spricar, brizganec, spricer ... katero vino

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj pa druga polovica špricarja? Radenska, Kraljevi ali Petanjski vrelec, Rogaška, kaka hrvaška mineralna?
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Ne vem, sem probal marsikaj, tudi domačega, pa mi ne paše za mešanje... No, saj tako ali tako bi bilo bolje, da nebi ničesar ;)
Seveda domači ne paše, ta je že v osnovi mešan z vodo, potem pa narediš špricer je pa enostavno preveč vode..... Voda na kvadrat. :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Radenska je seveda najslabša in hkrati za nas Slovenske bedake najdražja. Najprej od vseh naštetih se zlufta. Zagotovo Jamnica mnogo boljša za bistveno boljši denar. Tudi bosanski Kiselak ni slab, kar fejst mehurčkast in če imaš srečo in trofiš tudi dobiš dvojno količino za ceno ene češke Radenske.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Meni je pa ravno obratno. Bosanski kiselak je nikakav. Radenska je dobra in tudi najdle zdrži. Je pa močna na mehurčkih. Meni najljubša je Jamnica, ker je ravno tam vmes. Se pa tudi hitreje razmehurčka kot radenska.
Ni pa slabšega špricarja, ko greš v gostilno in ti dajo staro radensko (ali kaj drugega) brez CO2.
Kar se pa mene tiče mi je pa najboljši špricer iz renskega rizlinga (pol sladko). Na morju primerno ohlajen mi je bomba.
Drugače pa klasika Haložan, Konjičan, Janževec.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ti imaš raje pač slajša vina. Odpri 1,5L Radensko v plastenki, nalij špricar, daj v hladilnik in nalij drugi dan novi špricar in javi kako bo z mehuri. Očitno zate (ali za tvojo regijo) delajo posebno radensko.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Še nisem imel take Radenske ( ali katere druge podobne gazirane pijače), ki bi v enem dnevu zgubila mehurčke. Če je ok zaprta seveda. Pa, da je ne pustiš samo 1 deci v plastenki.
Se pa strinjam, da je Radenska predraga in, če ni v akciji je ne kupim. Da ne govorim o cenah v raznih restavracijah.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ni ga cez domace, prekmursko vino, narejeno po svojem okusu. Ravno prav kislo. Top.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
5 strani na temo špricerja... Ze pri pizzi in hamburgerju clovek ze malo zmaje z glavo, ampak špricer je pa čisto drug level...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Najbrž... Nic ne vpije bolj po testosteronu kot razredceno vino. No, mrbit dizertacije na temo.

Brezvezni intermezzo, ne dajte se motit... Sigurno je še kje kaka čudežna mineralna voda, ki ni bila omenjena. Tu, imam občutek, se niste dobro razdelali vsega. Naj vas moj dolgčas ne obeshrabri...
 
  • Haha
Reactions: msenjur in Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Najbrž... Nic ne vpije bolj po testosteronu kot razredceno vino. No, mrbit dizertacije na temo.

Brezvezni intermezzo, ne dajte se motit... Sigurno je še kje kaka čudežna mineralna voda, ki ni bila omenjena. Tu, imam občutek, se niste dobro razdelali vsega. Naj vas moj dolgčas ne obeshrabri...
Pij kavo pa pusti dede pri miru. :)
Ti ne veš kaj je žeja.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Za žejo je druga beseda spet, ne moški, pa sem daleč od puritanca, ko pridemo do alkohola...

Špricer je čist fajn pijača, ceprav moj redek izbor, ampak tema ni zato nic bolj "moška". Recepti so tudi sicer bolj zenska domena. Kdor bo rad spet predalckal po spolih tam, kjer ni treba.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
Brezvezni intermezzo, ne dajte se motit... Sigurno je še kje kaka čudežna mineralna voda, ki ni bila omenjena. Tu, imam občutek, se niste dobro razdelali vsega. Naj vas moj dolgčas ne obeshrabri...
Čudežna slatina seveda, na Jezerskem je ena taka. Tudi v špricer se lepo zameša.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Seveda. To je tema za moške. Še vedno pa mi ni skoraj nihče odgovoril za kleti,kjer imajo dober vin za špricer

Ni problem v kleteh, problem je v tem da če ne boste prišli tja kot skupina te nihče ne bo vlačil v klet. Sicer neven kje ti je fora kleti? Hoceš pit špricar ali hočeš iti krog po kleti in degustirat?
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Najbolji in Borg