Športna ura do 200 €

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Tudi F3 in F5 so težki uri in se navadiš, če daš kovinski pašček na F3 potem skoz veš, da imaš uro na roki :D. To pa ni za laufat, ker ti skače na zapestju. Kovinski je samo lep, uporaben pa nič. Recimo foranerce so pa ful lahke ure, kot iz praška. Definitivno tudi bolj natančne od F3. Moje izkušnje.
Kaj pa tanova od Huaweja?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ne morš no F5 in VA3 primerjati ... - F5 in Instinct pa ja. Sta pa oba (VA3 in Instinct) v rangu 300 EUR.

Dodatek - naj bo VA3 gre pogojno - ampak zelo pogojno v enako kategorijo z F5.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Na pogled sta si F5 in VA3 bolj podobna kot pa F5 in Instinct, funkcionalno je pa ravno nasprotno: med modeli F in Instinctom sploh ni kake bistvene razlike. Povprečen uporabnik sploh ne bo opazil, da Instinctu glede na modele F, karkoli manjka. In še, VA3 nima senzorja tlaka, predvsem pa je počasen.

Imel sem F3, F5X (pred tem pa kup Suuntov in starejših Garminov), trenutno pa imam 11 let starega Suunto Core, 10 mesecev starega Descent MK1 in par dni starega Instincta. In ravno slednji me je hudo pozitivno presenetil: iz Nemčije sem ga dobil za 249 EUR, je nenavadno lahek, čb ekran v vseh pogojih odlično viden, je izredno odziven in hiter, predvsem pa ima skoraj vse kot serija F. Nanj ne moreš nalagat Connect IQ programov, kar pa sploh ni problem, saj je v FW v2.76b že toliko vsega, da ne manjka praktično ničesar, predvsem pa z naloženimi (večinoma slabo napisanimi) programi ne moreš napravice upošasniti in prehitro izprazniti baterije, kot je to primer na modelih serije F in modelu Descent MK1 (nalagam samo še originalne Garmin CIQ vsebine, Instinct ima pa praktično vse že notri, pogrešam edino plimovanje)

Instincta sem kupil iz nostalgije, ker me je spominjal na ABC ure Casio izpred dveh in več desetletij in na moderne G-Shock modele. Gre za sorazmerno majhno, lahko, nevpadljivo ABC uro, ki pa je hudo, res hudo zmogljiva (absolutno in še zlasti glede na ceno). Po mojem je Garmin naredil ta model ravno zato, da bi vernikom firme Casio (tudi jaz sem bil med njimi, dokler Suunto ni naredil modela Core) zagrenil življenje in jih postavil pred dilemo, ali vztrajati pri, glede na (zadnja leta zelo zasoljeno) ceno zelo NEzmogljivih Casiih, ali pa zamenjati stran in za pol cene modernega Casia dobiti navzven zelo podobno uro, ki pa je neprimerljivo bolj zmogljiva.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

Imaš prav! Sem ga očitno imel v rokah premalo časa, da bi dejansko vse preveril (do VA3 sem bil od začetka krivičen, ker mi enostavno ni bil všeč). Se pa spomnim, da je višinomer deloval zelo slabo (vsaj v primerjavi s Fenixi), pa sem zato sklepal, da VA3 pridobi višino iz GPS podatkov.

Tule https://www.dcrainmaker.com/2018/10/garmin-instinct-gps-watch-in-depth-review.html je najboljša primerjava med VA3 in Instinctom.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Rabim hiter nasvet...v poštev bi prišla za hojo v hribe, kolesarjenje in nekaj tek...imam že Garmin števec za kolo in s tem tudi ANT+ senzor za kadenco, kar se mi zdi plus za 735. Kakšno je vaše mnenje...

...kupiti Garmin Forerunner 735xt za 180 ali Suunto spartan sport za 200 EUR? Ali vseeno Amazfit Stratos za 150 EUR?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jerry

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Če dobiš nov 735xt za 180 EUR je top cena, edino nima barometra, če ti je to pomembno za hribe. Ima ga pa stratos, ki ga lahko dobiš iz Kitajske za 115 EUR s poštnino in vsemi dajatvami vred. Edino počakati bo treba 2-3 tedne. Tudi Vivoactive 3 ima barometer, samo je touch ekran, kar je meni odbijajoče.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Kaj bi meni svetovali. Rabim kupiti 2 ali 3 tiste male "pametne" . Pogoj je GPS, no skoraj in da so ugodne. Gre se prevsem za rekreativni šport. Tek, hoja, kolo.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Ce rabis gps potem amazfit bip, js sem v akciji s kitajske vzel za 38€ cca 1.5 leta nazaj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Band 2 Pro je zastarel (star) model ki ga je nadomestil Band 3 Pro. Cena slednjemu je precej padla (napram pro 2) pri kitajcih, čeprav so pri nas še vedno oboji (pre)dragi. Tako da če ti je cena pomembna, zaslon nepomemben je pro 2 še vedno dober nakup.

P.S. računaj da zapestnica z 100mah baterijo in GPSom ti bo z vsemi funkcijami pobralo baterijo v 4-5h - to je resna omejitev če rabiš za daljše aktivnosti! V tem primeru se splača pogledat za kakšno pametno/športno uro tudi če ne rabiš nobene dodatne funkcije, enostavno velikost ure omogoča večjo baterijo in posledično več avtonomije. Recimo če ostanemo na huawei, Watch GT lahko dela z GPSjem skoraj cel dan (vsekakor BP od jutra do večera), malo manjša Honor watch magic pa tam okoli 8h.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Primus tudi sam se ogrevam za Instincta....škoda edino ker nima Vo2 senzorja...

Tukaj v opisu imaš kompleten HOW TO turitorial za downloadat....mogoče ti pride prav!