibanje stresu
smile-1.gif


Ker si pa tega povečini ne moremo privoščit, je še najboljša možnost fizična akvtivnost. Karkoli boš počel, da le ne boš prešel meje škodljivosti samemu sebi (razna kolena in podobne zadeve). Migat, migat, migat, po malem presegat lastne predstave o tem, koliko se ti da in koliko si zmožen migat.

Druga stvar je pa pogovor o stresnih zadevah s kom, ki mu zaupaš in ki ti je sposoben povedat, da ga serješ, če in ko ga serješ. Ko o njih govoriš jih vsakič malo predelaš, sogovorec pa ti je lahko korektiv, če se ti kaka zadeva zdi noro stresna, pa zares ni.

Strokovna pomoč ni za odmet, sploh če stresa kar ni in ni konec.

Je pa sicer hecno, da govoriš o stresu. Ponavadi ljudje govorimo o tem, kar nam stres povzroča, ne pa kar tako na splošno nekaj v luft. Zdaj zgleda, kot da bi nekje prebral, da je danes pogost stres in bi se ga rad znebil kar pavšalno
smile-1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
nep, ne bo pavsalno. glede na rezultate odvzema krvi in ostale simptome. brez skrbi da vem kaj vse mi stres povzroca, ampak temu se trenutno ne morem ognit ampak spoprijet.

ja, migat migat migat, defenitivno se premalo, je pa res da nimam energije da bi se spravil. zacaran krog.
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.970
113
Kaj zaj neke....vsaki dan pogledaš dobro komedijo, pa je...
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Delaj kontra kar delaš sicer. Migaj, športaj, živi življenje. Menda pomaga tudi avtogeni trening.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
se kažejo znaki izgorelosti oz kaj je rekla kri?

bi se neki vprašal, pa se bodo smejal in mislili, da sprašujem bednosti.

preberi kaj od vilijema ščuke.
 

muraena

Zelenc'
27. sep 2011
16
0
1
Če sem brez energije mi pomaga muzika da pridem k sebi, pol pa pogovor (včasih pomaga sam mal jamranja, ponavadi pa bol ornk debata). Drugač pa če me kaj zlo v luft vrže, dam mi adrenalin al pa živci nabijajo, si pa pomagam z dihanjem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
kako blaziti stres? google vrze ven nebroj zadetkov, med katerimi je polovica spiritualnih zadev, ki jim ne verjamem (in zaradi tega ne bodo funkcionirale ze po difoltu). kaj dejansko ucinkuje proti stresu na fizioloski ravni? razen marihuane seveda
grin1.gif

slušalke na uhe pa ven, jaz laufam ... lahko tud hodiš ... sem ugotovil da več ne laufam da bi laufal, ampak ob večerih bolj terapevtsko
smile-1.gif


lenoba ni izgovor .. just do it
smile-1.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest ga rešujem izključno s športom in zelo pomaga...vsak dan po službi za urco pa še mal in je super. Prej ko sem šel po službi na pijačo,dve pa dam....mah sam sranje, še bolj bil nervozen pa sam služba in služba po glavi, bil tečen pa cel smotan. Zdej mi je pa super.