spomini na opravljen vozniški izpit

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Ko sem imel izpitno vožnjo za prikolico (E kategorija), so na počivališču Barje izločali tovornjake, saj je padal sneg. V poševne bokse parkiral rikverc s klasično (tankovsko) prikolico kot profesor
cool-1.gif
Bilo je 22.12.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Trbovlje in punto sta bila tudi moja dobitna kombinacija za opravljen izpit. Naredila sem ga v drugo. V prvem poskusu sem vozila za smetarji, ki so seveda ob cesti ustavljali. Jaz pa sem počasi za njimi vozila, se z njim ustavljala itd. Saj se nikamorn e mudi, imamo še celo uro časa. Pa zaradi tega nisem naredila. Morala pa bi jih prehiteti.
rolleyes-1.gif

Ampak v drugo je pa šlo b.p.
zmaga.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
10.1.1998 v prvo, meni se zdi, da sem imel okrog 20 ur vožnje pa kakšno zraven napisano
grin1.gif


A kategorijo pa sem naredil 2003, se mi zdi
grin1.gif
, v prvo.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Od prve po 20 urah (ker je bilo pač tok predpisano).
Brez težav čeprav sem vozil najslebše od vseh 20 ur prej
redface-1.gif

Bil pa je petek, in ujel sem zadnjo minuto, da so mi še hoteli naredit izpit na enoti.
cheer.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
9.3.2007 ... ampak to je ta izpit za vožnjo s spremljevalcem... za tapravo izpitno vožnjo pa še pridno služim denarčke. upam da bo čimprej, pa da bo narejena v taprvo, tako kot je bila ta za spremljevalca.. čeprov mi je človk iz komisije nekej težil kao zaradi speljevanja z ročno, da ga nism nikjer uporabla(a res same ravne ceste) pa nek sm eno žensko čez cesto spustila pa je nebi smela. ostalo je blo pa baje uredu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Izpit za motor v prvo s sedmimi (vsaj zdi se mi) urami. Se še sedaj živo spomnim, kako me je dal na AC in jaz stisnil tistega MZ-jčka do 105 km/h, vržem v peto, pa hitrost začne padat
grin1.gif
.

Izpit za avto naredil pri 28-ih urah v prvo na Roški. Vozil kakšnih 20 minut, niti ene enosmerne, parkiranja, nič. Daleč najlažja ura do takrat
smirk-1.gif
. Mi je pa inštruktor takrat rekel, da bom sesul avto v parih mesecih, ker premalo gledam za kolesarji. No, mi je sedlo v srce, do sedaj še nič (knock, knock).
Je pa zanimivo, da sem avto občasno vozil že prej (od nekje 15-ih naprej) in potem pride prva ura z inštruktorjem. Ko sem prišel nazaj v dom, sem samo še dol padel in spal dve urci. LJ je vseeno malce drugačna kot pa ruralno okolje z dvema križiščema
grin1.gif
. V glavnem tisti stop in spelji in glej levo desno so me čisto zj...
 

Garfield

Pripravnik
19. avg 2007
223
0
16
9.3.1990, se pravi, da je moj ispit že polnoleten, do milijona km mi jih pa manjka še cca, 50 000. Manjkajo mi pa še A ter D. Ostalo poštempljano.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Izpit naredil 11.4.2001, dva mesca po 18. rojstnem dnevu, imel sem 28 ur. Nikol ne bom pozabil, da nobene ure prej nisem odvozil brez napake in mi je inštruktor rekel, da če nardim, bo čudež. Prideva na glavno v Domžale, un iz komisije se vsede v kamion, in prav da gremo prot Šentjakobu in potem smo se mal vozil pr BTCju pa na rondo pa za Bežigrad pa nazaj na rondo, spet prot Jaršam, tam obrnt in nazaj na rondo pa prot Trzinu in nazaj v Domžale. Vozu sm 55 minut, vmes je začel še dež ampak naredil pa sem. Edino kar mi je rekel un iz komisije, da bi na rondoju peljal lahko mal bolj počas in nasvidenje. Sploh nisem vedel a sem naredil al ne... Pol mi pa inštruktor da roko pa - bejž gor po potrdil. Nazaj na Ježco je pa kar on peljal, ker se je mudil... Sva letela k sneta skira... :D

Skratka zelo lepi spomini. Izpit sem šel iskat še isti dan, čez 2 dni pa kupil avto.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Izpit naredil z 21h, 6. 02. 03. Je blo zlo zanimiv, ka sn imel zadnji v dnevu glavno vožnjo in sem peljal domov tistega glavnega inštruktorja. Naredil dve čist majhne napakice, ki pa nista bile dosti da bi me vrgu. Se pa spomnim, da so mi vsi govorili naj dosti gledam v špegle. Zihr sn pol cajta gledal sam špegle in ne na cesto.
bonk.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Izpit naredil v prvo brez težav. Potem se nekako 2 leti praktično nisem vozil, sedaj pa sem v zadnjih 5 letih naredil okoli 200k km.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Izpitno vožnjo sem imel 28.12.2007 pri 21 urah in naredil v prvo, kar si štejem v velik uspeh, ker poznam praktično samo 2 iz moje generacije, ki sta naredila pri teh urah. Pri nas namreč velja neko nenapisano pravilo, da pod 20 ur sploh ne spuščajo. Pa še inštruktorja sem imel takega, da me je nekaj maltretiral, a sva na koncu postala že kar v redu kolega. Sploh zanimivo mi je bilo na izpitni, ko sem pripeljal v hosto pod en breg malo prehitro, inštruktor se je naredil, kot da je zazehal in videl sem samo, kako se je njegova nogica stegnila in mi je rahlo zabremzal. Pa ves čas mi je s prsteki kazal, kaj moram narediti.
wink-1.gif
Na koncu me je un iz komisije kritiziral, da hočem včasih malo preveč ovinke sekat in da sem na trenutke preveč drzen. Sem bil že povsem prepričan, da sem padel. No, potem mi je pa rekel, da naj pridem za njim, inštruktor mi je čestital in bil zelo vesel. V dobrem letu sem naredil slabih 10k km, 2x peljal v Ljubljano, 2x na morje in 1x v Graz. Mislim, da postajam dober voznik, ker mi je že v avtošoli inštruktor govoril, da sem zelo spreten in da tehnično peljem že sigurno boljše od marsikaterega starega strica, pa tudi drugače se mi zdi, da nekako znam preceniti situacijo, da sem umerjen in da mam razjasnjeno, kako avto deluje. Kritičnih situacij nisem še imel, mogoče sem kdaj izvedel kakšno nevarnejše prehitevanje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:Sploh zanimivo mi je bilo na izpitni, ko sem pripeljal v hosto pod en breg malo prehitro, inštruktor se je naredil, kot da je zazehal in videl sem samo, kako se je njegova nogica stegnila in mi je rahlo zabremzal. Pa ves čas mi je s prsteki kazal, kaj moram narediti.
wink-1.gif
Itak, hotel se te je čimprej rešit.
grin1.gif

Citat:
V dobrem letu sem naredil slabih 10k km , 2x peljal v Ljubljano, 2x na morje in 1x v Graz. Mislim, da postajam dober voznik , ker mi je že v avtošoli inštruktor govoril, da sem zelo spreten in da tehnično peljem že sigurno boljše od marsikaterega starega strica, pa tudi drugače se mi zdi, da nekako znam preceniti situacijo, da sem umerjen in da mam razjasnjeno, kako avto deluje.
hysterical-1.gif
Čez kakšnih 10 let se boš tudi sam smejal svojim nebulozam.
Citat:
Kritičnih situacij nisem še imel , mogoče sem kdaj izvedel kakšno nevarnejše prehitevanje.
To, da jih ti nisi zaznal, še ne pomeni, da jih ni bilo.
tongue-1.gif


PS: Moral sem, tvoji sestavki, kar kličejo h komentarju.
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
ksz..

jst sm dvakrat naredil vse v prvo, damn I'm good
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
11 ura izpitna (seveda par dni po 18. RD). Na društvenem šel v rdečo, a naredil (je potem izpitni samo rekel, da je čakal da zbremzam in me vrže, ker bi se ustavil sredi križišča ali pa pod zbezljanim kamionom) ... S svojim avtom na izpit in iz njega na UE po roza knjižico ....

Po 11 urah so te dali na izpit?
Ja. Leta 89 ... Takrat so te dali na izpit, ko si znal dost dobro vozit, zdaj te dajo, ko dost zaslužijo. V mojih cajtih največji antitalenti niso nabrali več kot 30 ur ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
nardil v drugo februarja 1995 s 26 urami. vozil precej slabše kot v prvo.
v prvo pri 23 urah sem kao dvakrat prevozil enakovredno križišče (izvoz iz tovarne), kjer je dva meseca za tistim že stal znak stop
bonk.gif
.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Izpit sem naredil v mesecu in pol, oktobra 1998 glavna vožnja. Naredil vse v prvo, 23ura je bila glavna vožnja.

Za kompleten izpit od prve pomoči in zdravniškega dalje, pa do roza knjižice sem porabil 63.000 Sit :)

Vozil sem belega Cliota 1.2 BeBop
cool-1.gif


Glavna vožnja trajala 25minut po okolici Kopra. Najbolj me je presenetilo parkiranje na glavni vožnji. Komisija me je odpeljala na eno neurejeno parkirišče. (betonsko in peščeno, neka mešanica) Parking je bil v jutranjih urah povsem prazen. Pa mi pravi: "parkiraj"

Jaz gledam ,gledam in razmišljam kje je finta, mogoče so kje pod peskom črte in jih ne vidim ...(ponavadi te skozi učijo parkirat lepo ravno v box :))

Vprašam še enkrat: " Kako, a tu parkiram? " Pravi komisija: "Ja ja, kar tukaj ...Parkiraj kot znaš ..."

No potem sem pogledal nazaj in lepo rikverc zapeljal in se ustavil ob robu. Pa pravi komisija "Ok, super, gremo dalje"

Na koncu mi je dal roko... "čestitam, brez napak, dobro vozite"

cheer.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Izpit naredil 21.12.2000 po 32 urah. Vozil me je po celi vzhodni LJ, od enosmernih do avtoceste. Ko smo se vrnili na Roško sem hotel zapeljati na parkirišče pa je ravno takrat en nekaj mutil in sem peljal kar naprej. Potem smo pa naredili še en krog po Poljanah. Na koncu mi je 5 minut našteval, kaj vse sem naredil narobe, ampak me je vseeno spustil.
Potem smo ga pa začeli srati po cesti.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Republiški v prvo, vožnja v drugo pri 21-tih urah.
Izpit mam od 22.11 2006. Nekaj kritičnih situacij je že blo, vendar zgolj zaradi spleta okoliščin (srne itd). Do zdaj še nobene nesreče oziroma zvitega pleha
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
uh ja, moja zgodba bo pa dolga
grin1.gif


izpit naredila 11. maja 2005, v prvo, CPP sm pa 2x delala
redface-1.gif
pa še to zato, ker sm šla pregledovat odgovore in sm narobe popravila (v prov mela prav)

Delala v Postojni, v Lj nism mela problemov
cheer.gif
nism mogla več zadrževat.

Kličem dam mat, pa ji povem, da sm nardila, pa ona mene praša, zakaj tulim, pa jst da ne vem
hysterical-1.gif


Prva vožnja s svojim avtom v nalivu in nism znala prižgat brisalcev
hysterical-1.gif


Me je pa do sedaj še čisto vsak pohvalil, da zelo lepo vozim in da znam
cool-1.gif