Sprejem tv postaj

vejca

Pripravnik
Imam en problem ki me čedalje bolj najeda. Živim na takem območju da mi ne dela noben tv program preko antene oz. je zelo zelo slaba slika. Kabelske ni, internet tv ne dela ker smo preveč oddaljeni od centrale. Pred že kar nekaj časa sem nekje zasledila da obstaja neke vrste satelitska . Sicer mi imamo navadno satelitsko ampak se nam gre v največji meri za slovenske programe (Pop tv, kanal A, Tv3, Slo 1 in 2)
Zanima me na koga naj se obrnem oz. kaj naj nabavim da bi to delalo normalno.
Je mogoče kdo od vas imel podobno težavo?
Z nasveti mi boste zelo pomagali oz. pomagali boste tudi mojim sosedom.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
TOTAL ,ce povem kaj vec bo reklama
crazy1.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.039
488
83
Če pri tebi ni možen sprejem Slo1 in Slo2, potem si upravičena do kartice s katerim lahko gledaš ta dva programa na satelitu (sicer sta zakodirana).

Mogoče bo pa sprejem kaj boljši pri digitalni televiziji, ker je manj občutljiva na motnje
zmaga.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Nabavi total tv in tam dobis tudi pop in A. Za slo. pa si priskrbi kartico.SIicer ne poznam Totalovega nds dekoderja ,tako da nevem ali ima rezo za ustaviti Viaces cam,ker total je kodiran v NDS sistemu Slovenija pa v Viaces sistemu.Slovenija je na 13 stopinj uzhodno ,total pa na 16.tako da je potrebno 2 nlb ali pa motor za anteno.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Z digitalno tv se sprejen zagotovo nebo izbolšal, ker mora tam signal bit zadosti močan

v nasprotnem primeru ne dobiš nič (pri analogni si dobo vsaj dvojno sliiko ali pa zasneženo)

pri digitalni pa signal je ali pa ga ni.
 
Nazadnje urejeno:

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Če pri tebi ni možen sprejem Slo1 in Slo2, potem si upravičena do kartice s katerim lahko gledaš ta dva programa na satelitu (sicer sta zakodirana).

Kodirana že, ampak 90% časa sta FTA, pomeni nista kodirana. Če ne še več.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Slo1&2 sta nekodirana takrat, ko se oddaja LASTNA produkcija. Dnevnik, Mario, Hidak in podobne neumnosti.

Vse kar diši po filmih, športnih prenosih itd, pa je kodirano.

Še o kombinaciji SLO + TOTAL TV. --> www.totaltv.tv
Hudič je, ker rtvslo kodira stvari v Viacessu, Totaltv pa v Videoguardu. Torej potrebuješ sprejemnik z možnostjo dodatnega "decrypt" modula. Dve razlini kartici pač.. In nekako se mi zdi da tistile "čudež tehnike" ki ga Totaltv ponuja za 80€ tega ravno ne podpira...

LP!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Mi lovimo na hišno anteno digitalni avstrijski signal, analogni prej je bil pač malce zasnežen in na trenutke tudi podvojen. Digitalna pa dela prekrasno. Sicer se nikoli nisem poglabljal v DVB, a ima verjetno vgrajene kar dobre korekcijske postopke, tako da če lovijo slab analogni signal, zna biti, da bo digitalna delovala.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Rtvslo ne oddaja v nobenem paketu, pač pa samostojno. Imajo zakupljen lastni transponder na Hotbirdu.

Gledat se ga da vedno. Le kartico je treba imet in primeren reciever. FTA pa je takrat ko je viden tudi preko interneta, ja.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Totalov receiver ne podpira kartic za RTV SLO, če koga zanima. Imam ta receiver, ampak na srečo lahko SLO1 in 2 spremljam preko sobne antene.