Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
In kje so bila (pred tem) pooblastila sodstva?

Človek strelja folk po bolnišnici, ubije dva, zatem strelja na policiste, ustreli še enega policista in ti bi naredil kaj? Ga lepo prosil, če lahko neha? Prosil sodnika za nalog, da lahko uporabijo orožje? Kaj, ker od takih idiotov, kot si ti me res zanimajo širše razlage, ker me firbec matra kaj se jim mota po zblojenih čeladah.

PS: Aha, mi je jasno kaj si mislil, ker bralo se je popolnoma drugače. To so pa žal naši zakoni. Za oborožen rop se zunaj prekleto dolgo čiča, pri nas žal ne.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.801
2.430
113
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
V Ameriki bi tak gnil v arestu 30 let, pri nas je pa verjetno dobil za oborožen rop pošte 2 leti pogojno....
http://www.numbeo.com/crime/rankings_by_country.jsp - Crime Index for Country 2016 Mid Year -- USA = 48,68 ---- SLO = 24,83 Tako, da... Vsako trobezljanje o primerjavah je povsem odveč...
@boomslang govora je o višini kazni ne o indexu!


Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
Izvensodno je izraz, ki se v naši javnosti intenzivno pojavlja zadnja 3 desetletja. Torej ni nov. Sodbe, ki so se pri dotičnem strelcu dogajale niso zalegle in je sledilo to zadnje.
Torej ga pri nas lahko tudi sodno ustrelijo?


Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
"... že obravnavan za kazniva dejanja z uporabo orožja, je sporočila policija. Gre za njihovega starega znanca iz Svetega Antona pri Kopru, ki je bil zaradi dvakratnega ropa pošte v Pobegih že v zaporu. Bil naj bi tudi v rezervnem sestavu policije, zato je imel dostop do orožja. V oddaji 24UR so poročali, da gre za Darka Gregoriča." --- Tole je pa možno samo v slovenskem bananistanu...
Stari znanec, ki mu 2x ni uspelo pošte zrihtat ! pa so ga zaradi sposobnosti vzeli v policijo.

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Narodnost strelca me zanima
je kar prav napisano. NARODNOST, da bomo videli in vedeli!
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
417
83
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Me pa tole zmoti (je iz 24 kur, tako da mogoče niti ne drži):
Citat:
v bolnišnici pa je bil medtem tudi 43-letni uniformirani prometni policist, ki je po Fankovih besedah začel streljati nazaj proti strelcu, a ga je storilec od blizu ustrelil v prsni koš.

Kakor se bere, je policit proti morilcu sprožil vsaj en strel, in se je dogalajlo zelo na blizu. In zgrešil. Sklepa, da ima policija zelo pomenjkljivo (za kar niso krivi policisti, ampak vodstvo) urjenje z orožjem. Zanimivo, da sindikat nič na to temo ne reče. ...
A da ima rezervna policija zelo dobro urjenje z orožjem, pa ni moč sklepati?
Streljati v tarčo na poligonu je eno, streljati na osebo, ki je gibljiva s pravimi naboji, izven strelskega poligona, naj javni površini s civilisti- je pa drugo.
Kdo je koga prej opazil, kdo je imel namen ubiti, nekdo nekak onesposobiti, kdo je prej potegnil pištolo, prej pomeril...itd.... verjamite pa, da se je verjetno vse zgodilo in dogajalo zelo hitro. Tudi policist je prvo moral indetificirati strelca, ga najti. Mogoče ali pa verjetno je naletel na kup pacientov, ki so leteli sem ter tja. Težko je to....
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
417
83
Citat:
Stari znanec, ki mu 2x ni uspelo pošte zrihtat ! pa so ga zaradi sposobnosti vzeli v policijo.
ahh dej no..... Piše, da je bil rezervist v 70ih letih. Kdaj je pa pošte ropal?? Kje piše, da so ga po ropih vzel med rezerviste?
Nekdo je napisal, da so ga policaji dobro izurili kot strelca. Dvomim, da je streljal samo na policijskih urjenjih v 70 letih.
Me pa bolj zanima motiv dejanja strelca. Al se mu je sam obrnilo, kot tisemu, ki je zadjega policaja porezal.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.358
3.222
113
Redno uporabljam sarkazem, ki ga namenoma ne označujem, da izzovem pretakanje po možganskih vijugah in posledično replike.
Na kratko: pravim se budala (preko običajnega).
In Gregoriči so vas v neposredni bližini Sv. Antona. Morda sem celo v kakem sorodu z njim pa ga ne zagovarjam.
V armiji so mi porinili PAP-ovko in devet (9) nabojev in sem jih sprašil nekam v nasip, zvita cev je bila minornega pomena in ves čas sem se zavedal kako "dober" vojak sem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Me pa tole zmoti (je iz 24 kur, tako da mogoče niti ne drži):
Citat:
v bolnišnici pa je bil medtem tudi 43-letni uniformirani prometni policist, ki je po Fankovih besedah začel streljati nazaj proti strelcu, a ga je storilec od blizu ustrelil v prsni koš.

Kakor se bere, je policit proti morilcu sprožil vsaj en strel, in se je dogalajlo zelo na blizu. In zgrešil. Sklepa, da ima policija zelo pomenjkljivo (za kar niso krivi policisti, ampak vodstvo) urjenje z orožjem. Zanimivo, da sindikat nič na to temo ne reče. ...
A da ima rezervna policija zelo dobro urjenje z orožjem, pa ni moč sklepati?
Streljati v tarčo na poligonu je eno, streljati na osebo, ki je gibljiva s pravimi naboji, izven strelskega poligona, naj javni površini s civilisti- je pa drugo.
Sploh pa ni problem v spretnosti, ampak v slabi opremi policije. Če bi imel boljšo plačo in boljšo opremo, bi ga policaj onesposobil še preden bi nono rekel keks.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V sloveniji, kot nam je vsem znano, se najprej zaščiti barabe. In ko neka baraba strelja nate in da si policist, se prekleto dobro vprašaš, če ga hočeš ustreliti, saj boš po pravilu slovenije najvejetneje ti najebal. Zato so ga verjetno v zadnjem hipu ustrelili skozi zadnjo šipo, preden bi dokončno pobegnil. Pri jenkijih niti do avta ne bi prišel.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
417
83
upss... se pa ne strinjam. Sam prvo bom napisal, da policaji in še marsikdo drug ima premalo plače. Da ne bo spet kdo prebral, da imajo dobre plače!!
Če bi imel večjo plačo, bi ga vseeno zadel. Ne vem, kaj ima plačilna lista z tem psihopatom, ki ga je zadel.
Oprema, ki jo je imel kot prometnik .... ne vem kakšno bi moral imeti. Verjetno si mislil, da bi moral imeti neprobojni jopič, zraven pištole še avtomat, čelado itd. Ja... ampak policist je bil tam slučajno zaradi drugih zadev.... dobesedno je naletel na metek.
Zaradi mene lahko vsak policaj hodi z avtomatom in neprobojcem po ulici. Se strinjam. Nimam težav ne s policaji. Če se bo takšno ubijanje nadaljevalo, bo res treba. Ampak, potem bomo pa brali po forumih, da so ulice kot bojišče... polno polno-opremljenih policajev.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
KSZ
Dejte no. Model je strelal na hodniku zdravnika v hrbet. Zdravnik pade po tleh, tip gleda v tisto smer in policaj pride iza vogala. Itak ni vedel da je naletel direkt pred pištolo. Un je pa itak ustrelil v afektu ko je videl policaja pred sabo. POlicaj je umrl ker ni previdno pogledal za vogal kaj se dogaja ampak je vrjetno kr stopil mirno v hodnik.

To da so unega prerešetal tm v avtu pa ni nič narobe
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Dej ne prbiji
smile-1.gif
folk se jim strela po cestah,oni pa z radar pistolcam raji dnar iz zepov vlecejo.....in za to bi visje place? Komedija!

Budalo

E namesto O, se strinjam.
grin1.gif

So te naredile
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:

Me pa bolj zanima motiv dejanja strelca. Al se mu je sam obrnilo, kot tisemu, ki je zadjega policaja porezal.

Stric je bil menda operiran in predvidevam, da "makina" ni več delala kot prej, pa še kriza 70ih let. Pol pa vse skup povežeš in dobiš žalostno resnico.
frown-1.gif
 
19. jul 2007
2.780
1.501
113
Pozareport

Podatki. Morilec iz Izole je bil sodelavec SDV. Je zato lahko imel doma orožje?!

Podatki CAE, to je tako imenovane Centralne aktivne evidence Ministrstva za notranje zadeve (spomnimo: verodostojnost teh podatkov je že potrdilo tudi sodišče), dokazujejo, da je bil Darko Gregorič, kasneje ustreljeni strelec iz izolske bolnišnice, doma iz Svetega Antona pri Kopru, ki je včeraj ubil enega policista in zdravnika urologa, ter ranil še nekaj ljudi, sodelavec nekdanje zloglasne Službe državne varnosti. Oznaka ali šifra - številka 60000 - ob njegovem imenu v omenjeni evidenci pomeni, da je bil uslužbenec SDV ali pa pripadnik rezervne sestave SDV. Oziroma, kot nekateri pravijo, šlo naj bi za "nedotaljivega lokalnega udbovca".

Poznavalci ocenjujejo, da je to najverjetnje tudi razlog, zakaj mu policija doslej še ni zaplenila orožja, čeprav je veljal za tako imenovanega "starega znanca policije" in je bil celo že dvakrat v zaporu(?!), zaradi ropa pošte v Pobegih. Na policiji sicer uradno pravijo, da je bil v rezervnem sestavu policije, zato naj bi imel dostop do orožja.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Pozareport

Podatki. Morilec iz Izole je bil sodelavec SDV. Je zato lahko imel doma orožje?!

Ko pridejo leta in breme preteklih zločinov plane na dan se marsikdo zlomi. Le koliko njemu podobnih je še oboroženih in zato potencialno nevarnih
stupid-1.gif


PS- a ni Jankovičev tast tudi grozil s pištolo
sprasujem se.gif