Streljanje na Viču: Napadli naj bi direktorja....

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Priznam....do sedaj sem tudi jaz flobert razumel pod .22lr
Ja itak-če boš jagru na Pokljuki rekel, da bi streljal s "flobertom", ti ne bo dal v roke en pljuvalnik krogel z gladko cevjo in ne vem kakšnim kalibrom, ampak kar konkretno puško .22, na kateri, če je nemška piše velikrat floberplatz 6mm.
Ampak, za mestne fantičke je to nekak tuje, razumejo tisto, kar piše na guglu.
tongue-1.gif

No, 6mm še zdaleč ni isto .22 (5,6 mm), s tem, da .22 ni samo lr, ampak še marsikaj recimo .22 short, .22 long, .22 extra long (poznam iz literature) ali pa .22 WMR, ki niti slučajno tulec dimenzijsko ne ustreza (prej omenjeni ima tulec enak premer ne pa dolžine, tu je pa tudi drugačen premer tulca) .lr in ja, sem imel v rokah, ne na guglu.

Očitno tisti vici in zgodbice o lovcih niso iz trte izviti.
Srečen Altr, da ima tebe, ki nas razsvetljuješ obče in vsestransko.
tongue-1.gif

Kakšen kaliber pa kaj tvoji žlahtniki uporabljajo na svojih kremenjačah? to je bolj zanimivo..
cool-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne bi bil prvi slovenec, ki bi za njih izdeloval sestavine za bombe. Pod to lahko razumes od eksploziva do detonatorjev in elektronike. Da v sloveniji. Ja vem, ni pisalo v novicah in na wikipediji. Pa se je vseeno zgodilo...ti nas mali vseved.

Hehe, potem bi moral biti kaznovan vsaj vsaki deseti med 30 in 70 let.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Jah k si se ti v Tacnu kalil smo mi iz meg smodnik vn dajal...pa pipe bombe delal
smile-1.gif


Ena vodovodna cev...navoj na obeh koncih..2zicke...vmes ena tanka prebrikana da zazari...pa 20m kabla pa accu
tongue-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Priznam....do sedaj sem tudi jaz flobert razumel pod .22lr
Ja itak-če boš jagru na Pokljuki rekel, da bi streljal s "flobertom", ti ne bo dal v roke en pljuvalnik krogel z gladko cevjo in ne vem kakšnim kalibrom, ampak kar konkretno puško .22, na kateri, če je nemška piše velikrat floberplatz 6mm.
Ampak, za mestne fantičke je to nekak tuje, razumejo tisto, kar piše na guglu.
tongue-1.gif

No, 6mm še zdaleč ni isto .22 (5,6 mm), s tem, da .22 ni samo lr, ampak še marsikaj recimo .22 short, .22 long, .22 extra long (poznam iz literature) ali pa .22 WMR, ki niti slučajno tulec dimenzijsko ne ustreza (prej omenjeni ima tulec enak premer ne pa dolžine, tu je pa tudi drugačen premer tulca) .lr in ja, sem imel v rokah, ne na guglu.

Očitno tisti vici in zgodbice o lovcih niso iz trte izviti.
Srečen Altr, da ima tebe, ki nas razsvetljuješ obče in vsestransko.
tongue-1.gif

Kakšen kaliber pa kaj tvoji žlahtniki uporabljajo na svojih kremenjačah? to je bolj zanimivo..
cool-1.gif

To je pa reeees strašno...a ti povem še eno brutalno foro...naboja .38 special in .357 magnum imata enak premer krogle...in tulca tudi, a si moreš misliti?

Pa ti zaupam še eno skrivnost, dejanski premeri izstrelkov in tulcev so navadno malenkost drugačni, kot je samo poimenovanje, obstajajo pa seveda tudi tolerance...no, obseg kugle pri .22 lr je malenkost večjo od nazivnega kalibra (da se lepo usede v kanalčke pri risani cevi), je pa res, da imaš očitno ti en manjši problem, tvoje s šublerjem izmerjene vrednosti so izven pričakovanih vrednosti, ki so za .22 lr, krogla: 0.223 - 0.2255 inæa (sem pogledal), zunanji premer tulca: .226 inæa...aja 9 mm luger, 9x19, 9 mm para (isti naboj, različna poimenovanja) ima premer krogle 9.01 mm, ne pa točno 9 mm, kot bi človek sklepal iz poimenovanja...

ali imaš zanič šubler ali pa zadeva ne bo ravno 'lovski blagor'
evil.gif


Aja, Evropejci in Ameri ne merijo enako kalibra, eni merijo razdaljo oz premer med polji risane cevi, drugi pa med risi oz kanalčki. Kar da tudi odgovor na .38 in .357 dilemo.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Dobr no, saj bo tamau povedal..zdaj že spi..
tongue-1.gif


povej reje o kremenjačah tvojih žlahtnikov iz orlove dežele..pust amere pa njihove zblojene kalibre.
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
O kremenjačah ne vem kaj dosti, lahko ti povem le, da je bila značilna balkanska puška kremenjača precej dolga zadeva, imenovana tančica...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
gato in štibr nehita merit kdo ima daljšega. še vedno pa po mojem mnenju major ve več o orožju kot en faliran učitelj zgodovine.
no pa saj utiševalec tudi obvlada vse kar piše na guglu.

in očitno ve kje IT mafija nabavlja eksploziv...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Jako kaljenje, tri mesece.
hysterical-1.gif
No saj...tudi ti dokazujes da je tvoje srednjesolsko izobrazevanje trajalo 1 leto...ampak konec koncev ti zadostuje za zivljenje ane?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Jaz se ze od 2008vsaic sprasujem kako mu to uspeva
evil.gif


Nekdo "gor" ga mora RES met rad da ga vsak dan obsije s sončkom
hysterical-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
Jaz pa se nic ne sprasujem. V bistvu se ne vtikam vsanj dokler se vsakih nekaj mesecev ne odloci da bi me malce zalil (brez povoda). So me pa v treh mesecih naucili da naj ne ostanem dolzan. Ampak to ze v mali soli.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ksz
To je bil načrtni boj, mafija.
Direktor je bil svetovno znani kemik, tehnolog, svetoval in pomagal ekipi, ki je premagala teslo na reliju, pomagal Roku in Tini pri razvoju človeških celic v katere se je dalo implementirati mikroprocesor, čip...
Preveč je vedel in znal.

Nikoli ne bodo našli morilca.
frown-1.gif

Žal je res tako...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Hm, tvoje mnenje nosi toliko teže kot skopljenčeve spodnjice. Verjamem pa, da marsikoga tukaj frustriram, moje sožalje.
evil.gif


Saj major drugače po srcu ni slab človek, da pa bi hodil z rorom po gozdu kto jager, pa raje vidim, da tega ne počne
cool-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Jaz mislim, da ga bodo našli...baje je imel nekakšne posebne čevlje, ki ne puščajo sledov, prvič slišim za kaj takega
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz pa se nic ne sprasujem. V bistvu se ne vtikam vsanj dokler se vsakih nekaj mesecev ne odloci da bi me malce zalil (brez povoda). So me pa v treh mesecih naucili da naj ne ostanem dolzan. Ampak to ze v mali soli.

Druže plavi....nemoj ga po glavi!!!
hysterical-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kaj bi rad povedal; da je tisti šnelkurs enak kadetski šoli?

Imajo pa nekateri prav posebno logiko:

Citat:
Spet omenjaš šnel kurs za V. stopnjo, potem šnel kurs za policiste in spet namesto, da bi dokazal prav narediš ravno obratno. Iz IV. stopnje za V. stopnjo je potrebno 2 leti, potem še 18 mesecev policije (zdaj 2 leti), pomeni 3 + 2 +2 = 7 let !!!
evil.gif


 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
Čeprav si nekaj let nazaj ze nabijal o tem in sem ti ze takrat razlozil, bom to storil se zadnjic. Policisti, ki so obiskovali 18-mesecni program prekvalifikacije, imajo enako (da, enako) stevilo opravljenih ur strokovnih predmetov, kot tisti, ki so končali srednjo policijsko šolo. Namreč program je skoraj identičen s to razliko, da ni splosnih predmetov.

Bistvena razlika med enimi in drugimi pa je vzgoja. Kadetnica je vzgajala policiste, akademija pa naj bi ti dala neko znanje za opravljanje poklica. V akademijo pridejo ljudje z izdelano osebnostjo in bos tezko se kaj pri ali prevzgojil.

Novi program pa je tak, da bo akademija imela status visje sole in bo izobrazevanje trajalo dve leti, policisti pa bodo imeli koncano VI. stopnjo izobrazbe.

najdes nesposobneze in kre.tene tako iz vrst kadetov kot kandidatov, ponavadi pa je karakter tisti ki je problematicen in ne oblika izobrazevanja.

Edini, ki jim lahko ocitamo snelkurz so policisti - nadzorniki drzavne meje, ki so bili usposobljeni v 6 mesecih.

Sicer pa samo ti ves, kako je ta tema povezana s tem kaka izobrazevanja sem opravil v svoji karieri. Ce mas prekratkega ali prekratko ti nisem jaz kriv.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

Bistvena razlika med enimi in drugimi pa je vzgoja.

Že mogoče.

S tem, da so v kadetnico šli odlični ali kvečjemu pravdobri osnovnošolci, na šnelkurs so pa pobrali šrot, ki ni bil sposoben za karkoli drugega. Tega ne bi pisal,če jih ne bi poznal. Tako ene, kot druge.

Stvar jemlješ preveč resno, ker ni letelo nate.