Sportina (XYZ) - made in Turkey?

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
najvecja fora je, da ponaredke in originale delajo v istih tovarnah, na istih strojih, z istim blagom...

po moje tudi, ja.lahko razložiš zakaj bi ena firma ki izdeluje original artikle, delala še ponaredke, ki jih ti omenjas in jih pridajala za 90% nižjo ceno?daj prosim navedi res prave razloge za to...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
No zato grem rajš kupovat v trgovine tipa H&M in neko stvar kupim za 10, 20 evrov...in jo magari čez eno leto vržem stran in kupim novo...kot pa da dajem za isto sranje, zato ker gor ima gor etiketo D&G, 100, 200...evrov...narejeno je pa itak vse v nekih žnj državah za pol qurca.

H&M - moja izkušnja je, da so otroške stvari še kar, za odrasle pa je kvaliteta 'pod od podna'. Kupil sem dvoje različnih kavbojk, ki so mi v roku 1 leta dobesedno razpadle na riti in kolenih (ko so šle prve, so po dveh tednih sledile druge). Po drugi strani se Elkrojevih kavbojk starih 20 let ne morem znebiti na noben način (tudi povečanje kilaže in upraba za delovna oblačila jim ne pride do živega
evil.gif
) , Leviske so po 10letih še vedno kot nove, tudi Tom Tailor hlače delujejo solidne kvalitete.
Se pa strinjam, da raje za desetino cene kupim nekaj, pri čem razlika v kvaliteti ni očitna/pomembna (tukaj ne mislim čevlje in kakšne nepremočljive zadeve, namenjene daljši uporabi).

LP,

Milan
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz imam v tem H&M vedno občutek, da je vse že 100x nošeno, umazano ... mogoče zato ker je štacuna tako nabasana in je potem v gužvi to količino cun nemogoče imet pod nadzorom.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Isti občutek v Sportini. S to razliko, da je tam cena totalno off. Emporium je pa kao fancy štacuna, kjer te pa totalno mine, ko enkrat vidiš, da so šli stare modele, ki jih niso uspeli prodati, parati in preštukavati, potem pa z nabito ceno dali nazaj na polico.
(Dragi Emporijevci - ROBOVI SE ZA VEČNO POZNAJO, kot so bili postavljeni na začetku, ker se blago pač prelomi! Res ste "strokovnjaki" za oblačila, če tega ne veste in mislite, da boste ljudi uspeli nategniti!)

Itak si pa s časom vsak najde svojega "dobavitelja", ki mu odgovarja glede stila, krojev, kvalitete in cene.
Aleluja!
 

Duschmanyn

Pripravnik
30. avg 2007
257
0
16
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:





Itak si pa s časom vsak najde svojega "dobavitelja", ki mu odgovarja glede stila, krojev, kvalitete in cene.

Aleluja!




Tebi verjetno odgovarja Beti Metlika, ker si s kmetov



On topic: vidm da še vedno obstajajo pacijenti, ki pričakujejo na Nike supergah made in usa
bonk.gif




Z emporiumom zelo zadovoljen, fred perry, hilfiger, gant, mcgregor, ralph lauren roba je super, manjka kak lyle & scott in penguin oziroma balantyne in pringle.
 
Nazadnje urejeno:

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
tudi Tom Tailor hlače delujejo solidne kvalitete.

Jaz sem pa besna na Tom Tailor,sem si nabavila PRVIČ nekaj pri njih-eno majico iz bombaža in par % elastana. Potem sem jo oprala pred nošenjem na roke in vrag pušča take mucke, da so še po ene 7 vodah bili veliki črni kupčki muck na umivalniku,ko je voda odtekla. Pa ko sem prijela majico,ki se je sušila,semjih še na roke dobila.

NIKOLI se mi še ni zgodilo nekaj takega, pri nobenem H&M ali New Yorkerju (ki naj bi bila cheap roba), pa Tom Tailor se ima kao za dobro znamko.
10.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ksz.
kakorkoli obrnete, dejstvo je, da pri znanih ( pa to niso samo hugo boss, armani, versace in d&g-obstajajo znamke ki so velikokrat kvalitetnejše, boljši dizajn in parkrat dražje) plačaš med drugim tudi dizajn predvsem pa kvaliteto. Sigurno imajo marže par tisoč procentov, ker izdelava in prevoz+drugi stroški sigurno niso več kot 20€, ampak dobiš pa enkraten dizajn in prvovrstno kvaliteto.
Je razlika med tistimi ki si kupujejo te štiri navedene znamke in mislijo da so hudi ker nosijo "drage" obleke in tistimi ki kupujejo še dražje firme, ki pa jih navadni ljudje ne poznajo in ne opazijo.
lp
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.393
113
v lokalni ostariji
dušman: kaj imas proti Beti metlika? proti Muri? alpini?
konec koncev so to izredno kvalitetni proizvodi veliko bolj kot teli tvoji pingvini, fred nekaj hilfinger... samo ne znajo jih trziti...
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
tekstil iz čudnih držav? Turčija je druga na svetu po najboljši kvaliteti bombaža....prva je Egipt. ki ima prvo klaso

Se strinjam, tekstil iz Turčije ima že dolgo tradicijo kvalitete, ki se v zadnjih letih ni prav nič pokvarila. Kar pozanimajte se od kod Mura uvaža svoj tekstil.

Imam majčke in puloverje iz H&M, ki so še po 2 letih nošenja kot nove. Na etiketi piše "Made in Turkey"...

Tako da kupujem tam kjer mi kaj pade v oči, pa je to lahko H&M, Esprit, Zara, whatever. Če imam kje slabo izkušnjo, se v tisto trgovino enostavno ne vračam več.
smile-1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Tako je! Od naših firm se mi je zelo zamerila samo Sava s svojimi gumami. To ni taka stvar, da bi se človek lahko hecal, zato jih pluvam ob vsaki priliki.
evil.gif

Kar se cunj tiče nisem bil ravno navdušen nad Levi'skami. Ne vem, če za 507 ni že vnaprej predvideno, da se na kolenih značilno strgajo, meni to niti ni bilo všeč. In s katerikoli drugimi se mi to ni dogajalo.
Drugače pa se mi zdi, da znajo tudi na Kitajskem na ustrezno mesto prišiti oznako "Made in Italy".
To ni nujno slabo. Z leti se nabere tudi nekaj izkušenj.
Kot tudi pri kakšni drugi zadevi, se mi tudi pri obleki in obutvi zdi izredno pomemben prvi vtis. Zelo redko se zgodi, da se zmotim.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Meni je tudi všeč Tom Taylor zraven pa še Esprit in EDC by Esprit! Kupujem v sportini ali pa s punco zavijema do Graza (A)! Všeč mi je še S Oliver in Puma!
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Če te to kaj tolaži ima tudi Lacoste te nalepke. Bojda res delajo tam zaradi cenejše delovne sile. Ne vem... sem bil tudi sam skeptičen, ampak to kar imam nosim že nekaj let pa se cunje še kar držijo. Zgleda, da je O.K. roba.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kupiš nekaj v H&M, greš ven žurat in v pol ure vidiš 3 tipe z enako majco, puloverjem ipd... Be-da.

Od "firm" mi odgovarja S.Oliver.
 
Nazadnje urejeno:

Duschmanyn

Pripravnik
30. avg 2007
257
0
16
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
dušman: kaj imas proti Beti metlika? proti Muri? alpini?
konec koncev so to izredno kvalitetni proizvodi veliko bolj kot teli tvoji pingvini, fred nekaj hilfinger... samo ne znajo jih trziti...

Odkar sem v Sloveniji narejene geox za 150 EUR nesel po dveh obutjih reklamirat, in mi jih še zamenjali niso :norec:, sem malo skeptičen o kvaliteti slo izdelkov - z izjemo mure - in s tem hugo boss, sens...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Po DG in ostale hude firme hodi v graz, blizu je in nekak bolj zagotovljena orginalnost cote.

Malo pomerkaj kako so kaj šivi šivani, torej kvaliteta, če se ti "da" prešteješ recimo šive na
levem in desnem žepu (kot pri teniskih včasih), hlače morajo biti popolnoma enake (levi-desni del)
kvaliteta jeansa, da malo "pošuškaš" torej podrgneš (kot da bi na roke pral) pa ti bo hitro jasno če je ok.