Sportina (XYZ) - made in Turkey?

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Bah, sekirat se zaradi države v kateri je bla stvar šivana je brezveze.
Pri meni je primer, da drugih hlač kot Levis ne nosim. Pridem v trgovino, poiščem 501, ki so mi všeč in kupim. Enkrat sem probaval kupovat neke Tom Tailor kavbojke, pa me je minilo vse.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Včeraj bil v Sportini, natančneje XYZ. Gledam jeanse od D&G, cena 240€, probam in nato pogledam kje so narejene, in vidim made in Turkey. WTF?? Okay sem mislil, mogoce so pa kakšne res narejene tam...
Pogledam mikico od Just Cavallija, 172€, made in Turkey.

A so vse "hude" firme po novem narejene v Turčiji ali le stvari ki jih kupis v Sportini. Namreč, ni mi logika da bi dal za stvar 200€ ali več in bi imel etiketo made in Turkey, ker jih dobim v Turčiji za 20€.

Groza
crazy1.gif


LP

LOL, kdaj si pa nazadnje imel v rokah karkoli od Nike "Made in USA"?
bonk.gif


Pač proizvodnja tekstila se seli v cenejše države, to ni nič novega.To ne pomeni, da roba "ni original".

Kavbojke od "D&G", "AJ" in podobno, pa itak nikoli niso bile dizajnerska oblačila, ampak so te firme samo ime posodile..Nobenih kavbojk ni dizajniral recimo Armani ali pa Cavalli osebno..
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
dušman: kaj imas proti Beti metlika? proti Muri? alpini?
konec koncev so to izredno kvalitetni proizvodi veliko bolj kot teli tvoji pingvini, fred nekaj hilfinger... samo ne znajo jih trziti...

Jaz imam proti tem firmam to, da niso rentabilne, da jih država vsako leto rešuje iz škripcev, delavke pa životarijo, ne pa živijo.
bonk.gif
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Kot že praviš, da ni nič made in Italy. Zadnjič kupil jeans od Diesel - made in Italy, torej nekatere znamke še vedno imajo robo ki je narejeno v Italiji. In glede na to da si omenil Cavallija - Roberto Cavalli je dizajner. Torej, ne vem zakaj bi njegove kavbojke ki stanejo 360€, Cavalli posodil samo ime. Malo je smešno vse skupaj...
Torej verjetno misliš, da Cavalli "osebno" dizajnira samo celebrity variante ko jim dela obleke itd...?
smirk-1.gif
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Kot že praviš, da ni nič made in Italy. Zadnjič kupil jeans od Diesel - made in Italy, torej nekatere znamke še vedno imajo robo ki je narejeno v Italiji. In glede na to da si omenil Cavallija - Roberto Cavalli je dizajner. Torej, ne vem zakaj bi njegove kavbojke ki stanejo 360€, Cavalli posodil samo ime. Malo je smešno vse skupaj...
Torej verjetno misliš, da Cavalli "osebno" dizajnira samo celebrity variante ko jim dela obleke itd...?
smirk-1.gif

Ja kaj si pa ti mislil, da Cavalli dizajnira kavbojke, ali kaj? He he...ne, on proda svoje ime, kavbojke pa izdela zanj nekdo drug.Saj je to Just Cavalli linija, kar je cenejša linija Cavallija.

Ista finta ko Armani Jeans, kar je daleč od Armani Collezioni..

Ja, Diesel še je made in Italy.Pa kakšen Paul&Shark.Je pa tega vedno manj, večina firm seli proizvodnjo v cenejše države.
 
Nazadnje urejeno:

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Nekateri Armani Jeans T-shirti so tudi Made in Italy
zmaga.gif


Sem pa zadnjič našel napis 'Made in China' na HUGO BOSS čevljih za 270 EUR
uf-1.gif
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Nekateri Armani Jeans T-shirti so tudi Made in Italy
zmaga.gif


Sem pa zadnjič našel napis 'Made in China' na HUGO BOSS čevljih za 270 EUR
uf-1.gif

Jaz mam dost Bossa, kupljenega pri nas, v Avstriji, Nemčiji...noben kos ni Made in Germany.Konfekcija je v glavnem narejena v Romuniji, Bossova.

Sorodniki živijo v NYC, so mi prinesli mikico Nike, kupljeno v NYC.Kje je narejena? V Maleziji, seveda.

Se bo treba navadit, da so zadeve "made in China" pravilo, ne izjema..
 
Nazadnje urejeno:

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Jaz sploh ne gledam, kje je bilo narejeno, niti ne delam nekih sodb glede na to, ampak šteje le to,kako izgleda in se obnese sam izdelek.

Zanič je lahko, če je narejen pri nas ali v Italiji,ali pa če je iz Pakistana.

Poleg tega pa kot je že nekdo rekel, kako veš, da ne šivajo etiket Made in Italy kar na Kitajskem???
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Levi"s šivajo hrčki. To vam je znano upam.
Kaj pa še danes "šiva" razviti svet?

severna italija je polna šivalnic za firme....vsi za vse šivajo
smirk-1.gif


treba se je samo uprašat, za kater trg je delan recimo Armani made in boguizaleđa....
shocked-1.gif
in kupljen pri nas ....
 
Nazadnje urejeno:

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Tudi v Tučriji na štantih ni več dobrih cen, so Rusi vse prodajalce z dolarji zmešali. Za Lacoste majico fake 40 EURO, kavbojke Armani 80 EURO. Halo?
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Duschmanyn pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
dušman: kaj imas proti Beti metlika? proti Muri? alpini?
konec koncev so to izredno kvalitetni proizvodi veliko bolj kot teli tvoji pingvini, fred nekaj hilfinger... samo ne znajo jih trziti...

Odkar sem v Sloveniji narejene geox za 150 EUR nesel po dveh obutjih reklamirat, in mi jih še zamenjali niso :norec:, sem malo skeptičen o kvaliteti slo izdelkov - z izjemo mure - in s tem hugo boss, sens...

baje je hugo boss preselil iz mure na češko, so očitno še cenejši. čeprav glede na plače delavk Mure ne vem kako to uspe čehom..
confused-1.gif