Spletni nakupi e-BAY (4)

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
a je še kdo opazil nekaj posebnega pri pošiljkah iz Kitajske in njene okolice? V zadnjem mesecu se mi je zgodilo že dvakrat.

Danes 20. sem prejel pošiljko, ki sem jo naročil in je bila glede na napis na kuverti odposlano 15. iz Shenzhena. Res da je paketek zelo mini, ampak je prišel v petih navadnih dneh, oziroma v treh delovnih.

Pred enim tednom pa ista zgodba, samo da je tam paket potoval 9-10 dni.


A je to nekakšna posledica trgovinske vojne z ZDA in so Kitajci preusmerili vso moč v pošiljanje v EU, ZDA bodo pa čakale po en mesec :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
btw, kot sem sprešaval zgoraj...

poslal sem telefon brez baterije in baterijo ločeno. In obe pismi sta prispeli na cilj preko airmaila, zgleda vseeno ne kontrolirajo tako strogo to?
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Iz kje bo poslan paket, ki ima prve dve crki v trackingu LW zadnji dve pa DE? Po vsej logiki bi moral biti iz Nemcije?
Ce pogledam tracking z aplikacijo track17 kaze, da je poslan iz kitajske preko DHLa. Na DHLoven trackingu pa za enkrat kaze, da tracking se ni aktiven.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Zivjo.

Ce je izdelek v okvari in se prodajalec strinja z vracilom denarja jaz pa mu vrnem izdelek. Ali mi je dolzan poravnati tudi stroske carine in ddvja?
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Čakam pošiljko preko ebay-a iz Francije. Pravkar sem pogledal sledilno številko in piše, da je pošiljka poškodovana.

shipment.PNG

Kako naj ukrepam, ko me pokliče dostavna služba? Naj mi naredijo zapisnik in prevzamem? Vse takoj poslikam?
Prosim za kakšen hiter odgovor.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
To sem vidu, ampak zanimalo me je, če bom recimo vseeno dobil paket. Če ga bom prevzel, bom moral plačati še stroške vrnitve, pol pa bi mi mogel on nakazat vse skupaj.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Gre se za eno kartico za popravilo plazme TV, ki je bila trenutno edina na netu :mad:. Edito to je razlog, pa da je lahko ostala nepoškodovana.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Hitro vprašanje.

Bidal neke nove gume v višji vrednosti. Slučajno zmagal. Ker ne pošilja iz de v SLO, sem mu poslal "gesamtbetrag". Nobenega zvoka od njega že 10 dni. Plačat ne morem tudi, če hočeml. Koliko sem brskal ne moreš nič. Ne moreš preklicat nakupa, ne moreš ga prisilit da odgovori,na ebay nimaš kam pisat za kakšen dodatni kontakt itd.
Čakamo pa bo kaj bo? Gume moram itak zdaj drugje kupit :D

Je kdo imel takšen primer in kako se je zaključil.?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Mislim, da prav veliko se ti ne more zgodit in v najslabšem primeru dobiš negativen feedback, kar ni nujno konec sveta...

Drugače pa na ebayu z Nemci nasplošno negativne izkušnje in se raje držaim Angležev in njihovega ebaya.

Mi je bilo pa zabavno pred leti, ko je kolega na ebayu kupil becker avtoradijo za 500+€ od Nemca + kar lepa poštnina. In mu model ni poslal robe 2!!! meseca. Potem je bil kolega slučajno v tistem koncu in je tega modela poiskal. Je rabil kar nekaj prepričevanja, da je barabin dal radio od sebe, potem sta se pa še glede poštnine skor stepla. Ne vem al je bil Turek al rojeni Hans, vsekakor so navadni cigoti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Hitro vprašanje.

Bidal neke nove gume v višji vrednosti. Slučajno zmagal. Ker ne pošilja iz de v SLO, sem mu poslal "gesamtbetrag". Nobenega zvoka od njega že 10 dni. Plačat ne morem tudi, če hočeml. Koliko sem brskal ne moreš nič. Ne moreš preklicat nakupa, ne moreš ga prisilit da odgovori,na ebay nimaš kam pisat za kakšen dodatni kontakt itd.
Čakamo pa bo kaj bo? Gume moram itak zdaj drugje kupit :D

Je kdo imel takšen primer in kako se je zaključil.?
Za naslednjič si kreiraj nemški naslov pri maiboxde.com. Nekateri si enostavno ne upajo ali pa nočejo pošiljati v drugo državo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
mene ne moti da si nekdo ne upa, moti me, da mi ne odpiše pa reče kako pa kaj. Če že.