Streljanje na Viču: Napadli naj bi direktorja....

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Eh.... vidva pa tudi preveč v gospodarstvo,.... Belo/črno....
Tudi v realnem sektorju imaš vodje, ki mešajo drek, imaš tudi izkoriščevalce, ki imajo vse na minimalce, sami pa divje plače ter izogibanje davkov.....

Se pa popolnoma strinjam, da bi morala država pomagati gospodarstvu, zmanjšati javni sektor, porihtat socialno pomoč.....
Pizd.. je pa, da zaslužiš minimalno plačo, stroški in vse pa grejo samo gor in gor..... da ne moreš preživet
Si mogoče kdaj pomislil, da gredo "stroški samo gor" tudi zaradi tega, ker si JS in (para)državne firme, komunala, železnice, DARS, RTV itd... ...z lahkoto "po lastni presoji" dvigajo plače?
Firme, ki prodajamo svoje izdelke/storitve na mednarodnem trgu, kjer tekmujemo s Čehi, Slovaki, Poljaki, Romuni, Bolgari, Kitajci... ...pa si tega ne moremo privoščiti, ker nam kupci višjih stroškov dela preprosto ne priznajo - beri: niso za izdelek narejen v Sloveniji plačati čisto nič več, kot za narejenega v Bolgariji...
.
V "realnem", realnem sektorju, ki nastopa na mednarodnem trgu, so poklicni "mešalcev dreka" izumrli najmanj 15 let nazaj...
...si jih ni mogoče privoščiti plačevati. In zasebni lastniki firm prekleto dobro vedo koga res potrebujejo na plačnem seznamu, brez koga bi pa mogoče vseeno shajali...
.
Pa ne mi zdaj spet lajnati o jahtah, porschejih itd...
...to so večinoma NAŠI™, ki se s podjetništvom kaj veliko ne ukvarjajo in tudi nikomur (razen kakšnim čistilkam in q.urbam) tudi ne dajejo kruha...
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa se ti potrudi, da boš napravil izdelek ceneje in to ne tako, da boš šparal pri plačah. Aja, zaposlitev kakega inženirja je prevelik strošek, saj tako nimajo pojma. :evil:
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
So nekateri, ki se znajo prodati in delajo da delajo.....

Kar se tiče pa jaht imam pa osebno izkušnjo: Delavcu doplačilo do minimalca, direktor, sin, žena in ljubica pa Porsche-je.
Pa ne narobe zastopit, me ne moti, da so bogati. Moti me, da je v podjetju dovolj financ, vendar ne za delavca.

Ni dobil več lokalnih delavcev, pa je začel uvažat jug... In to ni edina zgodba, pa je to privat podjetje na mednarodnem trgu...

Ti pa cel čas prodajaš, da so vsa podjetja na meji, da se vsak cent pozna in da bo vse propadlo.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Greed...ce bo dal vecje place, ne bo porseja, logicno. Oboje ne gre.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
So nekateri, ki se znajo prodati in delajo da delajo.....

Kar se tiče pa jaht imam pa osebno izkušnjo: Delavcu doplačilo do minimalca, direktor, sin, žena in ljubica pa Porsche-je.
Pa ne narobe zastopit, me ne moti, da so bogati. Moti me, da je v podjetju dovolj financ, vendar ne za delavca.

Ni dobil več lokalnih delavcev, pa je začel uvažat jug... In to ni edina zgodba, pa je to privat podjetje na mednarodnem trgu...

Ti pa cel čas prodajaš, da so vsa podjetja na meji, da se vsak cent pozna in da bo vse propadlo.
Samo malo, samo malo...
...ali pri nas mogoče obstaja delovna obveznost, so bili njegovi zaposleni prisiljeni delati pri njemu?
Jih je imel priklenjene za stroje?
Šit... ...to je pa za primer Amnesty International!! Kaj nam dela Janša!
.
Sarcasm off.
.
Glej: polnoletni, opravilno sposobni državljani/prebivalci te naše tvorbe na napačni strani Alp, bi že lahko enkrat tudi "mentalno odrasli" in sami naredili kaj zase. Na pa, da samo čakajo kaj bo za njih nadredila država/sindikat/partija...
.
Sanja se ti ne, kako se na tenko se živi v 90% Slovenske industrije, oz. kakšna je tam dodana vrednost:
Evo par nedavnih primerov:
https://www.koroskenovice.si/novice/adient-slovenija-z-vidika-stroskov-ni-vec-najboljsa-drzava/
https://www.dnevnik.si/tag/safilo
https://www.delo.si/gospodarstvo/novice/lindab-zapira-tudi-obrat-v-godovicu-brez-dela-212-ljudi/
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/septembra-treves-zapira-podjetje-s-100-zaposlenimi-na-bicu/574706

Misliš, da bi ljudje, ki so tu izgubili delo, raje še vedno imeli svoje slabe plače ali se "imajo bolje" zdaj na sociali?
Itak so se pa že vsi zelo verjetno "znašli" in so zdaj uspešni jutuberji ali tiktokerji:nigladek:.
.
Zavedaj se, da če minimalno plačo dvignemo še za 200 € bo v industriji kaj hitro še 20.000+(?) novih brezposelnih.
To se bo vse zaposlilo v JS?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Nikjer nisem omenil dvigovanje minimalne plače. Govoril sem o tem, da tudi v dobro stoječih podjetjih so ljudje na doplačilu do minimalca.
In delavci so šli na bolje... Jih ni dobil, ker jih je premalo plačeval...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Edino pravilno od delavcev.
Glede zaposlovanja v JS.
Ce slucajno kaksni pisarni kaze da bo imela.manj dela, in da je nevarnost da bi kdo to opazil, se hitro sprejme nek zakon, pravilnik, sklep, odlok ki bo tej pisarni zagotovil delo. Po enem tednu bodo ugotovili, da je dela za tri pisarne, zato bodo hitro zaposlili ljudi se za dve pisarni.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Edino pravilno od delavcev.
Glede zaposlovanja v JS.
Ce slucajno kaksni pisarni kaze da bo imela.manj dela, in da je nevarnost da bi kdo to opazil, se hitro sprejme nek zakon, pravilnik, sklep, odlok ki bo tej pisarni zagotovil delo. Po enem tednu bodo ugotovili, da je dela za tri pisarne, zato bodo hitro zaposlili ljudi se za dve pisarni.
Sej to ves da uradniki ne sprejemajo zakonov?

stari tvoj problem je da stvari spotenciras do tocke ko sploh ne drzijo vec, ceprav je osnova resnicna
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Sej to ves da uradniki ne sprejemajo zakonov?
Meni je "zanimivo" kako se običajno (saj se kajne?) naše vlade ob koncu mandatov "hvalijo":bonk:, koliko novih zakonov, predpisov so sprejeli in katera vsa področja življena so (nam) s tem "uredili".
Perpetum mobile za ustvarjanje novih delovnih mest v JS.
.
Bi se, dalo "dogovoriti", da naslednja vlada v 4-letnem mandatu število zaposlenih v JS zmanjša za 10% - to bi z lahkoto šlo samo z upokojevanjem in ne zaposlovanjem novih?
Vsak minister/direktor direktorata(karkoli že to je) pa do ravnateljev podružničnih šol - naj ima nalogo v 3 mesecih po imenovanji nove vlade pripraviti načrt optimizacije svojega področja (informatizacija/poenostavitev postopkov itd...) in zmanjšanja števila zaposlenih.
Za vsako leto mandata posebej - ko se njegov plan preveri pi potrdi je to "zakon".
Po dveh letih se preveri, če ga je izpolnil... ...če ga ja OK bonus, če ga ni adijo - pa ne na drugo "fikus delovno mesto", ampak na zavod.
.
Ja sanjam.
Ampak tako je to v realnem sektorju.
.
P.S.
Sorry za OFF topic - smo itak že davno povsem zašli iz teme.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni je "zanimivo" kako se običajno (saj se kajne?) naše vlade ob koncu mandatov "hvalijo":bonk:, koliko novih zakonov, predpisov so sprejeli in katera vsa področja življena so (nam) s tem "uredili".
Perpetum mobile za ustvarjanje novih delovnih mest v JS.
.
Bi se, dalo "dogovoriti", da naslednja vlada v 4-letnem mandatu število zaposlenih v JS zmanjša za 10% - to bi z lahkoto šlo samo z upokojevanjem in ne zaposlovanjem novih?
Vsak minister/direktor direktorata(karkoli že to je) pa do ravnateljev podružničnih šol - naj ima nalogo v 3 mesecih po imenovanji nove vlade pripraviti načrt optimizacije svojega področja (informatizacija/poenostavitev postopkov itd...) in zmanjšanja števila zaposlenih.
Za vsako leto mandata posebej - ko se njegov plan preveri pi potrdi je to "zakon".
Po dveh letih se preveri, če ga je izpolnil... ...če ga ja OK bonus, če ga ni adijo - pa ne na drugo "fikus delovno mesto", ampak na zavod.
.
Ja sanjam.
Ampak tako je to v realnem sektorju.
.
P.S.
Sorry za OFF topic - smo itak že davno povsem zašli iz teme.
Optimizacija sploh ni problem, najhitreje tako, da "pobrišemo" pridne mravljice za šalterji, tam se hitro in najbolj (procentualno) pozna. Obdržimo pa vse parkirane kadre, saj jih v procentu niti ni toliko - mogoče glih tistih potrebnih 10% ampak kdo bi se za tako cifro sekiral. ;)

Ali to še res hočeš?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
OK, potem pa lahko rečemo zmanjšanja mase za plače za 10% - to bi se pa hitreje nabralo med udobno "parkiranimi" NAŠIMI™ fikusi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
včeraj imel obiske iz nekega hčerinskega podjetja elektro ponudnika.. Mi je zaposleni malo opisal situacijo, to je noro.

Da je v prodajo prišla delat ženska, ki ni ravno imela znanja prodaje. Nekaj časa bila v prodaji, se skregala s pol prodajniki, nato preselili v tehnični oddelek (popolnoma brez znanja). Potem kmalu se je izvedelo, da je ljubica nekega šefa iz glavnega podjetja. Kmalu zatem so se začele kadrovske menjave v prodaji in to čez noč.... Menjava direktorja, nov politično nastavljen, nov vodja prodaje (kolega od direktorja), nova kadrovnica (sošolka od direktorja) in tako dalje.

Zame, ki sem čisto out glede politike in vsega sranja, sem bil čisto šokiran.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
OK, potem pa lahko rečemo zmanjšanja mase za plače za 10% - to bi se pa hitreje nabralo med udobno "parkiranimi" NAŠIMI™ fikusi.
Se strinjam s tabo in delim mnenje, da bi lahko 30% lenih svinj odpustili iz javnega sektorja in bi to imelo pozitivni učinek. AMPAK: dejansko sedaj nekatere enote crkujejo zaradi preobremenjenosti in tvoj predlagan način reševanja “na počez” dejansko ne samo spominja, ampak je način delovanja ravno teh nesposobnežev iz JU.
Rabili bi nekoga na vrhu, ki bi sebe žrtvoval, da bi te lene svinje popucal. Zakaj žrtvoval? Pomisli koliko teh svinj je volivcev in ti bo vse jasno. Potem dodaj zraven še svinjske sindikate, ki namesto da bi sami izločili svinje ven, jih ščitijo in si tam kjer smo. Če si v pravih krogih zate ne velja nič. Od dokazov, ki izginjajo, do …