Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
13. jul 2011
2.677
625
113
Še enkrat se bom ponovil: Šiško je vrhunski trol (mogoče celo pod pokroviteljstvom botrov), policija pa se še kar pusti vleči (ali pa jo politika sili) v to njegovo igro. Vardo naj spremlja SOVA (upam da to že počnejo preko svojih ljudi v vardi) in basta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ko se vardiste zmeče v zapor je treba počistiti tudi policijo. Iz policije prihajajo župani kateri imajo čudno preteklost.Kaj so delali pri baričevič aferi? Kaj so naredili pri zokiju? In potem jih naj ima človek v dobrem?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Policisti ....
Če mene vprašate, je bila ona preiskava vardistov na privatnem zemljišču naštimana, da bi izzvali reakcijo (posebej trenutne vlade/ministra ), ki je kao bila v stilu "obkolili polic.postajo in grozili policistom" s strani MSM, kar je IMHO laž, ki se je vrtela kar nekaj dni. Ni mi jasno, kako lahko obkoliš zgradbo v ravni vrsti pred njo ...

Sem si pogledal posnetek gosjega reda in umirjenega hoda vardistov z ženskami vred do vhoda polic postaje iz parkinga.. celo maske so imeli, pa nobenega "orožja" za napad na policijsko postajo, le Šiško-Miško brez maske z rdečo čepico je policajem "grozil" s prijavo zaradi neavtoriziranega vstopa in teženja ljudem na privat zemljišču. ....

Nekdo zgleda "brca mrtvega konja", ker je gledal pred tem am.film o nekako podobni tematiki :evil: ... Tresel se je sekret in nekateri so se samo-posrali z "objektivnim" poročanjem ... just my2c ...
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Klinc pa zmetat v zapor. Šiško je lepo pokazal, da se mu ni problem usesti za nekaj časa, samo da lahko goni svojo.
Ignorirat jih bi bilo treba, don't feed the troll. Je pa to težko, ker so tile prikladni raznim aktivistom, biciklistom, vztrajnikom... za šimfanje čez oblast in državne organe.
Tako da ja, varda je zgolj simptom družbe katero smo si ustvarili, oz. smo s svojo pasivnostjo in naivnostjo dopustili, da nam jo ustvarijo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ko se vardiste zmeče v zapor je treba počistiti tudi policijo. Iz policije prihajajo župani kateri imajo čudno preteklost.Kaj so delali pri baričevič aferi? Kaj so naredili pri zokiju? In potem jih naj ima človek v dobrem?
Lej kako bi on to cistil...

Dobr da nisi bil leta 45 v kakem obcinskem ljudskem odboru ker bi verjetno bil Kocevski Rog premajhen ko bi ti cistit zacel.

to je prov za otrokom pokazat kako funkcionira radikalizacija... prvo 20 let opozarjanja na zgodovinsko krivico in poboje, leta 2020 bi pa ze sam cistil...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Lej kako bi on to cistil...

Dobr da nisi bil leta 45 v kakem obcinskem ljudskem odboru ker bi verjetno bil Kocevski Rog premajhen ko bi ti cistit zacel.

to je prov za otrokom pokazat kako funkcionira radikalizacija... prvo 20 let opozarjanja na zgodovinsko krivico in poboje, leta 2020 bi pa ze sam cistil...
Počisti ne pomeni da nekoga ubiješ. Počistiti pomeni tudi kader kater je tako ali drugače politicno vpet v eno ali drugo stran, odstraniti iz položajev in jih degradirati na nižji položaj.
Ne ti meni o umorih nisem predstavnik nobene strani, ne zagovarjam be izdajanje ne poboje kar počez Očitno imaš ti take želje

In ja, policaj je kršil zakon kljub temu da je"pomagal"
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Dej mal bolj pomisli pa prenesi zadevo ven iz dobesednosti. Marsikoga so po 45 “ubili” tako da ni vec smel opravljati poklica, oz ni bil primeren.

in ciscenje neke sluzbe zaradi politicnih prepricanj ljudi je tocno to kar ti komunizmu ocitas.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Pa ti razumeš, da prav zaradi političnega ozadja kriminalistov in pravosodja marsikatera zadeva splava? Mene nebi motilo, če je v stranki, samo potem naj nekaj ne preizkuje.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Ko zacnes cistit moraš imati na voljo tudi dovolj nove robe da zamenja staro. Drugače imas problem.

Sploh pa kako bos čistil? Ker ljudje se znajon prilagodit. Kdo bi cistil?

Policist na mopedu je cist ok odreagiral. Ali bi raje videli da bi milicarji vse namlatili?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Pa ti razumeš, da prav zaradi političnega ozadja kriminalistov in pravosodja marsikatera zadeva splava? Mene nebi motilo, če je v stranki, samo potem naj nekaj ne preizkuje.
Dolocene funkcije so imenovane od politike. Tako funkcionira nas sistem. Ustava pa zakoni pa te zadeve.
ljudem ne mores preprecit da imajo politicno prepricanje. In bolj ko jih bos zatiral bolj bodo radikalni. Zadeve pa splavajo zaradi vecih stvari, ne mores zato na ciscenja pozivat.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ne podpiram Hojsa,ker mi je tip antipatičen. Ampak ne rečt da je to kar se dogaja na policiji normalno.Se strinjam imaš svoja prepričanja, da pa so ta prepričanja komu-fašistična pa ne prenesem. Pri vseh aferah ali korupciji so v ozadju sedanji ali bivši kriminalisti. Je to normalno?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kater zakon je policaj kršil?
A tisti ker je bil na manj kot 1,5m razdalje, al še kaj drugega?

Odvisno kakšna navodila so dobili. Varnostnik na nogometni tekmi se recimo ne sme ne družit ne slikat z gledalci, še manj pa sme gledati tekmo.

Nova praksa pri policijski taktiki preprečevanje nasilja v množici po skandinavskem modelu sicer svetuje naslednja pravila:

-Omogočanje: Podpora demonstrantom pri doseganju legitimnih ciljev, s tem pa se posredno preprečuje tudi konflikte in vzpostavi pogoje samonadzora v množici (self-policing).

-Dialog: Komunikacija, doseganje sporazumov in posredovanje med poveljstvom enote in demonstranti.

-Predvidevanje dogajanja: Prilagajanje policijskega delovanja dogajanju v množici, preprečevanje stopnjevanja neredov in doseganje blaženja neredov.

-Razlikovanje: Policijsko delovanje naj bi bilo skladno z vedenjem množice oziroma skupin v množici in posameznikov, torej ne do vseh enako.

-Sporočanje delovanja policije: Preden policija uporabi silo, to preko zvočnikov in ekranov sporoči množici.


Policijska teorija pravi tudi:

Na kakšen način lahko policija vpliva na množico? Strategija interakcije povečuje zaupanje v policijo in pripomore k ločevanju med različnimi skupinami v množici. Tisti deli množice, ki nimajo sovražnih namenov, se bodo dobro odzivali na poskuse zbližanja policije in te skupine lahko vplivajo na »sovražne« skupine v množici. Policija morda ne bo mogla preprečiti nasilne akcije v množici, ima pa s svojim primernim delovanjem vpliv na odnose znotraj različnih skupin v množici. Če se množico preveč nadzoruje in disciplinira, potem pride do nasprotnega učinka, ker se množica resnično združi in postane psihološka množica. Ljudje v množici se počutijo kot tarča policije, aktivno začnejo nasprotovati policiji in ne sledijo ukazom policije. Tudi, če se nekatere skupine ne pridružijo nasilju, policiji preprečujejo, da bi lahko razrešila konflikt ali nasilno delovanje ene skupine.

Glede na to je policist torej ravnal prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5