Spletni nakupi e-BAY (4)

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Si prepričan, da bo iz EU ?
Kar nekaj imam naročeno in potrebuje do dva tedna, da je preposlano iz EU ;)
Sicer gre za male vrednosti tako, da ne vem kako je potem z carino in davki.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
če boš iz kitajske se zna mal zaplest pri kakšnih CE certih. so mi en navadn radio 2x zadržal potem je pa trgovc vrnu dnar pa reku da mi ne more dobavt.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ali se pri vas zadnje mesece tudi izgubljajo pošilje? Ajd, se je včasih izgubila kakšna posamezna pošiljka, zadnje čase (2-3 meseca) je pa teh nedostavljenih pošiljk že skoraj polovica. Sicer mi je prodajalec vedno vrnil kupnino, ampak vseeno, js bi želel stvar, ki som jo kupil in čakal nanjo 2 meseca tudi imet. Gre pa za pošiljke vredne par eurov, Evo primer, kjer je sledenje, v večini primerov pa par eur nimaš številke sledenja
Angaben zur Sendungsverfolgung
Shunyou Post Sendungsnummer: SY13813011048
  • 26. Mai 2020
  • 17:47
  • Slovenia, Arrived at destination country airport
  • 6. Mai 2020
  • 14:32
  • GMTC, Arrived
  • 3. Mai 2020
  • 15:27
  • HONG KONG, Departed HONG KONG Airport
  • 2. Mai 2020
  • 23:10
  • CHINA, SHENZHEN, Departed Sunyou Facility
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sem v začetku aprila preko naše pošte poslal srednje veliko kuverto v Španijo. Šele včeraj je prejemnik dobil obvestilo, da je prispela pošiljka in da lahko dvigne. 3 mesece...iz Kitajske pa dobim v 4-5 delovnih dneh (DHL).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
OK
vedno dam po zadnjem datumu še en teden, potem pa refund.
Se mi zdi tako čudno, ker takoj 'planem' z refundom.
PayPal mi je nekoč vrnil po 3mes po dobavi (skupaj 5 mes)
Ebay mi je vrnil, ko prodajalca sploh ni bilo več na e bay-u.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
2 dni nazaj sem našel neko zadevo na ebayu in sem stisil "buy" nakar sem videl da prodajalec ne pošilja v Slovenijo. Posledično nisem nič plačal ampak zdej dobivam sporočila da naj plačam. Ta sporočila preprosto ignoriram ampak me zanima, če je sedaj to problem. Sicer gre za mizerni znesek (cca 7€) in če je plačilo kakšna pogodbena obveza ebaya bom pač plačal in pozabil na to.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
2 dni nazaj sem našel neko zadevo na ebayu in sem stisil "buy" nakar sem videl da prodajalec ne pošilja v Slovenijo. Posledično nisem nič plačal ampak zdej dobivam sporočila da naj plačam. Ta sporočila preprosto ignoriram ampak me zanima, če je sedaj to problem. Sicer gre za mizerni znesek (cca 7€) in če je plačilo kakšna pogodbena obveza ebaya bom pač plačal in pozabil na to.
Je obveza, vendar se običajno lahko dogovoriš s prodajalcem, da bi rad storniral nakup. Moraš pa odreagirati...
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
2 dni nazaj sem našel neko zadevo na ebayu in sem stisil "buy" nakar sem videl da prodajalec ne pošilja v Slovenijo. Posledično nisem nič plačal ampak zdej dobivam sporočila da naj plačam. Ta sporočila preprosto ignoriram ampak me zanima, če je sedaj to problem. Sicer gre za mizerni znesek (cca 7€) in če je plačilo kakšna pogodbena obveza ebaya bom pač plačal in pozabil na to.

Sem imel podoben primer. Nekaj časa dobivaš, potem ti enostavno izbrišejo iz "buy Liste". Je pa res, da je malo problema pri nadaljnjem nakupovanju na E-bay-u do tedaj. Mogoče napiši še mail na e-bay in obrazloži situacijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čim prej kontaktiraj prodajalca in e-bay. Jaz sem enkrat enako naredil pa takoj kontaktiral prodajalca in mi je odpisal da je OK, NO problem friend - ampak prašič ni naredil nič in so me še terjali. E-bay me je potem hotel dat na neko listo neresnih kupcev in sem jim z dopisom prodajalca dokazal napako, ampak sem dobil odgovor "supervizorja" v stilu, naj mi tokrat bo, ampak jaz ti-ti, nikoli več kaj takega. ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Zanimivo, kako sploh spusti ebay takšne nakupe skozi? Jaz sem parkrat tudi spregledal podatek kam dostavlja prodajalec in nikakor nisem mogel potrdit nakupa in je takoj vrglo ven napako.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo, kako sploh spusti ebay takšne nakupe skozi? Jaz sem parkrat tudi spregledal podatek kam dostavlja prodajalec in nikakor nisem mogel potrdit nakupa in je takoj vrglo ven napako.
Imaš dve možnosti:
- prodajalec sploh ne dostavlja v SLO, ki je na njegovem seznamu no-go držav, v tem primeru te ne spusti skozi;
- prodajalec ni navedel podrobnosti o pošiljanju v SLO, pred nakupom je potrebno kontaktirat prodajalca za podatke o pošiljanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan