spricar, brizganec, spricer ... katero vino

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.597
259
113
janzevec.

sej halozan ni slab, sam je presladek in glava boli...

ravnokar v teku...

20230712_180643.jpg
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Vrtovčan the best 40% malavzije, 40% savigniona in 20 % zelene.
Drgači pa tudi SAUVIGNON - REBULA.

Drgači pa glede na odgovore je videti iz katerega konca Slovenije smo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: dwight in 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
janzevec.

sej halozan ni slab, sam je presladek in glava boli...

ravnokar v teku...

Poglej priponko 69275
Eni pravijo da jih glava boli,ker pijejo špricer iz Radenske kraljevi vrelec. V Prekmurju pa pijejo špricer iz petišovskega vrelca. V glavnem Prekmurci imajo tudi odlična bela vina, po haložanu pa res buča boli sploh ob pitju iz Neže. Belokranjci vedo kaj je Neža
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Eni pravijo da jih glava boli,ker pijejo špricer iz Radenske kraljevi vrelec. V Prekmurju pa pijejo špricer iz petišovskega vrelca. V glavnem Prekmurci imajo tudi odlična bela vina, po haložanu pa res buča boli sploh ob pitju iz Neže. Belokranjci vedo kaj je Neža
Na dopustu sem zasledil članek o tekmovanju za naj prekmurski špricar... prve 3 obiskal... top...
Za domov kupil še oriđiđi radenesko in flaškon
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.463
113
Domače vino in mineralna voda po želji :) Drugače pa, če bi izbiral, Šipon ali Laški z določenim deležem Souvignona ali katerega od Muškatov. Pač, čisto osebne preference. Komur paše bolj kislo bojo preferirali mešanico Šipona in Laškega, ostalo je pa po želji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Sam sem ugotovil, da mi Primorci kar prisegamo na naša vina in nam vina Dolenjske, Štajerske...niso tako všeč.
Verjetno je enako obratno kar vidim, je človek navajen nekega okusa.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Eni pravijo da jih glava boli,ker pijejo špricer iz Radenske kraljevi vrelec. V Prekmurju pa pijejo špricer iz petišovskega vrelca. V glavnem Prekmurci imajo tudi odlična bela vina, po haložanu pa res buča boli sploh ob pitju iz Neže. Belokranjci vedo kaj je Neža
Ne vem če nisi malo zamešal; včasih se je pilo špricar samo s Kraljevim vrelcem (ki je mimogrede sedaj prevladujoče črpališče), s Petanjskim (za Petišovskega še nisem slišal) pa ne, ker je nekaj kao reagiralo kemično in je bil pol špricar bolj temne barve. Sedaj pa res berem, da naj bi domačini prisegali na špricer s Petanjcem.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Ne vem če nisi malo zamešal; včasih se je pilo špricar samo s Kraljevim vrelcem (ki je mimogrede sedaj prevladujoče črpališče), s Petanjskim (za Petišovskega še nisem slišal) pa ne, ker je nekaj kao reagiralo kemično in je bil pol špricar bolj temne barve. Sedaj pa res berem, da naj bi domačini prisegali na špricer s Petanjcem.
Hvala za popravek
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Janževec? Prosim lepo, ali enostavno ne prepoznate dobrega vina ali pa govorite kar nekaj v tri krasne da lahko sodelujete v debati. Konjičan je bil nekoč res dober, letos presladek. Jaz prisegam na Frambelo.


Kar se pa tiče teh Haložanov, Janževcev, Ljutomerčanov in ostalega, so zgolj industrijska vina. Vmes je še vsaj 300 malih kmetov ki imajo boljše in cenejše vino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Bedarija, janzevec dandanes je prav dobro vino. Za spricar pa sploh. Še tekmujejo z njim. Kaj je to frambelo sploh? Nekaj iz domace garaze?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc