Sportina (XYZ) - made in Turkey?

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Včeraj bil v Sportini, natančneje XYZ. Gledam jeanse od D&G, cena 240€, probam in nato pogledam kje so narejene, in vidim made in Turkey. WTF?? Okay sem mislil, mogoce so pa kakšne res narejene tam...
Pogledam mikico od Just Cavallija, 172€, made in Turkey.

A so vse "hude" firme po novem narejene v Turčiji ali le stvari ki jih kupis v Sportini. Namreč, ni mi logika da bi dal za stvar 200€ ali več in bi imel etiketo made in Turkey, ker jih dobim v Turčiji za 20€.

Groza
crazy1.gif


LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Samo dodatek:

Maya-maya vse svoj cunje cmari na Kitajskem. Od prve do zadnje.



Kaj zdaj?



Če te pa zanima, koliko je kaj originale (kao, da je res D&C in ne le "D&C"), pa nimam pojma. Sama rešujem to tako, da se ne oziram na znamke oz. če mi je stvar všeč in se mi zdi primerna cena (imam zgornjo mejo, čez katero ne grem), jo kupim, sicer pa ne.



Drugače pa Sportina ni ravno štacuna, kjer bi človek kupoval visoko modo.
 
Nazadnje urejeno:

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
No zato grem rajš kupovat v trgovine tipa H&M in neko stvar kupim za 10, 20 evrov...in jo magari čez eno leto vržem stran in kupim novo...kot pa da dajem za isto sranje, zato ker gor ima gor etiketo D&G, 100, 200...evrov...narejeno je pa itak vse v nekih žnj državah za pol qurca.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ne razumete. Če kupuješ v H&M si preveč povprečen in nimaš hlač od D&G za 200€... Najbolj smešni so mi tisti cigani, ki jim čez pol riti na jeansu piše z belo D&G. To pa je sindrom "majhnega kurca".
grin1.gif


Ja na koncu spoznaš, da je vse delano na kitajskem, turčiji... in je vse isto sranje (vse se dobro nosi) samo, da imaš na enih napis D&G in zato plačaš 150€ več.
zmaga.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Včeraj bil v Sportini, natančneje XYZ. Gledam jeanse od D&G, cena 240€, probam in nato pogledam kje so narejene, in vidim made in Turkey. WTF?? Okay sem mislil, mogoce so pa kakšne res narejene tam...
Pogledam mikico od Just Cavallija, 172€, made in Turkey.

A so vse "hude" firme po novem narejene v Turčiji ali le stvari ki jih kupis v Sportini. Namreč, ni mi logika da bi dal za stvar 200€ ali več in bi imel etiketo made in Turkey, ker jih dobim v Turčiji za 20€.

Groza
crazy1.gif


LP

kaj si mislu da jih onadva osebno šivata ?
confused-1.gif
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Jst tud ne štekam, kaj vam ni jasno...

Saj ne grejo v turčijo na štante in limajo svoje beđe gor, oz. kupijo z njimi že opremljene ponaredke...
grin1.gif

Pač imajo tam proizvodnjo, saj je delovna sila cenejša, sigurno pa imajo nadzor nad materiali in kvaliteto izdelave... jasno pa je tudi, da se ceni po proizvodnji doda vsaj ničla na koncu, če ne več...
smirk-1.gif

Pa tudi, če bi imeli proizvodnjo v zahodni ali severni Evropi... le kdo pa tam dela po tovarnah...
smirk-1.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Najbolj smešni so mi tisti cigani, ki jim čez pol riti na jeansu piše z belo D&G. To pa je sindrom "majhnega kurca".
grin1.gif

Kupljeno v Kladuši?
grin1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
najvecja fora je, da ponaredke in originale delajo v istih tovarnah, na istih strojih, z istim blagom...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Prevod - zakaj metati denar skozi okno, če lahko kupiš ponaredek?

Oziroma - da se vrnemo na moj prvi post v tej temi - če hočem imeti kvalitetno robo, je siguno ne hodim kupovati v Sportino.
grin1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Redno kupijem v Sportini - Celio in ne morem se pritoževati nad njihovo robo, prav tako ne nad robo znamke Tom Tailor,.

l.p. b
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
He. Treba se je znajti. Na kitajskem E-bayu dobiš recimo zimske jakne od Le Coq Sportif po precej nižjih cenah kot v Evropi. Jaz sem recimo dobil eno za 10 EUR z oznakami nekega nizozemskega trgovca in ceno 60 EUR. Torej - narejeno na Kitajskem za znane znamke in že v kitajskih tovarnah označeno za npr. razprodajo v nekem nemškem Gigasportu. Vmes se kaj "izgubi".
smile-1.gif
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Ja zgleda da res... da tudi stržijo največ od prodaje
smile-1.gif

Imam pa recimo jeans Diesel, ki je narejen v Italiji. Kot si omenila za Hugo Boss, sem šel ravnokar pogledat na eno majico in pise made in Portugal
wink-1.gif


LP
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Ja zgleda da res... da tudi stržijo največ od prodaje
smile-1.gif

Imam pa recimo jeans Diesel, ki je narejen v Italiji. Kot si omenila za Hugo Boss, sem šel ravnokar pogledat na eno majico in pise made in Portugal
wink-1.gif


LP

Zato pa je tako drag Diesel.
smile-1.gif
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
A so vse "hude" firme po novem narejene v Turčiji ali le stvari ki jih kupis v Sportini.

Edino kar je tu hudega je firma. Tle ne gre za haute couture in to seveda ne bodo šival sami.
A si predstavlate kako se šele začudijo kupci po svetu, ko na najihovi Hugo B. obleki piše Made in Slovenia.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
KSZ

Moj Boss npr. prihaja iz Mexica, Lacoste iz Francije ter Malezije. Francoski kupljen na Dalmatinovi, Malezijski v Emporiumu. Hilfiger iz južne Koreje. Edino eno majico Versace imam iz Italije, ostale firme pa so več ali manj razkropljene po belem svetu.
grin1.gif

Drugače pa kar se tiče Sportine mi je tako odvraten kraj, vse nekaj nametano na kup. Da pa je skoraj vsa roba iz Turčije mi pa tudi ni pretirano všeč. Že nedolgo nazaj sem ujel, da naj bi se tam prodajali ponaredki, če je res pa ne vem. Naj vsak sam presodi.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dejte z glavo razmišljat,

Bi se prava kvaliteta metala po tleh, navlačila po kupih in visela tako, da jih praktično lahko vsak prime z rokami, s katerimi je pravkar jedel sladoled?

In tu imate odgovor.
grin1.gif

(da je vse skupaj vsaj 3x predrago glede na "kvaliteto".press).
 

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Mene čisto nič ne čudi to,da je tekstil iz vse sorte čudnih držav. Pač izdelava pride ceneje, gor pa nabijejo polno dodane vrednosti. Jaz ne gledam,kje so stvari narejene,ampak bolj,če mi oblačilo pristaja,če je lepo in uporabno zame. Če bi imela pripombe čez čudne države glede kraja proizvodnje,po moje lahko samo še sama šivam svoja oblačila.